Tsyd ve Passolig'den Als Hastaları İçin Destek Maçı - Son Dakika
Güncel

Tsyd ve Passolig'den Als Hastaları İçin Destek Maçı

Tsyd ve Passolig\'den Als Hastaları İçin Destek Maçı

Yapılacak. cebıt Bilişim Eurasia Fuarı'ndaki Passolig standında yapılan gösteri maçının tanıtımına, TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Tongsir, Passo Genel Müdürü Özgür Gündoğan, ALS MNH Derneği Başkanı İsmail Gökçek ve eşi Adalet Gökçek ile 2009 yılında vefat eden eski futbolcu Sedat Balkanlı'nın eşi Şükran Balkanlı katıldı.

12.09.2014 16:04

Yapılacak.

cebıt Bilişim Eurasia Fuarı'ndaki Passolig standında yapılan gösteri maçının tanıtımına, TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Tongsir, Passo Genel

Müdürü Özgür Gündoğan, ALS MNH Derneği Başkanı İsmail Gökçek ve eşi Adalet Gökçek ile 2009 yılında vefat eden eski futbolcu Sedat Balkanlı'nın eşi Şükran Balkanlı katıldı. Eski futbolcular Pascal Nouma, Hakan Ünsal ve teknik direktör Ahmet Akcan da tanıtım toplantısına katılarak organizasyona destek verdi.

Oğuz Tongsir, TSYD olarak böylesine önemli bir organizasyonda yer almaktan gurur duyduklarını belirterek, Geliri ALS MNH Derneği'ne aktarılacak karşılaşma yalnızca ilk adım. Bir maçla yetinmeyeceğiz. ALS hastaları için çeşitli illerde, çeşitli organizasyonlar yapmayı planlıyoruz dedi.

Passo Genel Müdürü Özgür Gündoğan da, ALS hastalığıyla ilgili son dönemde dünya çapında önemli bir farkındalık başladığını vurgulayarak, Nihayetinde, her şey insanlar için. Bu sloganla yola çıktığımızda, toplumdaki diğer konulara ve problemlere gözlerimizi kapatamayız. 'Bir kova buz' kampanyasının yetmeyeceğini düşündük. Dolayısıyla Passolig olarak, elimizden gelen bütün katkıyı vereceğiz. Konya Büyükşehir Stadı'ndaki gösteri maçı bir ilk, bir başlangıç olacak. İnanıyoruz ki bundan sonra diğer şehirlerde de bu tip aktiviteler düzenlenerek, farkındalık en üst boyuta çıkar ve derneğimize önemli maddi katkılar sağlamış oluruz diye konuştu.

Adalet Gökçek de, Sizlerin sayesinde, ALS Derneği'ni de tanıtmış olacağız. Bu hastalık gerçekten çok zor bir hastalık. Hasta için de çok zor, ona bakan için de, aynı zamanda çok da külfetli. Herkese, desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz ifadesini kullandı.

Sedat Balkanlı'nın eşi Şükran Balkanlı ise, Bir kova buz kampanyasının farkındalığı artırdığını, fakat maddi anlamda büyük bir gelir sağlamadığını belirterek, İnşallah bundan sonra herkes daha duyarlı olacak. Biz, bu hastalıkla mücadele etmeye 1997 yılında başladık. 2009 yılında ise eşim Sedat Balkanlı vefat etti ama ALS hastalığından dolayı değil. 2001 yılında kurduğumuz ALS MNH Derneği'ni duyurmak için elimizden geleni yaptık fakat çok fazla başarılı olamamışız. Bir kova soğuk su, her şeyi değiştirdi diyelim. Bizleri silkeledi ve uyandırdı. Passolig'in imza attığı bu projenin devamının geleceğine inanıyorum ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından katılımcılar ve basın mensuplarına, ALS MNH Derneği tarafından hazırlanan özel tanıtım filmi seyrettirildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tsyd ve Passolig'den Als Hastaları İçin Destek Maçı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement