Orduspor'un 14 Futbolcusu Ygs'de Ter Döktü (2) - Son Dakika
Güncel

Orduspor'un 14 Futbolcusu Ygs'de Ter Döktü (2)

Orduspor\'un 14 Futbolcusu Ygs\'de Ter Döktü (2)

Sınavdan SONRA MAÇA ÇIKTILAR PTT 1'inci Lig'de mücadele eden Orduspor'da 18 kişilik takım kadrosunda bulunan liseli 14 futbolcu Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girdikten sonra 19 Eylül Stadyumu'ndaki Osmanlıspor maçına geçerek forma giydi.

15.03.2015 18:27

Sınavdan SONRA MAÇA ÇIKTILAR

PTT 1'inci Lig'de mücadele eden Orduspor'da 18 kişilik takım kadrosunda bulunan liseli 14 futbolcu Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girdikten sonra 19 Eylül Stadyumu'ndaki Osmanlıspor maçına geçerek forma giydi. Sınava giren liseli futbolcular bitiminde otomobillerle, sınava girmeyenler ise takım kafilesi ile otobüsle 19 Eylül Stadyumu'na gitti. Futbolcular sınav stresini maç öncesi stadyumda ısınma antrenmanıyla attı. Sınava giren oyunculardan Serkan Korkmaz, sınav sorularının zor olduğunu söyledi.

Orduspor-Osmanlıspor maçında YGS'ye giren futbolculardan Burak Özsoy, Murat Torun, Burak Demireğen, Özgen Erdem, Furkan Mızrak, Serkan Korkmaz, Yunus Şimşek, Mehmet Batuhan Şenel maçta forma giydi.

2-0 mağlup oldukları Osmanlıspor maçının ardından basın toplantısı düzenleyen Orduspor Teknik Direktörü Hüseyin Özcan, 14 futbolcunun YGS sınavına girdiğini, oyuncuların sabah kahvaltısıyla maça çıktığını belirterek tepkilerini dile getirdi. Hüseyin Özcan, "Herkesi de Allah'a havale ediyorum" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün iki tane sınavımız vardı. Birincisi sabahleyin çocuklarımızın, 14 sporcumuzun sınavı, ondan sonrada lig mücadelemiz başladı. Sabahleyin 14 sporcumuzu yollara düşürdük, 2 sporcumuzu da il dışında sınava girdikleri için kadromuzdan çıkardık. Bugün bu müsabakayı başka bir güne yada ileri bir saate ertelemeden bizi bu sıkıntılarla yüz yüze bıraktılar. Oyuncularımı bu sıkıntılı dönemle karşı karşıya bırakanlara da hiçbir şey demiyorum. Bazen sessizlik çok şey söylemektir. Herkesi de Allah'a havale ediyorum. Çocuklarım bugün sabah 8'deki kahvaltıyla 3'teki maça, müsabakaya çıktılar. Sınavdan koştura koştura herkes farklı bir araçla buraya koştura koştura geldiler. Maç toplantısı bile neredeyse yapamadan müsabakaya çıktı. Orduspor'a bunu layık gördüler. Layık görenleri de tebrik ediyorum."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Orduspor'un 14 Futbolcusu Ygs'de Ter Döktü (2) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement