22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi'ne Doğru - Son Dakika

22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi'ne Doğru

23.08.2016 12:19
22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi'ne Doğru

Üsküdar Üniversitesi ve Sosyal Psikiyatri Derneği'nin iş birliğinde düzenlenen 22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi, 1-3 Eylül'de İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Üsküdar Üniversitesi ve Sosyal Psikiyatri Derneği'nin iş birliğinde düzenlenen 22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi, 1-3 Eylül'de İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, bu yıl "Keşif Özgürlük İster" temasıyla gerçekleşecek kongrede, "Nörobilim Penceresinden Özgürlük ve Keşif", "Kimlik: Keşif mi, İcat mı?", "Sığınmacılık, Mültecilik, Zorunlu Göç", "Otantik Merak", "Sosyal Biliş", "Özgürlüğe Karşılık Bağımlılık", "Var Olmak ve Ölmek Arasında Anksiyete", "Ortaklığın Bozulması: Tükenen Kaynaklar ve Yükselen Narsizm", "Hayatın Sahnesi: Psikodrama", "İfade Özgürlüğü", "Tutukluluk ve Beyin", "Çatışma ve Ruhsal Travma" gibi pek çok güncel ve farklı konu, konferans ve panellerin yanı sıra kurslarla da ele alınacak.

Kongrede ayrıca ruh sağlığının korunması, hazzın nörobiyolojisi, intihar, yeme bozukluğunun psikolojisi, spor ve psikiyatri, onkoloji hastalarına psikososyal yaklaşım, sanat terapi yöntemlerinin çeşitli alanlardaki uygulaması gibi konular da konuşulacak.

Vamık Volkan "mülteciler" hakkında konuşacak

Bu yıl kongreye, dünya barışının sağlanması konusunda yaptığı çalışmalarıyla tanınan ve geçen yıl psikanaliz alanının en prestijli ödüllerinden "Mary Sigourney Psikanaliz Ödülü"nü alan Prof. Dr. Vamık Volkan da katılarak "Mülteciler" başlıklı bir konuşma yapacak.

"Politik psikolojinin dehası" kabul edilen Prof. Dr. Volkan, barış adına yaptığı çalışmalardan ötürü Nobel Barış Ödülü'ne de aday gösterilmişti.

Kongrenin diğer katılımcıları arasında Central Florida Üniversitesi Ortadoğu Çalışmaları Koordinatörü Prof. Hakan Özoğlu, Haliç Üniversitesi Tarih Felsefesi Bölümü'nden Prof. Dr. Şahin Uçar, karikatürist İrfan Sayar, psikodramatist Deniz Altına"ın da bulunduğu farklı disiplinlerden çok sayıda bilim insanı yer alacak.

Kongrenin açılış konuşmalarını Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Sosyal Psikiyatri Derneği Kurucusu Prof. Dr. Işık Sayıl ve şimdiki başkanı Prof. Dr. Vesile Şentürk Cankorur yapacak.

Rasim Adasal Bilim Ödülü sahibini bulacak

Modern psikiyatriyi Türkiye'de yerleştiren ve yaptığı çalışmalarla toplum ile psikiyatriyi birleştiren Prof. Dr. Rasim Adasal adına verilecek ödül de kongrede sahibini bulacak.

Kongreyle ilgili daha ayrıntılı bilgiye "www.sosyalpsikiyatri2016.org" adresinden ulaşılabilecek.

8 Ağustos 2022 Haberleri 8 Ağustos 2022 Haberleri İstanbul'un göbeğinde tarladan sebze topluyorlar İstanbul'un göbeğinde tarladan sebze topluyorlar Seyahatsever Projesiyle Gümüşhane'yi gezdiler Seyahatsever Projesiyle Gümüşhane'yi gezdiler
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi'ne Doğru - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement