8 Bin Takım Arasından İlk Üçe Girdiler - Son Dakika

8 Bin Takım Arasından İlk Üçe Girdiler

22.04.2019 16:32
8 Bin Takım Arasından İlk Üçe Girdiler, System.String[]

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı "Integra-3646" dünyanın en prestijli yarışması olan FRC Dünya Şampiyonasında 8 bin takım arasında en iyi 3 takımdan biri oldu.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı "Integra-3646" dünyanın en prestijli yarışması olan FRC Dünya Şampiyonasında 8 bin takım arasında en iyi 3 takımdan biri oldu.

FRC Dünya Şampiyonasında Galileo Division Şampiyonluğunu alan, Einstein Field'de Türkiye'yi şimdiye kadar temsil eden tek Türk takımı olan ve Dünya Şampiyonası Chairman's Award Finalist'i ödülünü kazanan INTEGRA-3646 yine bir ilke imza attı.

Bahçeşehir Koleji robotik takımı, Houston'da düzenlenen ve bu yıl "uzay" konusunun ele alındığı dünya çapında lise robotik takımlarının katıldığı FIRST Robotics Competition'da (FRC) mücadele ederek 8 bin takım içerisinde ilk 3'e girmeyi başardı. Yarışmaya 70 ülkeden yaklaşık 30 bin öğrenci katılım sağladı. Öğrenciler temsili uzay kargo aracına ve roketlere kargoları yerleştirmeyi hedeflediler.

17 kişilik takımın 12'sinin kız öğrencilerden oluştuğu Integra-3646, bu yıl #girlsfirst sloganı ile kız öğrencilerin de her alanda başarılı olabileceği inancıyla çalışmalarını gerçekleştirdi.

- İstanbul

8 Bin Takım Arasından İlk Üçe Girdiler
8 Bin Takım Arasından İlk Üçe Girdiler

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 8 Bin Takım Arasından İlk Üçe Girdiler - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

04:16 "Kalabalık yapmayalım" diyen doktoru tekme tokat dövdü! Korku dolu anlar kamerada İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu
Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi 23:13 Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var 21:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti 19:49 İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti
DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan 19:01 DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan "Kesinlikle Cumhur İttifakı'nda yer almayacağız" diyerek noktayı koydu Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum
Advertisement