Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Macrocenter, Dünya Çevre Günü'nde çevre temizliği etkinlikleri düzenledi - Son Dakika

Macrocenter, Dünya Çevre Günü'nde çevre temizliği etkinlikleri düzenledi

Macrocenter, Dünya Çevre Günü kapsamında dört farklı şehirde çevre temizliği etkinlikleri düzenledi ve Belgrad Ormanı'nda 'Orman Banyosu Ritüeli' etkinliği gerçekleştirdi. Şirket, çevre kirliliği ve atık sorununa dikkat çekerek doğal yaşam alanlarının korunmasının önemine vurgu yaptı. Macrocenter, doğadan aldığı sorumluluk bilincini tüm iş süreçlerine entegre ettiğini belirtti.

Macrocenter, Dünya Çevre Günü\'nde çevre temizliği etkinlikleri düzenledi
09.06.2023 - 19:49,

MACROCENTER, dünya çapında artan çevre sorunlarına dikkat çekmek ve sürdürülebilirlik bilincini yaygınlaştırmak amacıyla Dünya Çevre Günü kapsamında dört farklı şehirde çevre temizliği etkinlikleri düzenledi. Şirket ayrıca Belgrad Ormanı'nda gerçekleştirdiği 'Orman Banyosu Ritüeli' etkinliğiyle doğanın iyileştirici gücüne vurgu yaptı.

Antalya Lara Plajı'nda Merve Mucuk, Ankara Seğmenler Parkı'nda Oğul Türkkan, İzmir İnciraltı Kent Ormanı'nda Ege Üzrek ve Bodrum Türkbükü Cennet Koyu'nda Zeynep Çipa'nın katılımıyla çevre temizliği yapan Macrocenter, Belgrad Ormanı'nda İlker Çağlayan ev sahipliğinde Orman Banyosu Ritüeli gerçekleştirdi.

"GELECEK NESİLLERE TEMİZ VE YAŞANILABİLİR BİR HAYAT BIRAKMAMIZ GEREKİYOR" Çevre kirliliği ve atık sorununa dikkat çeken Macrocenter Yönetici Direktörü Tülye Sekendiz, doğal yaşam alanlarının korunmasının önemine vurgu yaptı. Sekendiz, " Türkiye, doğal güzellikler açısından oldukça zengin bir ülke. Buraları koruyarak gelecek nesillere temiz ve yaşanılabilir bir hayat bırakmamız gerekiyor. Ancak çevre kirliliğine sebep olan atıklar, doğanın güzelliklerinden yakın zamanda mahrum kalacağımıza işaret ediyor. Bu yüzden ekiplerimizle birlikte 'Kendine İyi Ol, Dünyaya İyi Ol' mottosuyla yola çıkarak dört şehrin önemli alanlarında çevre temizliği yaptık. Daha sonra doğanın bize sunduğu güzellikleri bir kez daha hatırlamak, bu huzurunu keşfetmek, stresten arınmak için 7 Haziran'da Belgrad Ormanı'nda bir araya geldik. Beslenme Uzmanı İlker Çağlayan'ın rehberliğinde Orman Banyosu etkinliğimizle katılımcıları doğanın kucağına götürerek ormanda bir yolculuğa çıkardık. Doğanın iyileştirici gücünü paylaştık. Şehir hayatının karmaşasından uzaklaşarak iç huzuru bulma fırsatı yakaladık" diye konuştu.

Macrocenter'ın doğadan aldığı sorumluluk bilincini tüm iş süreçlerine entegre ettiğini söyleyen Tülye Sekendiz, "Lokal ürünlerin kullanımından sıfır atık politikasına, sürdürülebilir ambalaj çalışmalarından ürün tedarikine kadar pek çok alanda çevre duyarlı adım atıyoruz. Daha eşit ve adil bir dünya için özellikle kadın tedarikçilerini destekliyoruz. Düzenlediğimiz tüm etkinliklerde hem unutulmaz bir deneyim sunmaya hem de sorumlu ve bilinçli tüketici olmanın önemini hatırlatmaya odaklanıyoruz" dedi.


Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Macrocenter, Dünya Çevre Günü'nde çevre temizliği etkinlikleri düzenledi - Son Dakika


Advertisement