Paralel Yapı ve Çözüm Süreci İçin Aday Adayı Oldu - Son Dakika
Güncel

Paralel Yapı ve Çözüm Süreci İçin Aday Adayı Oldu

Paralel Yapı ve Çözüm Süreci İçin Aday Adayı Oldu

AK Partiden Ağrı Milletvekili aday adayı olan Yrd. Doç. Dr. Ömer Çınar, paralel yapıyla mücadele ve çözüm süreci için aday adayı olduğunu açıkladı.

02.03.2015 12:11  Güncelleme: 12:23

AK Partiden Ağrı Milletvekili aday adayı olan Yrd. Doç. Dr. Ömer Çınar, paralel yapıyla mücadele ve çözüm süreci için aday adayı olduğunu açıkladı.

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı ve Sayısal Yöntemler Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevinden istifa eden Yrd. Doç. Dr. Ömer Çınar, AK Parti'den Ağrı Milletvekili aday adayı oldu. Evli ve bir çocuk babası olan 41 yaşındaki Ömer Çınar, önümüzdeki seçimlerde hem barış sürecine katkıda bulunmak, hem de paralel yapı ile mücadele etmek için çaba harcayacağını belirtti. Yrd. Doç. Dr. Ömer Çınar, şunları söyledi:

"İmralı ile devlet arasında varılan mutabakat çerçevesinde yapılan çağrıda, PKK'nın silah bırakması, dağdaki eylemciler ile sokakları eylemlerle karıştıran KCK uzantılı gençlerin bu eylemlerden vazgeçmesidir. Bu yapılan çağrıya göre PKK, Türkiye'ye karşı silah bırakarak dağdaki eylemcilerle ve sokakta kamu düzeni bozan tüm elemanları geri çekilecektir. Bağımsızlık, özerklik gibi taleplerin olmadığı, güçlendirilmiş yerel yönetimler Kürtlerin vatandaşlık haklarıyla, kültürel talepleri yapılacak olan yeni anayasa da yer bulacaktır. Yerine getirilen bu çağrıya uymayanlara karşı ortak mücadele edilmesi karara bağlanmıştır. Silah bırakmış olarak devleti kabul edip fert ve vatandaşlığı içine sindirmiş bir PKK ile, devlet ve Kuzey Irak yönetimi bundan böyle ortak hareket edip bölgenin sorunlarının çözümüne katkı sağlayacaklardır. Bir MHP, CHP ve AK Parti ne ise HDP'de aynı şartta dahil olmaktadır. Yapılan çağrıyla 1000 yıllık kardeşliğin 30-40 yıllık kesintiye uğraması bu kardeşlik havasının yok edilmesine çalışanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. Alınan kararların inşallah tam hakkı ile ifade edilmesi ve dağ kadrosunun da aynı sağduyuyla karar alması, dağdan dönecek olan yanlışa bulaşmış gençlerin de bir daha bu yola başvurmaması adına bu kararın iyi olacağını ve güzel bir şekilde sonuçlandırılıp çözüm sürecinde ülkemizde barış ve kardeşlik havası estireceğini düşünüyorum. Seçim öncesi paralel yapının da müdahil olmasıyla ortaya çıkacak karışıklıklara engel olması düşünülmüştür. Bu da hem seçimlerin selameti için hem de ülkemizin geleceği için gayet anlamı bir durumdur. Bu ihanet şebekesinin memleket için hiçbir faydasının olmadığı, kendileri dışarıda olduğu halde elleri siyasetin göbeğinde, bir yapı olduğu herkes tarafından anlaşılmıştır." - Ağrı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Paralel Yapı ve Çözüm Süreci İçin Aday Adayı Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • mete: Yürü be hocam...bakan olacaksın ınşallah 0 0 Yanıtla

Advertisement