Adıyaman'da "Bir Genç Bir Gelecek" projesi hayata geçiriliyor - Son Dakika
Güncel

Adıyaman'da "Bir Genç Bir Gelecek" projesi hayata geçiriliyor

Adıyaman\'da "Bir Genç Bir Gelecek" projesi hayata geçiriliyor

Kahta Gençlik Spor Kulübü "Bir Genç Bir Gelecek" projesinin tanıtımı yaptı.

07.10.2021 16:52  Güncelleme: 16:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kahta Gençlik Spor Kulübü "Bir Genç Bir Gelecek" projesinin tanıtımı yaptı.

Proje hakkında bilgi veren Kulüp Başkanı Mustafa Çiçek, salgın sürecinde hareketsizlikten dolayı sağlık ve sosyal uyum problemleri yaşayan gençleri sportif aktivitelerle tekrardan yaşama uyum sağlamalarına katkı sunmak amacıyla projeyi hazırladıklarını belirtti.

Çiçek, şunları kaydetti:

"Bu proje kapsamında müsabaka ve yarışmalar neticesinde yetenekli görülen gençlerimiz ilçemizde bulunan spor kulüplerimizin alt yapılarına kazandırılacaktır. Gençlerimiz bu vesile ile hem yeteneklerini keşfedecekler hem de kaybolmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü arkadaşlarıyla beraber yaşayarak öğreneceklerdir."

Projenin yıl boyunca futbol, masa tenisi, basketbol, geleneksel çocuk oyunları, bilek güreşi ve farklı etkinliklerle devam edeceğini aktaran Çiçek, aynı zamanda gençlere yönelik başarı, iletişim ve ergenlik dönemi ile ilgili sorun ve çözüm önerileri seminerleri de düzenleneceğini söyledi.

Kahta Kaymakamı Selami Korkutata ise gençlerimize yönelik bu tür projeleri her anlamda desteklediklerini dile getirdi.

Proje tanıtım toplantısına ilçe merkezinde bulunan mahalle muhtarları, okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da 'Bir Genç Bir Gelecek' projesi hayata geçiriliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şırnak'ta Nalbantlık Yapan Usta, At ve Katırların Ayak Bakımlarını Yaparak Geçimini Sağlıyor
  09:34 Şırnak'ta Nalbantlık Yapan Usta, At ve Katırların Ayak Bakımlarını Yaparak Geçimini Sağlıyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 20 yıldır nalbantlık yapan usta, at ve katırların ayak bakımlarını yaparak geçimini sağlıyor. İlçenin Oymakaya köyünde yaşayan Resul Ecer (53), 20 yıldır at ve katırların ayaklarını temizleyerek nallama yapıyor. Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinden yüzlerce vatandaş, atlarını Ecer ustaya emanet ediyor. Nalbant Resul Ecer, zorlu ve tehlikeli bir iş yaptığını söyledi ve bu işi yaparak geçimini sağladığını belirtti.

 • Erzincan Emniyet Müdürlüğü, 11 yaşındaki Edanur'un doğum gününü kutladı
  09:33 Erzincan Emniyet Müdürlüğü, 11 yaşındaki Edanur'un doğum gününü kutladı

  Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polisleri çok seven 11 yaşındaki Edanur'un doğum gününü kutlamak için sürpriz bir jest yaptı. Edanur'un mutluluğu gözlerinden okunurken, ailesi ve genç kız, Emniyet Müdürü Kenan Kurt ve Emniyet Müdürlüğü personeline teşekkürlerini iletti.

 • Erzurum'da Mart ayında 100 ölümlü-yaralamalı trafik kazası yaşandı
  09:32 Erzurum'da Mart ayında 100 ölümlü-yaralamalı trafik kazası yaşandı

  Erzurum'da 2024 yılının ilk 3 aylık döneminde polis bölgesinde meydana gelen trafik kazalarında daha çok maddi hasarlar yaşandığı belirlendi. Mart ayında 100 ölümlü-yaralamalı kaza gerçekleşti. Ayrıca, 194 maddi hasarlı kaza ve bu kazalarda 1 kişi öldü, 169 kişi yaralandı. 2024 yılı 3 aylık dönemde ise toplamda 274 ölümlü-yaralamalı kaza, 602 maddi hasarlı kaza ve bu kazalarda 2 kişi öldü, 469 kişi yaralandı.

 • Depremde annesini ve bacağını kaybeden depremzede protez bacağıyla hayata tutunuyor
  09:31 Depremde annesini ve bacağını kaybeden depremzede protez bacağıyla hayata tutunuyor

  Hatay'da yaşanan asrın felaketinde annesini ve bacağını kaybeden Emine Kahramanoğulları, yeni yuvası olan konteynerinde protez bacağıyla hayat mücadelesine devam ediyor. Kahramanoğulları, yaşadığı olumsuzluklara rağmen hayata tutunmaya çalışanlara örnek olmak istiyor.

 • Kırıkkale'de Otomobilin Yaya ve Park Halindeki Dorseye Çarpması Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti
  09:31 Kırıkkale'de Otomobilin Yaya ve Park Halindeki Dorseye Çarpması Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti

  Kırıkkale'de meydana gelen trafik kazasında, Ş.Ç.O. idaresindeki otomobil önce yol kenarında bekleyen yayaya, ardından park halindeki tır dorsesine çarptı. Kazada otomobilde bulunan S.B. hayatını kaybederken, sürücü ve yaya G.K. ise yaralandı. G.K'nin durumu ise hayati tehlike arz etmektedir.

 • Görme ve bedensel engelli Berna Deligöz, hafız oldu ve umreye gitti
  09:30 Görme ve bedensel engelli Berna Deligöz, hafız oldu ve umreye gitti

  Devletin korunmasındaki görme ve bedensel engelli Berna Deligöz, 2 yıllık çabası sonrası hafız oldu ve umreye gitme hayaline kavuştu. Erzurum Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde yaşayan Deligöz, Vali Mustafa Çiftçi ve eşi Azime Çiftçi'nin destekleriyle umre ziyaretine gönderildi.

 • Erzurum Havaalanında 2024 Mart Ayında 616 Uçuş Gerçekleşti
  09:28 Erzurum Havaalanında 2024 Mart Ayında 616 Uçuş Gerçekleşti

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 2024 yılı Mart ayı hava trafiği rakamlarını açıkladı. Erzurum Havaalanında 2024 yılının üçüncü ayında 616 uçuş gerçekleşti ve toplam 87 bin 251 kişi uçtu. Bir ayda Erzurum Havalimanından 610 iç hat ve 6 dış uçuş gerçekleşti. 2023 yılında aynı dönemde toplam 600 iç hat uçuşu gerçekleşti. Erzurum'da 1 ayda 87 bin 25 iç hatlar ve 226 kişi dış hatlardan uçak hizmetinden yararlandı. 2023 yılında aynı dönemde bir ayda 78 bin 664 yolcu hareketi oldu. 1 ay içinde Erzurum Havalimanında 547 ticari uçak trafiği gerçekleşti. 682 ton yük trafiği oldu. Bu yükler bagaj, kargo ve posta olarak ifade ediliyor. 2024 yılının Ocak ayında ise 9 ton kargo trafiği gerçekleşti. Erzurum havaalanında 2024 yılının ilk 3 ayında bin 907 uçuş, 297 bin 732 yolcu ve bin 699 ticari uçuş yapıldı. Bir önceki yıla göre rakamlarda genel anlamda artış olduğu gözlendi.


Advertisement