'Alabalık İşletmelerinin Çevresel Etkileri" Konferansı - Son Dakika

'Alabalık İşletmelerinin Çevresel Etkileri" Konferansı

01.04.2016 18:31
'Alabalık İşletmelerinin Çevresel Etkileri

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından "Alabalık İşletmelerinin Çevresel Etkileri ve Alınması Gereken Önlemler" konulu konferans düzenlendi.

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından "Alabalık İşletmelerinin Çevresel Etkileri ve Alınması Gereken Önlemler" konulu konferans düzenlendi.

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Hakan Akgün, müdürlük salonunda düzenlenen konferansın açılışında yaptığı konuşmada, özellikle son yıllarda su ürünleri yetiştiriciliğindeki hızlı gelişmeye paralel olarak işletmelerin çevreye olan etkileri ve bu konuda alınması gereken önlemlerin önemli olduğunu belirtti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın su ürünleri sektörüne ciddi destekler verdiğini ifade eden Akgün "Özellikle 2002 yılından bu yana üretimle ilgili vermiş olduğu destekler sektörün gelişmesine katkı sağlamıştır. Bu gelişmeye paralel olarak 2015 yılı su ürünleri ihracatımız 700 milyon dolar seviyesine ulaşmıştır" dedi.

Konferansa Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammed Atamanalp, Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Çalta, akademisyenler, kurum ve kuruluş yetkileri ile müdürlük personeli katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Alabalık İşletmelerinin Çevresel Etkileri' Konferansı - Son Dakika


Son Dakika

Ortaya çıkan fotoğraf sonrası Aykut Kocaman'ın Çukur'da rol alacağı iddia edildi Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandıran çete üyelerinden 19'u tutuklandı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı