Son Dakika Haberleri: AK Parti'den Topbaş'ın İstifasına İlk Tepkiler: Kavgasız, Gürültüsüz Bir Nöbet Değişimi

AK Parti'den Topbaş'ın İstifasına İlk Tepkiler: Kavgasız, Gürültüsüz Bir Nöbet Değişimi

2 yıl önce

Topbaş'ın istifasına AK Parti'den ilk tepkiler geldi. Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya "şahsi bir karar" dedi, AK Parti Sözcüsü Ünal ise "Kavgasız, gürültüsüz bir nöbet değişimi" yorumunu yaptı.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, akşam saatlerinde yaptığı basın toplantısı ile istifa eden İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın kararını değerlendirdi.

"ŞAHSİ BİR KARAR"

Kaya, NTV'de katıldığı canlı yayında şunları söyledi:

"İstifa kararı sayın başkanımızın bir takdiridir. Şahsi bir karardır. Daha önce de bunlarla karşılaştık. İstanbul'da takdire şayan işler yapan bir başkanımızdır. İstanbul'da onu bir Kadir abi ve beyefendi olarak tanıdık. Bundan sonra Valimizin yapacağı çağrıyla istişareler başladığında, süreç de başlamış olacak."

"İHANET İÇİNDE OLMADIM" SÖZLERİ İÇİN AÇIKLAMA

Kadir Topbaş'ın sitem gibi sözlerini de yorumlayan Kaya "İstanbul bizim için hassas bir şehir. Sayın Cumhurbaşkanımızla başlayan bir süreç var. Ve İstanbul bizim için çok önemli. Takdir edersiniz ki, bu ülkenin önemli siyasi aktörlerinden birinin sözleri için, birileri bulanık suda balık avlamak isteyecektir" dedi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Kaya "Sağlık nedenleriyle İstanbullulardan affını istedi. Biz hep birlikte kararına saygı duyuyoruz. Bundan sonra 10 gün içinde İBB meclisi çağrılacak. 310 kişi içinden adaylar belirlenecek ve birinci turda çıkmazsa, ikinci turda salt çoğunlukla bir başkan seçilecek" ifadelerini kullandı.

MAHİR ÜNAL: KAVGASIZ, GÜRÜLTÜSÜZ BİR NÖBET DEĞİŞİMİ

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise "SayınTopbaş, davasına bağlı olduğunu, gördüğü lüzum neticesinde istifa ettiğini belirtti. Kavgasız, gürültüsüz gerektiği şekilde bunu bir nöbet değişimi olarak görmesi sonucunda bir İstanbul beyefendisine yakışır şekilde açıklamalarında ifade etti. Şu sebepten dolayı istifa etti diye bir izahta bulunmak yanlış olur. 10 gün içerisinde Valilik meclisi toplantıya çağıracaktır ve gerekli değerlendirmeler sonucunda bu konudaki kararımızı kamu oyuyla paylaşacağız." dedi.
Akıntıya Kapılıp Kaybolan İşçinin Cansız Bedeni Su Borusunun İçinde Bulundu Rus Kadın, Yayılarak Oturan Erkeklerin Bacak Aralarına Çamaşır Suyu Döktü

Son Dakika! ABD Başkanı Trump: İdlib'deki Çözümden Dolayı Türkiye'ye Teşekkür Ediyorum