İstanbul'dan yola çıkan bisikletçiler, Ardahan'a ulaştı - Son Dakika
Güncel

İstanbul'dan yola çıkan bisikletçiler, Ardahan'a ulaştı

İstanbul\'dan yola çıkan bisikletçiler, Ardahan\'a ulaştı

Sarıkamış şehitlerini anmak amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen "Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu" kapsamında Sarıkamış'a gitmek üzere İstanbul'dan yola çıkan bisikletçiler, Ardahan'a ulaştı.

02.01.2014 17:52

Sarıkamış şehitlerini anmak amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen "Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu" kapsamında Sarıkamış'a gitmek üzere İstanbul'dan yola çıkan bisikletçiler, Ardahan'a ulaştı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Bisiklet Federasyonu İstanbul Temsilciğince düzenlenen tur kapsamında 25 Aralık'ta İstanbul'dan yola çıkan ve Sarıkamış'a gitmek isteyen bisikletçilerin Ardahan'a ulaşması dolayısıyla Valilik önünde tören düzenlendi.

Törene, Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Şefaattin Serten, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Tevfik Fikret Eteker, Bisiklet Federasyonu İstanbul Temsilcisi Tuna Akyüz ve diğer yetkililler katıldı.

Azizoğlu, etkinliğin güzel ve örneklik teşkil eden bir etkinlik olduğunu belirterek, "Bu bizim birliğimiz ve bütünlüğümzün en güzel göstergesidir. Edirne'den Ardahan'a birliğimizin ve bütünlüğümüzün bir göstergesidir. Acı günleri böyle yad ediyoruz ki bir daha böyle acıları yaşamayalım. Bu nedenle siz değerli sporcularımızı ve ilgililerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Tuna Akyüz ise üç yıldır milli sporcular bazında organizasyonlar gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "İstanbul'dan aldığımız vatan toprağını, konakladığımız illerin topraklarının ilavesiyle Sarıkamış'a götürüyoruz. 5 Ocak Pazar günü yapılacak törende ilgili bakanımıza bu toprakları arz etmiş olacağız. Ardahan'dan sonra Kars'a, oradan da Sarıkamış'a varacağız" diye konuştu.

Tuna Akyüz, Vali Azizoğlu'na Sarıkamış'ı temsil eden bir forma hediye etti.

Geceyi Ardahan'da geçirecek olan bisikletçiler, yarın Valilik önünde düzenlenecek olan törenle Sarıkamış'a uğurlanacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbul'dan yola çıkan bisikletçiler, Ardahan'a ulaştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement