TSYD Adana Şubesi'nde yangında hasar gören idari bina yenilendi - Son Dakika
Güncel

TSYD Adana Şubesi'nde yangında hasar gören idari bina yenilendi

TSYD Adana Şubesi\'nde yangında hasar gören idari bina yenilendi

Adana'da bulunan Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi'ne ait idari bina, çıkan yangında hasar görmesinin ardından yeniden yapıldı. Yeni bina, Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) işbirliğiyle sponsorlar tarafından yapıldı. Açılış töreninde konuşan Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, sporun milli beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendiren bir unsuru olduğunu belirtti. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir ise derneklerinin Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu vurguladı.

05.03.2024 15:55  Güncelleme: 15:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Nihat Geven Tesisleri'nde çıkan yangında hasar alan idari binanın yerine yenisi yapıldı.

Merkez Seyhan ilçesi Merkez Park'ta bulunan tesislerde 3 Temmuz'da çıkan yangında kullanılamaz hale gelen idari binanın yerine, Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) işbirliğinde sponsorlar tarafından yapılan yeni bina düzenlenen törenle açıldı.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, açılışta, sporun milletlerin kimliğini oluşturan, milli beraberliği, kardeşliği ve centilmenliği kuvvetlendiren unsurlardan biri olduğunu belirtti.

Spor yazarlarının da bu olumlu aktiviteyi daha da pozitif hale getirmek için kalemlerini kullanan meslek mensupları olduğunu ifade eden Köşger, "Spor yazarları, milletin içindeki kardeşliği pekiştirmek yerine holiganlığı da kışkırtabilir. O anlamda spor yazarlarının yaptığı görev çok önemli. Artık her ülkenin kendi kimliğinin inşasında sporun da çok büyük bir yeri var. TSYD köklü bir dernek. TSYD'nin de bu hizmetlerinde güzelliklere vesile olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da yeni binanın hayırlı olmasını diledi.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir de 61 yılı geride bırakan derneklerinin, 2 bin 17 spor yazarı, muhabiri, kameramanı ve foto muhabiriyle hizmet veren Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olduğunu anımsattı.

Genel merkez için Adana'nın yerinin ayrı olduğunu ifade eden Tongsir, "Biz bir felaket yaşadık. Talihsiz kaza sonucu binamız yandı. Daha sonra DAİMFED ile işbirliği yaptık. Huzurunuzda kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu birlik beraberlik öteki taraflara da yansıdı. Sayın valimiz ve büyükşehir belediye başkanımız her zaman arkamızda. Biz bunlarla gurur duyuyoruz." dedi.

Törende, Vali Köşger, Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu'na desteklerinden dolayı plaket verildi.

Daha sonra katılımcılar açılış kurdelesini keserek binayı gezdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TSYD Adana Şubesi'nde yangında hasar gören idari bina yenilendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Başkan Ahmet Akın, sürpriz evlilik teklifine denk geldi
  12:47 Başkan Ahmet Akın, sürpriz evlilik teklifine denk geldi

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, seçim çalışmaları sırasında Kepsut'un Hotaşlar Mahallesi'nde yapılan sürpriz evlilik teklifine denk geldi ve çiftin nikahını kıydı.

 • Antalya'da elektrikli bisikletle otomobil çarpıştı: 1 yaralı
  12:41 Antalya'da elektrikli bisikletle otomobil çarpıştı: 1 yaralı

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde meydana gelen kazada, elektrikli bisiklet ile otomobil çarpıştı ve 1 kişi yaralandı. Kazanın anı güvenlik kamerasına yansıdı. Yaralı sürücü hastaneye kaldırıldı.

 • Muğla'da Romantik Evlilik Teklifi
  12:40 Muğla'da Romantik Evlilik Teklifi

  Muhsin Emir ve Buse Demirci, Datça Kumluk Plajında meşaleler eşliğinde sürpriz evlilik teklifi yaparak bir buçuk yıllık arkadaşlıklarını resmiyete döktü. Buse Demirci, erkek arkadaşının sürpriz teklifine şaşkınlıkla karşılık verirken, Muhsin Emir ise Buse'nin hayatını değiştirdiğini ve en güzel kadını bulduğunu söyledi.

 • Zonguldak'ta Mali Müşavirlere Enflasyon Düzeltmesi İçin Ücret Ödenmeli
  12:40 Zonguldak'ta Mali Müşavirlere Enflasyon Düzeltmesi İçin Ücret Ödenmeli

  Zonguldak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hasan Kahveci, mali tablolara uygulanacak olan enflasyon düzeltmesi işlemleri için ücret ödenmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu. Kahveci, bu işlemlerin mali müşavirlere ek iş yükü getirdiğini ve emeklerinin karşılığını almaları gerektiğini belirtti.


Advertisement