Başkan Soyer Tedxistanbul'da Konuşacak - Son Dakika

Başkan Soyer Tedxistanbul'da Konuşacak

13.11.2014 17:58
Başkan Soyer Tedxistanbul'da Konuşacak, System.String[]

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının Türkiye ayağı TEDxIstanbul 18 Kasım’da Zorlu Center PSM’de gerçekleşecek.

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının Türkiye ayağı TEDxIstanbul 18 Kasım'da Zorlu Center PSM'de gerçekleşecek. Dünyadan ve Türkiye'den önemli isimlerin katılacağı konferansta Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'de konuşmacı olarak yer alacak.

Dünyaca ünlü TED konferanslarının Türkiye ayağı TEDxISTANBUL, dünyaya yön veren, paylaşmaya değer fikirleri buluşturuyor. Dünyadan ve Türkiye'den farklı alanlardaki fikir liderlerinin bir araya geleceği TEDxISTANBUL, MOMENTUM temasıyla 18 Kasım' da Zorlu Center PSM' de gerçekleşecek.

TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı. Dördüncü senesinde "Momentum" temasıyla yola çıkan TEDxIstanbul, Dünyadan ve Türkiye'den önemli isimlerin katılımıyla, momentumun yaratımı, limitleri, kişiyi hatta bir ülkeyi nereye taşıyabileceği gibi konuları bilim, sanat, spor, mizah ve teknoloji açısından ele alıyor olacak. 3 ayrı oturumda 15 konuşmacının paylaşmaya değer fikir ve deneyimlerini anlatacağı TEDxIstanbul'a 700'den fazla katılımcı bekleniyor.

18 Kasım'da gerçekleşecek konferansta şu konuşmacılar yer alacak: Tunç Soyer (Seferihisar Belediye Başkanı), Nil Karaibrahimgil (Müzisyen), Metin Hara (Kişisel Gelişim Uzmanı), Prof. Dr. Talat Kırış (Nöroşirürji Uzmanı),

Markus Lehto (Urbanista Kurucu Ortak), İpek Soylu (Milli Tenisçi), Dave Troy (410 Labs Kurucu Ortak), Prof. Dr. Haluk Gürgen (Iñaki Amate, Fjord Nordik, Türkiye, Rusya Bölge Başkanı), Ferhat Çalapkulu (Türk Beyin Takımı Kaptanı), Yunus Erduran (Yetenek Akademisi Kurucu Ortak), Ersin Karabulut (Uykusuz Dergisi Editörü), Kaan Kayabalı (Onedio.com Kurucu Ortak), Duygu Kayaman (Young Guru Academy Gönüllüsü), Bahar Saygılı (Milli Triatlet, Irongirl)

TEDx NEDİR?

TEDx, "ideas worth spreading" sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla TED lisansıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TEDTalks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme ve tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. Haziran 2006'dan beri TED konuşmaları ücretsiz olarak Yaratıcı Kamu (Creative Commons) lisansı ile TED.com adresinden izlenebilmektedir. Ocak 2014 tarihi itibarı ile bu konuşmalar 4 milyarın üzerinde izlenmiştir. - İZMİR

Başkan Soyer Tedxistanbul'da Konuşacak
Başkan Soyer Tedxistanbul'da Konuşacak
Başkan Soyer Tedxistanbul'da Konuşacak
Başkan Soyer Tedxistanbul'da Konuşacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Soyer Tedxistanbul'da Konuşacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kahramanmaraş'ta polisimizi şehit eden katil zanlısı hastanede öldü Çin aşısıyla ilgili spekülatif yorumlara Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan tepki: Araba değil bu Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Kardiyoloji uzmanından korkutan uyarı! Kalp, koronada adeta hedef tahtası Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar