Minikler Akıllı Tahtada Öğrenecek - Son Dakika
Güncel

Minikler Akıllı Tahtada Öğrenecek

Minikler Akıllı Tahtada Öğrenecek

Öğrenciler üç ay süren yaz tatilinin ardından yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

09.09.2013 15:30

Kimi öğrenciler ilk kez okula gelmenin heyecanını, kimi öğrenciler de uzun bir tatilin ardından okula dönmenin sevincini yaşıyor. Yeni eğitim-öğretim dönemi; ilk defa okula başlayacak çocuklar, öğretmenleri ve veliler için ayrı bir heyecana sebep oluyor.

Zambak Yayınları okul öncesi çağındaki çocukların da elektronik eğitimine uyum sağlaması için akıllı tahta ile uyumlu set hazırladı. Okul öncesi çocukların elektronik yayınlara kolay alışmasını sağlayacak "Hücreleme Yöntemine Göre Okul Öncesi Eğitim Seti'ni" geliştirdi. Bu set sayesinde okul öncesi öğrencileri ilk kez akıllı tahta ile tanışacak. 5-6 yaş grubundaki çocuklara hitap eden Hücreleme Yöntemine Göre Okul Öncesi Eğitim Seti, haftalık fasiküller şeklinde hazırlanan 28 kitapçıktan oluşuyor. Millî Eğitim Bakanlığının önem verdiği Değerler Eğitimi'ne sistemli şekilde yer verildiği bildirildi.

Zambak Çocuk Ürün Müdürü Mehmet Özen; "Her kitapçıkta ayrı hediyesi olan bu eğitim seti, ülkemizde akıllı tahtaya uyumlu ilk okul öncesi eğitim seti olma özelliğini taşıyor. Orijinal hikâyeler, şarkılar ve videoların yer aldığı set ayrıca resimlemesi, tasarımı, zengin içeriği, baskısı ve kalitesiyle bir Zambak Yayınları klasiği olma özelliğine sahip" dedi.

Okul öncesi dönemin, çocuğun eğitim hayatına iyi bir başlangıç yapması için dikkat edilmesi gereken bir dönem olduğunu belirten Zambak Çocuk Ürün Müdürü Mehmet Özen "Zekâ ve kişilik gelişiminin yüzde 70'i 0-6 yaşarasında tamamlanıyor. Öğrenme becerilerinin geliştiği bu dönem çok önemlidir" dedi. Özen, "Bu set ile çocuklar gerçek dünyayı daha yakından tanıma fırsatı bulacak." şeklinde konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Minikler Akıllı Tahtada Öğrenecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement