SON DAKİKA ANGELA MERKEL HABERLERİ

Son Dakika Angela Merkel Haberleri

 • 20 Eylül 2018 10:44 Merkel, Görevinden Aldığı Maassen Hakkında İlk Kez Konuştu Merkel, Görevinden Aldığı Maassen Hakkında İlk Kez Konuştu AVUSTURYA'nın Salzburg kentinde düzenlenen AB gayriresmi liderler zirvesi öncesinde açıklamalarda bulunan Merkel, Maassen'in görevinden alınarak İçişleri Bakanlığı'nda müsteşarlığa atanmasına ilişkin değerlendirmede bulundu.
 • 20 Eylül 2018 10:29 Herkes Eleştirdi Ama Kazanan Yine O Oldu! Herkes Eleştirdi Ama Kazanan Yine O Oldu! Irkçıların mültecilere ve yabancı görünümlülere saldırması konusunda Başbakan Angela Merkel dahil birçok bakanla ters düştü
 • 19 Eylül 2018 23:28 Merkel'den Brexit Açıklaması Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkışına (Brexit) ilişkin, "İyi bir atmosferde, birbirimize karşı büyük saygının olduğu ve belirli alanlarda çok yakın işbirliğinin mümkün olabileceği bir çıkışın olmasını diliyorum.
 • 19 Eylül 2018 21:22 Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye ve Rusya'nın İdlib'deki Çalışmalarından Memnun Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye ve Rusya’nın İdlib’deki çalışmalarından memnun olduğunu söyledi.
 • 19 Eylül 2018 21:21 Merkel, Türkiye ve Rusya'nın İdlib'deki Çalışmalarından Memnun Merkel, Türkiye ve Rusya'nın İdlib'deki Çalışmalarından Memnun Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye ve Rusya'nın İdlib'deki çalışmalarından memnun olduğunu söyledi.
 • 19 Eylül 2018 20:17 Merkel, Türkiye ve Rusya'nın İdlib Mutabakatından Memnun Merkel, Türkiye ve Rusya'nın İdlib Mutabakatından Memnun Alman Hükümet Sözcüsü Seibert, Türkiye ile Rusya arasındaki İdlib mutabakatına ilişkin, "Şansölye Merkel, askeri gerilimin artmasının engellenmesi ve sivil halkın korunması yönündeki çabalardan memnuniyet duyuyor.
 • 19 Eylül 2018 20:05 Merkel, Türkiye ve Rusya Arasındaki İdlib Mutabakatından Memnun Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirterek, görüşmede Suriye ve Ukrayna'nın doğusundaki durumun ele alındığını bildirdi
 • 19 Eylül 2018 17:17 Putin ile Merkel Suriye'yi Görüştü Putin ile Merkel Suriye'yi Görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Suriye meselesini telefonda görüştü.
 • 19 Eylül 2018 16:51 Putin, Almanya Başbakanı Merkel ile Suriye'yi Görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Suriye meselesini görüştü.
 • 19 Eylül 2018 15:27 Merkel'den Avrupa Ülkelerine Batarya Üretme Çağrısı Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinin elektrikli otomobillere yönelik batarya hücresi üretiminde diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte çalışması gerektiğini düşündüğünü söyledi.
 • 19 Eylül 2018 11:49 Rihanna, Merkel'e Mesaj Yazıp, Yardım İstedi Rihanna, Merkel'e Mesaj Yazıp, Yardım İstedi 87 milyon 500 bin takipçisi bulunan 30 yaşındaki ünlü şarkıcı, Merkel'in gelişmekte olan ülkelerin eğitimine desteği artırıp artıramayacağını sordu.
 • 19 Eylül 2018 10:59 Görevinden Alınıp, Terfi Ettirildi! Görevinden Alınıp, Terfi Ettirildi! SPD Genel Başkanı Andrea Nahles, Başbakan Angela Merkel ve Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) Genel Başkanı ve İçişleri Bakanı Horst Seehofer ile yaptığı görüşmede iç istihbarat başkanının müsteşarlığa atanmasına onay vermişti
 • 18 Eylül 2018 19:51 Almanya'da İç İstihbarat Servisi Başkanı Maassen Görevinden Alındı Almanya Başbakanı ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel, hükümet ortakları Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Genel Başkanı Andrea Nahles ve İçişleri Bakanı olan Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı Horst Seehofer ile bugün Başbakanlık'ta bir araya gelerek Maassen'in geleceğine ilişkin 2 saat süren toplantı yaptı
 • 16 Eylül 2018 21:40 Merkel ve Kurz AB'nin Dış Sınırlarını Korumayı İstiyor Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği'nin (AB) dış sınırlarının korunmasıyla ilgilenilmesi gerektiğini söyledi.
 • 14 Eylül 2018 16:56 Merkel'den NATO'ya Uyarı Merkel'den NATO'ya Uyarı Almanya Şansölyesi Angela Merkel, "NATO'nun savunma ittifakını güçlendirmesi kaçınılmazdır" dedi.
 • 14 Eylül 2018 16:46 Merkel NATO'yu Uyardı: Merkel NATO'yu Uyardı: "Güçlenmemiz Lazım" Almanya Şansölyesi Angela Merkel, “NATO’nun savunma ittifakını güçlendirmesi kaçınılmazdır” dedi.
 • 14 Eylül 2018 14:34 İstihbarat Başkanı Hükümeti Zora Soktu İstihbarat Başkanı Hükümeti Zora Soktu Perşembe akşamı başbakanlıkta bir araya gelen CDU Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel, SPD Genel Başkanı Andrea Nahles ve CSU Genel Başkanı ve Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in görüşmesinde sonuç çıkmadı
 • 12 Eylül 2018 15:55 Merkel'den Yasa Dışı Göç Açıklaması Almanya Başbakanı Angela Merkel, yasa dışı göçün dayanışma içinde ele alınması gerektiğini ifade etti.
 • 12 Eylül 2018 14:04 Merkel'den Gençlere: Sevinebilirsiniz Merkel'den Gençlere: Sevinebilirsiniz KONUŞMASININ başında Chemnitz'deki ırkçı saldırıları ve gösterileri bir kez daha eleştiren Merkel, "İnsanların öldürülmesiyle ilgili öfkeyi anlıyor ve paylaşıyorum.
 • 12 Eylül 2018 14:01 Yahudiler ve Müslümanlar Toplumumuza Aittir" BERLİN (AA) – Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede yaşayan Yahudiler ve Müslümanların, Hristiyan ve ateistler gibi topluma ait olduğunu söyledi.
 • 12 Eylül 2018 13:57 Merkel: Kimyasal Silah Kullanılmasını Görmezden Gelmeyiz Merkel: Kimyasal Silah Kullanılmasını Görmezden Gelmeyiz Merkel, Suriye'de siyasi çözümü desteklediklerini ancak kimyasal silah kullanılmasını görmezden gelmeyeceklerini söyledi.
 • 12 Eylül 2018 11:01 Merkel'den Suriye'de Dengeleri Değiştirecek Çıkış: Kimyasal Silah Kullanımını Görmezden Gelemeyiz Merkel'den Suriye'de Dengeleri Değiştirecek Çıkış: Kimyasal Silah Kullanımını Görmezden Gelemeyiz Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de kimyasal silah kullanılmasına yönelik açıklamada bulunarak, "Almanya kimyasal silah kullanımını görmezden gelmeyecek." dedi.
 • 11 Eylül 2018 06:26 Avrupa'da Milliyetçilerin Yükselişi Devam Edecek Mi? Avrupa'da Milliyetçilerin Yükselişi Devam Edecek Mi? AfD'nin yükselişinin Başbakan Angela Merkel'in göçmenlere yönelik 'açık kapı politikası'nın yarattığı rahatsızlığın bir yansıması olduğu görüşü yaygın
 • 10 Eylül 2018 10:54 Merkel'in Partisine Çipras'tan Suçlama Merkel'in Partisine Çipras'tan Suçlama YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras, 83. Uluslararası Selanik Fuarı kapsamında düzenlenen geleneksel geniş katılımlı basın toplantısında 3 saat boyunca gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • 10 Eylül 2018 10:19 Merkel'e 'İstihbarat Başkanını Görevinden Al' Çağrısı Merkel'e 'İstihbarat Başkanını Görevinden Al' Çağrısı ALMANYA'nın Chemnitz kentinde bir Almanın mülteci gençlerle kavga sonucu hayatını kaybetmesi üzerine aşırı sağcıların kentte yabancı avına çıktığını gösteren görüntülere Başbakan Merkel'in tersine 'şüpheli' diyen istihbarat başkanı Hans Georg Maassen'in görevden alınması için baskılar artıyor.
 • 10 Eylül 2018 09:54 Baş İstihbaratçı Zorda Baş İstihbaratçı Zorda Başbakan Angela Merkel, aşırı sağcıların ve sağ popülistlerin kentte kin ve nefret yaydıklarını gösteren görüntülerin kesinlikle kabul edilemeyeceğinin altını çizerken, "Bunun bizim hukuk devletimizde yeri yoktur" dedi
 • 09 Eylül 2018 14:34 Ticaret Birliği Merkel'i Uyardı: Yabancıların Bize Severek Gelmeleri Gerekiyor Ticaret Birliği Merkel'i Uyardı: Yabancıların Bize Severek Gelmeleri Gerekiyor Almanya Ticaret Birliği (HDE) Başkanı Josef Sanktjohanser, Başbakan Merkel'e yazdığı açık mektupta Almanya'da bir korku havası yaratılmasına karşı uyardı.
 • 08 Eylül 2018 20:15 Almanya Başbakanı Merkel Makedonya'da Almanya Başbakanı Merkel Makedonya'da Almanya Başbakanı Angela Merkel, "30 Eylül, Makedonya'nın geleceği için önemli bir gündür.
 • 08 Eylül 2018 17:58 Almanya Başbakanı Merkel Makedonya'da Almanya Başbakanı Angela Merkel, "30 Eylül, Makedonya'nın geleceği için önemli bir gündür.
 • 08 Eylül 2018 16:44 Almanya Başbakanı Merkel Makedonya'da Almanya Başbakanı Merkel Makedonya'da Almanya Başbakanı Angela Merkel, Makedonya’ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette Başbakan Zoran Zaev tarafından Makedonya Başbakanlığında törenle karşılandı.
 • 07 Eylül 2018 21:30 Macron ve Merkel Marsilya'da Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa'nın güneyindeki Marsilya kentindeki görüşmeleri öncesinde basın açıklamasında bulundu
 • 07 Eylül 2018 16:36 Angela Merkel'e Anket Şoku Angela Merkel'e Anket Şoku Almanya'nın doğusundaki altı eyalette yapılan ankette Almanya Başbakanı Angela Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Parti (CDU) eyaletteki üstünlüğünü Almanya için Alternatif Partisi AfD'ye kaptırdı.
 • 07 Eylül 2018 16:27 Angela Merkel'e Anket Şoku Almanya’nın doğusundaki altı eyalette yapılan ankette Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Parti (CDU) eyaletteki üstünlüğünü Almanya için Alternatif Partisi AfD’ye kaptırdı.
 • 07 Eylül 2018 13:34 İstihbarat Başkanı Merkel'le Ters Düştü İstihbarat Başkanı Merkel'le Ters Düştü ALMANYA Başbakanı Angela Merkel ile sözcüsü Steffen Seibert, aşırı sağcıların Chemnitz'te yabancılara karşı 'sürek avına çıktıklarını, kentte kin ve nefreti yaydıklarını gösteren görüntülerin' olduğunu söyleyip, "Bunun bizim hukuk devletimizde yeri yok" demişlerdi.
 • 06 Eylül 2018 19:46 Almanya Başbakanı Angela Merkel: Zayıf Bir Türkiye Almanya'nın Çıkarına Değil Almanya Başbakanı Angela Merkel: Zayıf Bir Türkiye Almanya'nın Çıkarına Değil Alman RTL televizyonuna röportaj veren Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türk Lirasının ani değer kaybına değinerek, "Türkiye'yi zayıflatabilecek şekilde davranırsak bu bizim çıkarımıza olmaz." dedi.
 • 06 Eylül 2018 15:19 Merkel'in O Şehre Mesajı Var Merkel'in O Şehre Mesajı Var ALMAN televizyon kanalı RTL'nin bu akşam yayınlanacak 'Yaz Söyleşisi' programına konuşan Merkel, Chemnitz'deki olaylara değindi ve "Başka insanlara yönelik, kin ve nefret dolu görüntüler var. Bunlar kabul edilemez" diye konuştu.
 • 06 Eylül 2018 14:15 Merkel'den Türkiye Açıklaması Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ekonomisinin sağlıklı gelişmesinin Almanya'nın stratejik çıkarına olduğunu belirtti.
 • 06 Eylül 2018 14:07 Merkel: Türk Ekonomisinin Gelişmesi Bizim Çıkarımıza Merkel: Türk Ekonomisinin Gelişmesi Bizim Çıkarımıza Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye ekonomisinin iyi bir şekilde gelişmesinin kendilerinin çıkarına olduğunu dile getirdi.
 • 06 Eylül 2018 12:54 Alman Başbakan Merkel'den İdlib Uyarısı: İnsani Felaketten Kaçınılmalı Alman Başbakan Merkel'den İdlib Uyarısı: İnsani Felaketten Kaçınılmalı Almanya Başbakanı Angela Merkel, İdlib'le ilgili yaptığı açıklamada ''İnsani bir felaketten mutlaka kaçınmalıyız." dedi.
 • 05 Eylül 2018 19:34 Mecliste 'Sürek Avı' Tartışması Mecliste 'Sürek Avı' Tartışması CHEMNITZ'de yaşanan olaylar Saksonya Eyalet Meclisi'nin gündemine taşındı.
 • 05 Eylül 2018 16:13 Epp Grup Başkanı Weber AB Komisyon Başkanlığına Aday Merkel'den Weber'in adaylığına destekÖte yandan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Weber'in adaylık müracaatını memnuniyetle karşıladığını belirterek, Weber'i desteklediğini açıkladı
 • 05 Eylül 2018 11:04 İngiltere, Brexit Sonrası Aynı Haklara Sahip Olamayacak' İngiltere, Brexit Sonrası Aynı Haklara Sahip Olamayacak' ALMANYA'nın Frankfurt kentinde Deutsche Börse tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Başbakan Angela Merkel, Almanya'da bir finansal merkez olarak cazip koşulları mümkün kılacak potansiyele sahip Hessen Eyaleti'ni desteklemek için gerekeni yapacaklarını söyledi.
 • 05 Eylül 2018 00:02 Almanya Başbakanı Merkel'den Brexit Açıklaması Almanya Başbakanı Merkel'den Brexit Açıklaması Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brexit müzakereleri ile ilgili, "Bu müzakerelerin başarısız olmasını istemiyoruz, ancak aynı zamanda bunu göz ardı edemeyiz.
 • 04 Eylül 2018 23:40 Almanya Başbakanı Merkel'den Brexit Açıklaması Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılışına ilişkin müzakerelerden sonuç almayı umduklarını belirterek, "Bu müzakerelerin başarısız olmasını istemiyoruz, ancak aynı zamanda bunu göz ardı edemeyiz.
 • 04 Eylül 2018 10:24 Afd'yi İzlemeye Merkel Karşı Çıktı Afd'yi İzlemeye Merkel Karşı Çıktı Başbakan Angela Merkel, AfD'nin Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından izlenmesi kararının siyasetin yetki alanında olmadığını söyledi
 • 01 Eylül 2018 17:15 Dünyanın En Güçlü Kadını "merkel" Hakkında 27 İnanılmaz Gerçek Angela Merkel, Forbes tarafından 10 kez dünyanın en güçlü kadını seçildi, aynı zamanda dünyanın en güçlü insanları arasında Donald Trump'tan hemen sonra üçüncü sırada geliyor.
 • 31 Ağustos 2018 13:44 Senegal'de Merkel'i Şaşırtan Türk Senegal'de Merkel'i Şaşırtan Türk SENEGAL'in başkenti Dakar'daki havaalanı inen Merkel, kendisini bekleyen protokole doğru ilerledi.
 • 31 Ağustos 2018 12:54 Afrika'da Yatırım Avrupa'ya Göçü Azaltır" Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupalı şirketlerin Afrika'da yapacakları yatırımların kıta ülkelerinde istihdam artışına sebep olacağını, bunun da Avrupa'ya yönelik göç baskısını azaltacağını söyledi.
 • 31 Ağustos 2018 12:16 Merkel, Afrika'dan Yasa Dışı Göçü Durdurmak İstiyor Merkel, Afrika'dan Yasa Dışı Göçü Durdurmak İstiyor Almanya Başbakanı Angela Merkel, Batı Afrika ülkelerinden Senegal, Gana ve Nijerya’ya yaptığı üç günlük ziyareti kapsamında ekonomik ilişkilere paralel olarak göç sorununa çözüm arayışlarını da masaya yatırdı.
 • 30 Ağustos 2018 15:30 Merkel: Merkel: "Avrupa'nın Geleceği İçin Afrika Çok Önemli" Almanya Başbakanı Angela Merkel, Senegal, Gana ve Nijerya’ya gerçekleştirdiği iş gezisinde Avrupa’nın geleceği için Afrika’nın çok önemli olduğunu vurguladı.