Son dakika: Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Balkanlar'dan 20 öğrenci kabul edecek - Son Dakika
Güncel

Son dakika: Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Balkanlar'dan 20 öğrenci kabul edecek

Son dakika: Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Balkanlar\'dan 20 öğrenci kabul edecek

Son dakika haberler... Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Balkan ülkeleri Bosna Hersek, Sırbistan, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'dan 20 öğrenciyi yeni eğitim-öğretim yılı için kabul etmeye hazırlanıyor.

02.08.2021 13:43  Güncelleme: 13:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Balkan ülkeleri Bosna Hersek, Sırbistan, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'dan 20 öğrenciyi yeni eğitim-öğretim yılı için kabul etmeye hazırlanıyor.

Tekirdağ'da 2017'den bu yana faaliyet gösteren lisede eğitim almak isteyen öğrenci mülakatlarının ilki Bosna Hersek'te yapıldı.

Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Din Hizmetleri ve Eğitim müşavirliklerinin iş birliğinde gerçekleşen mülakata katılan Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi Rıdvan Dinç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 Balkan ülkesinden 20 öğrenci kabul edeceklerini belirterek, "Öğrencilerin barınma ve yeme içme ihtiyaçlarını devletimiz karşılıyor. Okulumuz da burs veriyor." dedi.

Öğrencilerin ikamet ve sağlık giderlerinin de okul tarafından karşılandığına işaret eden Dinç, "Okulumuzda fen ve sosyal bilimler olarak uygulanan proje okulları var. Hem Türkiye hem Balkan ülkelerinden öğrenci alıyoruz." diye konuştu.

Dinç, öğrencilerin Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) Türkiye Bursları programıyla eğitimlerine Türkiye'de devam ettiklerine dikkati çekerek, öğrencilere ihtiyaçları olan her desteği verdiklerini belirtti.

Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla da mezun öğrencilerin Türkiye'de üniversite eğitimine devam ettiklerini yineleyerek, "Öğrencilerimiz tıp, mühendislik, hukuk, siyasi bilimler fakültelerini tercih edebiliyor. İstedikleri bölümde okuyabilirler." dedi.

Trakya'da kendi alanlarında tek okul olduklarını ifade eden Atila, üniversitenin ana kampüs binasının Süleymanpaşa'da bulunduğunu ve öğrencilerin ayrıntılı bilgiye okulun resmi internet adresinden ulaşabileceğini söyledi.

Dinç ve Atilla ile mülakatlara katılan Şube Müdürü Önder Atik ve Matematik Öğretmeni Ünal Aslan'dan oluşan heyet Bosna Hersek'in ardından Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinde mülakatlarına devam edecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika: Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Balkanlar'dan 20 öğrenci kabul edecek - Son Dakika

 • Kuzey Marmara Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı
  07:04 Kuzey Marmara Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı

  Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kocaeli geçişinde kamyonet ile otomobilin çarpıştığı kazada ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı. Kaza sebebiyle otoyolun İstanbul istikametinde trafik tek şeritten sağlanıyor. Jandarma ekipleri tarafından kontrollü geçişler sağlanırken, uzun araç kuyrukları oluştu.

 • Kuzey Marmara Otoyolu'nda kaza: 1 ölü, 5 yaralı
  06:13 Kuzey Marmara Otoyolu'nda kaza: 1 ölü, 5 yaralı

  Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kocaeli geçişinde kamyonet ile otomobilin çarpıştığı kazada ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı. Kazanın etkisiyle otoyolun İstanbul istikametinde trafik tek şeritten sağlanıyor. Kaza sonucunda uzun araç kuyrukları oluştu.

 • İstanbul'da Bayram Tatili Dönüşünde Trafik Tedbirleri Uygulanıyor
  06:05 İstanbul'da Bayram Tatili Dönüşünde Trafik Tedbirleri Uygulanıyor

  İstanbul'da Ramazan Bayramı tatili dönüşü dolayısıyla trafikteki olası olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirler uygulanmaya başlandı. Kamyon, tır, çekici, tanker ve ağır tonajlı araçların şehre girişleri saat 05.00 itibarıyla durduruldu. Ağır tonajlı araçların yarın saat 05.00 itibarıyla yeniden kente giriş yapmalarına izin verilecek.


Advertisement