Ekonomik sıkıntı içindeki Ayvalıklı ailelere bir destek Ayvalık Müzik Derneği'nden geldi - Son Dakika
Güncel

Ekonomik sıkıntı içindeki Ayvalıklı ailelere bir destek Ayvalık Müzik Derneği'nden geldi

Ekonomik sıkıntı içindeki Ayvalıklı ailelere bir destek Ayvalık Müzik Derneği\'nden geldi

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ekonomik sıkıntı içindeki Ayvalıklı ailelerin kent dışında eğitim gören çocuklarına destek sağlamak amacıyla Ayvalık Eğitime Destek Derneği'nin kuruluşunu gerçekleştirmişti.

21.12.2021 13:41  Güncelleme: 13:46

Başkan Ergin'in, "İnanıyorum ki Ayvalıklı hemşehrilerim bu işe gönül verecek ve sahip çıkacaktır" sözü hayat buldu ve Ayvalık Belediyesi ve gönüllüler Eğitime Destek Derneği'nin daha çok öğrenciye ulaşmasını sağladı.

Bir destek de Ayvalık Müzik Derneği'nden geldi. Ayvalık Müzik Derneği'nin Eğitime Destek Derneği yararına hazırladıkları Türk Sanat Müziği konseri, Ayvalık fidanlarına cansuyu oldu. "Ayvalık Fidanları" yararına düzenlenen gecede; Koro Şefi Kamil Güncel eşliğinde kulakların pasını silen konserde emeği geçenlere Ayvalık Belediyesi meclis üyesi Ali Jale ve Eğitime Destek Derneği yönetim kurulu üyelerinden Nuray Özer ve Emel Uçar teşekkür plaketi ile çiçek sundu. Bilet gelirlerinin tümü Ayvalık'ta ikamet edip şehir dışında okuyan üniversite öğrencilerine gidecek olmasının dışında,koltuk sayısından çok fazla satış olduğu belirlendi; bu ay için yaklaşık 10'un üzerinde öğrencinin bursunu karşılayacak kadar gelir elde edildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ekonomik sıkıntı içindeki Ayvalıklı ailelere bir destek Ayvalık Müzik Derneği'nden geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement