Ankara'da Kore Mutfağı tanıtıldı - Son Dakika

Ankara'da Kore Mutfağı tanıtıldı

30.11.2022 23:40

Ankara'da Kore Mutfağı tanıtıldı Ankara'da Kore Mutfağı, Kore'den gelen aşçılar ile tanıtıldı.

Ankara'da Kore Mutfağı tanıtıldı

ANKARA - Ankara'da Kore Mutfağı, Kore'den gelen aşçılar ile tanıtıldı.

Kore kültürünün önemli simgelerinden olan Kore Mutfağının tanıtılacağı Korean Culinary Days etkinliğinin ilk günü Ankara'da gerçekleştirildi. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük ilgi gören Kore Mutfağının tanıtıldığı etkinliğe Kore'nin ünlü aşçılarından olan Cho Gang Hyoun ve Lee Ye Chan katıldı. Kore'nin geleneksel ve modern lezzetleri dört gün boyunca etkinliğe katılanlara ikram edilecek. Etkinliğe davet edilen iki ünlü Koreli aşçı Kore mutfağını, etkinliğe katılanlara çeşitli gastroshowlarla tanıtacak. Etkinlikte konuşan Kore Kültür Genel Müdürü Keehoung Park,, Kore kültürünün önemli unsuru olan Geleneksel Kore Yemeklerinin Kore'nin kültürel içeriği olarak tanıtılmasının önemine vurgu yaptı. Etkinliğe çeşitli ülkelerin büyükelçileri ve Kore Mutfağına ilgi duyan misafirler katıldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Bakan Varank: 'Türkiye ile Tayland arasındaki ticaret hacmi ilk kez 2 milyar 200 milyon dolar seviyesini aştı' Bakan Varank: 'Türkiye ile Tayland arasındaki ticaret hacmi ilk kez 2 milyar 200 milyon dolar seviyesini aştı' Regaip Kandilinde asırlık gelenek bozulmadı Regaip Kandilinde asırlık gelenek bozulmadı Mevlana'nın vuslatının 750. yılı anısına 'İlla Hû Mevlevî Mukabelesi' düzenlendi Mevlana'nın vuslatının 750. yılı anısına 'İlla Hû Mevlevî Mukabelesi' düzenlendi

Son Dakika Genel Ankara'da Kore Mutfağı tanıtıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement