"Şeker Dede" Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika
Güncel

"Şeker Dede" Son Yolculuğuna Uğurlandı

"Şeker Dede" Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, "Şeker dede" olarak bilinen ve 125 yaşında hayatını kaybeden Mehmet Tatar'ın cenazesi toprağa verildi.12 çocuk, 65 torun, 105 torun çocuğu ve 11 torun torunu sahibi olan Mehmet Tatar'ın cenazesi, Türkoğlu...

19.08.2013 15:39

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, "Şeker dede" olarak bilinen ve 125 yaşında hayatını kaybeden Mehmet Tatar'ın cenazesi toprağa verildi.

12 çocuk, 65 torun, 105 torun çocuğu ve 11 torun torunu sahibi olan Mehmet Tatar'ın cenazesi, Türkoğlu Fizik Tedavi Hastanesi morgundan alınarak, Gaziosmanpaşa Camii'ne getirildi.

Cenazeye, AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç, Türkoğlu Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının kılınmasının ardından Tatar'ın cenazesi, ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Geçen Temmuz ayında 125. yaşını kutlayan Mehmet Tatar, Ramazan Bayramı'nda televizyonda yayınlanan bir şeker firmasının reklamında "Ailen yanındaysa zaten bayramdır" diyerek tüm Türkiye'yi duygulandırmıştı.

Mehmet Tatar, dünyanın en yaşlı insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na da girebilmek için bir süre önce başvuru yapmıştı. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Şeker Dede' Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement