Tiyatrocu Kadınlardan Büyükşehir'e Teşekkür - Son Dakika
Güncel

Tiyatrocu Kadınlardan Büyükşehir'e Teşekkür

Tiyatrocu Kadınlardan Büyükşehir\'e Teşekkür

'Kadına Şiddete Hayır Haftası' kapsamında 'İki Öküz Parası' adlı oyunu Bursalılara sahneleyen Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

26.11.2014 14:32  Güncelleme: 14:37

Heykel'deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, Mersinli kadınları Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Şükrü Köse ağırladı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyarete; Mor Salkım Kadın Derneği Başkanı Dilek Üzümcüler, Başkan Yardımcısı Susan Kümbi, Birleşmiş Milletler Kadın Dostu Kentler Program Koordinatörü Burcu Üzümcüler, Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu Kurucusu Ümmiye Koçak ve kadın tiyatrocular katıldı.

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse, kadına karşı şiddeti konu alan tiyatro oyununu sergileyen Mersinli kadınları kutladı. Türk toplum yapısında kadının ayrı bir öneminin bulunduğunu, her kadına bir anne gözüyle baktıklarını ve onu sahiplendiklerini belirten Başkanvekili Köse, kültürde var olan söylemleri uygulamakla yükümlü olduklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak kadının toplum yapısındaki konumunu yükseltmek, yaşanılan problemleri minimize etmek için imkanlar çerçevesinde yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Başkanvekili Köse, "365 gün 7/24 her zaman kadına yönelik şiddeti önlemek için çalışmalıyız. Çünkü şiddeti ortaya çıkartan evlatları yetiştiren de bizleriz. O yüzden bilinçli olarak birlikte çok etkin bir mücadele yürütmeliyiz" dedi.

Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu Kurucusu Ümmiye Koçak ise, kendilerini Bursa'ya davet eden ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Ziyaret sonunda Başkanvekili Şükrü Köse, tiyatro ekibi kurucusu Ümmiye Koçak ile Mor Salkım Kadın Derneği Başkanı Dilek Üzümcüler'e birer çini işlemeli plaket takdim etti.

Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu, Türkiye'de kadınlarla ilgili tiyatro gösterimleri hazırlayan tek amatör grup olarak biliniyor. 'Kadına Yönelik Şiddete Hayır Haftası' kapsamında tiyatro gösterilerini sergilemek için Bursa'ya gelen topluluk, Büyükşehir Belediyesi tarafından ağırlanıyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Tiyatrocu Kadınlardan Büyükşehir'e Teşekkür - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement