İrfan Değirmenci Üniversite Öğrencilerinin Sorularını Yanıtladı - Son Dakika
Güncel

İrfan Değirmenci Üniversite Öğrencilerinin Sorularını Yanıtladı

İrfan Değirmenci Üniversite Öğrencilerinin Sorularını Yanıtladı

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Toplumsal Sorumluluk Derneği'nin organizasyonuyla alanlarında uzman isimleri bir araya getirildiği 'Hayal Akademisi'ne, Kanal D sabah haberleri sunucu İrfan Değirmenci konuk olarak katıldı.

24.03.2012 17:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Toplumsal Sorumluluk Derneği'nin organizasyonuyla alanlarında uzman isimleri bir araya getirildiği 'Hayal Akademisi'ne, Kanal D sabah haberleri sunucu İrfan Değirmenci konuk olarak katıldı. Değirmenci üniversite öğrencilerinin gündemle ilgili sorularını yanıtlayarak mesleki deneyimlerini paylaştı.

Uluslararası İnterteks Fuar Alanı'nda gerçekleştirilen 'Hayal Akademisi' etkinliğine Kanal D sabah haberleri sunucusu İrfan Değirmenci, yönetmen Ezel Akay, yazar Cezmi Ersöz gibi alanlarında uzman isimler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Kanal D sabah haberleri sunucu İrfan Değirmenci üniversite öğrencilerine medya sektörü hakkında bilgiler vererek, mesleki deneyimlerini paylaştı. Daha sonra da üniversite öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

Ülke gündeminin çok hızlı değiştiğini söyleyen Değirmenci, toplumun çok heyecanlı hareket ettiğini, bir hafta tüm haber bültenlerini kaplayan haberlerin bir sonraki hafta tamamen unutulduğunu söyledi. Toplum heyecanını biraz azaltıp mantığı öne çıkartmak gerektiğini söyleyen Değirmenci, "Haber bültenlerinde gündem çabuk değişiyor. Tekel işçileri haber oldular sonra ne oldu bilmiyoruz. Duygusal bir toplumuz. Heyecanlıyız. Duyduğumuz mağlubiyet bizi çok acıtabiliyor. Sonra takip etmiyoruz. Toplum nasılsa medya da öyle. Bir hafta tüm haber bültenlerinde Somali konuşuluyor. Sonraki hafta unutuluyor. Çocuk heyecanıyla hareket ediyoruz. Bizim heyecanı biraz azaltıp mantığı biraz öne çıkarmamız gerekiyor" dedi.

Konuşmasının ardından Kanal D sabah haberleri sunucusu İrfan Değirmenci'ye Toplumsal Sorumluluk Derneği tarafından plaket verildi. - Kocaeli/ İzmit

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İrfan Değirmenci Üniversite Öğrencilerinin Sorularını Yanıtladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement