Almanya'nın doğu eyaletlerindeki seçim için geri sayım başladı: Aşırı sağ başa oynuyor - Son Dakika

Almanya'nın doğu eyaletlerindeki seçim için geri sayım başladı: Aşırı sağ başa oynuyor

30.08.2019 21:08
Almanya'nın doğu eyaletlerindeki seçim için geri sayım başladı: Aşırı sağ başa oynuyor, System.String[]

Almanya'nın doğusundaki Saksonya ve Brandenburg'da 1 Eylül'de yapılacak eyalet seçimlerine kısa bir süre kala, anketler aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD) her iki eyalette de başa oynadığını gösteriyor.

Almanya'da 1 Eylül'de eyalet seçimlerine gidecek Saksonya ve Brandenburg'da aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) son kamuoyu yoklamalarında başa oynuyor.

Almanya'nın doğusunda yer alan iki eyalette yapılacak yerel seçimler öncesi anketler, Brandenburg'da AfD ile Sosyal Demokrasi Partisi'ni (SPD) başa baş gösteriyor. Saksonya eyaletinde ise Başbakan Angela Merkel'in lideri olduğu merkez sağdaki Hristiyan Demokrat Parti (CDU) çok az farkla aşırı sağcı partinin önünde gözüküyor.

Almanya'nın doğu eyaletlerindeki seçim için geri sayım başladı: Aşırı sağ başa oynuyor

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Almanya'nın doğu eyaletlerindeki seçim için geri sayım başladı: Aşırı sağ başa oynuyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli Perotti, 2 hafta sonra sahalara dönüyor Ankaragücü'nde biri futbolcu 2 kişi daha koronavirüs oldu TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl Dünyanın en 'iyi' kötü filmi 'The Room' nasıl doğdu, nasıl popüler oldu? Son Dakika! Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Oksijen tüpüne bağlı yaşayan KOAH hastası adam, uyuşturucu satıcısı çıktı