Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Seferihisar haberleri, Seferihisar son dakika, son dakika Seferihisar

Son Dakika Seferihisar Haberleri

Son dakika Seferihisar haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son seferihisar haberleri anında burada.


 • 27.11.2023 27 Kas 12:15 İzmir Büyükşehir Belediyesi Güzelbahçe sahil yoluna nefes aldıracak yeni bir yol yapımına başladı İzmir Büyükşehir Belediyesi Güzelbahçe sahil yoluna nefes aldıracak yeni bir yol yapımına başladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Güzelbahçe sahil yoluna nefes aldıracak 75. Yıl Cumhuriyet Bulvarı projesinin yapımına başladı. 24,5 metre genişliğinde ve 4 bin 250 metre uzunluğundaki yeni yol tamamlandığında Güzelbahçe trafiği önemli ölçüde rahatlayacak.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:18 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir'e Hiç Borcu Yok Mu? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir'e Hiç Borcu Yok Mu?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 45 milyar 100 milyon TL olarak kabul edildi. Türkiye’de yaşanan ekonomik krize rağmen bütçenin yüzde 41’i yatırımlara ayrıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılından beri İller Bankası’ndan aldığı 44 milyar TL’ye karşılık 66 milyar TL’lik yatırım yaptığını söyleyen Tunç Soyer, “İzmir’den kırk alıp bir veren anlayışın karşısında dimdik durduk. Bizim İzmir’e borcumuz hiç bitmez. Peki hükümetin hiç borcu yok mu” dedi. Tunç Soyer, önümüzdeki dönem uygulayacağı yeni programın 7 ana başlıktan oluşan omurgasını açıkladı. 2024 bütçesinin 7 hedefin sayısız ispatı ve müjdesiyle dolu olduğunu ifade eden Soyer, “Burada paylaştıklarımın hiçbiri ham bir hayal değil. İzmir’i Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir uyum şehri olarak tahayyül ediyorum” dedi.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:14 İzmir'de tartışan 2 kişi, çarpan araçların altında kalarak hayatını kaybetti İzmir'de tartışan 2 kişi, çarpan araçların altında kalarak hayatını kaybetti

  İzmir'in Seferihisar ilçesinde bir araçtan inerek tartışan 1'i kadın 2 kişi, arkadan gelen araçların çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Kazaya karışan sürücüler ise gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:25 İzmir'de araçtan inerek tartışan 2 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti İzmir'de araçtan inerek tartışan 2 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti

  İzmir'in Seferihisar ilçesinde yol kenarına park ettikleri araçtan inerek tartışan 1'i kadın 2 kişi, arkadan gelen hafif ticari araçların çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayda 2 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, sürücüler ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:07 İzmir'de Mandalina Üretimi ve İhracatı Artıyor İzmir'de Mandalina Üretimi ve İhracatı Artıyor

  İzmir'de mandalina üretimi ve ihracatı, rekoltedeki artışla birlikte büyük bir ivme kazanıyor. Satsuma cinsi mandalina üretiminde İzmir, ikinci sırada yer alırken, genel mandalina üretiminde ise üçüncü sırada bulunuyor. Bu yılki rekolte tahminlerine göre, İzmir'de mandalina üretimi geçen yıla göre yaklaşık yüzde 15 artarak 185 bin tona ulaşacak. İhracatta da büyük talep gören satsuma mandalinası, yurt dışında büyük ilgi görüyor. İzmir Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, İzmir'in satsuma üretiminde ülkenin en önemli merkezlerinden biri olduğunu belirtti. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ise 2023 için 500 milyon dolarlık mandalina ihracatı hedeflediklerini söyledi.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:23 İzmir'de Kuvvetli Fırtına ve Yağış Bekleniyor İzmir'de Kuvvetli Fırtına ve Yağış Bekleniyor

  Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İzmir'de bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına ve yağış beklendiği duyuruldu. Çeşme, Urla, Seferihisar, Menderes, Torbalı, Selçuk, Tire ve Bayındır'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Rüzgarın ise yarın sabah saatlerinden itibaren güney-güneybatı yönlerden fırtına şeklinde eseceği belirtildi. Vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:31 Suat Özçağdaş: '21 Yıllık AKP İktidarı Döneminde Öğretmenlik Mesleğinin Saygınlığı Yok Edilmiştir. Suat Özçağdaş: "21 Yıllık AKP İktidarı Döneminde Öğretmenlik Mesleğinin Saygınlığı Yok Edilmiştir.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, “21 yıllık AKP iktidarı döneminde öğretmenlik mesleğinin saygınlığı yok edilmiştir. Öğretmenler ücretli, sözleşmeli, öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen şeklinde 5 farklı şekilde istihdam edilmek istenmektedir. Aynı işi yapan, aynı müfredatı uygulayan 5 farklı öğretmen... AKP’nin öğretmen politikalarının tamamı öğretmenlerin toplumdaki saygınlığının azalmasına neden olmuştur. Saygınlık, önlük vererek olmaz; saygınlık, öğretmenlere hak ettikleri değeri vererek olur. 2002 yılında 540 lira maaş alan bir öğretmen, kazancının dörtte birini kiraya ayırırken 2023 yılında öğretmenler, kirasını tek başına ödeyemeyecek hale gelmiştir. 25 yıl bu ülkeye hizmet etmiş bir öğretmen 24 bin 653 lira maaş almaktadır. Öğretmenlerin bir kısmı çözümü, 30’lu-40’lı yaşlarında ailelerinin evine dönmekte bulmuştur. Bu utanç da AKP iktidarına yeter. Öğretmenlerin tamamı, yoksulluk sınırının altında ücret almaktadır” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:08 Çin'deki Dongying kasabası Cittaslow ilan edildi Çin'deki Dongying kasabası Cittaslow ilan edildi

  Çin'in Hainan eyaletindeki Dongying kasabası, Cittaslow ilan edilerek dünyada bu unvanı alan 14'üncü kasaba oldu. El değmemiş kumsalları ve yavaş yaşam tarzıyla popülerlik kazanan kasaba, turistlerin ilgisini çekiyor. Bölge, deniz kıyısında oda kiralama gibi yeşil sektörleri ve spor-kültür etkinliklerini teşvik ederek kırsal canlandırmayı hedefliyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:07 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan Tunç Soyer hakkında açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan Tunç Soyer hakkında açıklama

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Tunç Soyer'in kurultay sürecinde yanlış ata oynamasının ardından adaylığının tehlikeye girdiğini anlayınca 'siyasi mağduriyet' çıkarmak istediğini belirtti. Dağ, Soyer'e İzmir'in sorunlarına odaklanması ve belediye başkanı olarak çalışması tavsiyesinde bulundu.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:26 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Gençlere Armağan… Başkan Soyer Kültür 68 Kütüphanesi'ni Hizmete Açtı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Gençlere Armağan… Başkan Soyer Kültür 68 Kütüphanesi'ni Hizmete Açtı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin bilgiye erişimini kolaylaştırmak amacıyla kente yeni bir kütüphane daha kazandırdı. 68 kuşağının gençlere tanıtılmasını da sağlayacak Kültür 68 Kütüphanesi’nin açılışında konuşan Başkan Soyer, “68 kuşağı bu ülkenin geleceği için çok bedeller ödedi. Şimdi biz birbirimize eklemlenerek geleceğe devam ediyoruz. Hiçbirimiz yalnız olmayacağız, birbirimize sahip çıkacağız. Bizi gömmeye çalıştılar tohum olduğumuzu unuttular” dedi.

 • 23.11.2023 23 Kas 15:02 Hamza Dağ, Tunç Soyer'in soruşturma başlatma çabalarını siyasi mağduriyet olarak nitelendirdi Hamza Dağ, Tunç Soyer'in soruşturma başlatma çabalarını siyasi mağduriyet olarak nitelendirdi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'in kurtuluşunun 100'üncü yılı kutlamalarındaki konuşması nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığını duyuran Tunç Soyer'in bundan siyasi mağduriyet çıkarmaya çalıştığını söyledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:41 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Tunç Soyer'in soruşturma başlatılmasına ilişkin açıklama yaptı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Tunç Soyer'in soruşturma başlatılmasına ilişkin açıklama yaptı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in soruşturma başlatılmasına ilişkin haberlere ilişkin açıklama yaptı. Dağ, Soyer'in siyasi mağduriyet çıkarmak istediğini belirtti ve belediye başkanının hizmete odaklanması gerektiğini söyledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 00:31 CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'ndan, Soyer'e Destek Ziyareti: 'Tunç Soyer Yalnız Değil Değildir, Bu Yolu Yalnız Yürümeyecek' CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'ndan, Soyer'e Destek Ziyareti: "Tunç Soyer Yalnız Değil Değildir, Bu Yolu Yalnız Yürümeyecek"

  CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve il yöneticileri, İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarındaki ifadeleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Aslanoğlu, “Bunun bir hesaplaşma olduğunun farkındayız... Tunç Soyer yalnız değildir, bu yolu yalnız yürümeyecek” dedi. Soyer de “Tam yerel seçime giderken CHP’li belediyeler üstünde bir baskı, sindirme yapmak istiyorlar ve gözümüzü korkutmak istiyorlar. Gözümüz korkmaz, biz sonuna kadar bulunduğumuz yerde dimdik durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 • 22.11.2023 22 Kas 21:54 Tunç Soyer Hakkında İkinci Bir Soruşturma Daha Açıldı Tunç Soyer Hakkında İkinci Bir Soruşturma Daha Açıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Nutuk'tan alıntı yaptığı konuşması nedeniyle soruşturma başlatılmasının ardından, Seferihisar Belediye Başkanı iken Tarihi Rum Kilisesi'ne ait çanın Yunan Konsolosluğu'na verildiği iddiasıyla ikinci bir soruşturma daha açıldığını belirtti.

 • 22.11.2023 22 Kas 12:55 Seferihisar Belediyesi, Zeytinyağı Üretimine Başladı Seferihisar Belediyesi, Zeytinyağı Üretimine Başladı

  Seferihisar Belediyesi, S.S. Seferihisar Doğanbey Kalkınma Kooperatifi ile iş birliği yaparak Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikasında zeytinyağı üretimini başlattı. Fabrika günlük 20 ton zeytin sıkımı yapabiliyor ve zeytin üreticilerine büyük kolaylık sağlıyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:22 Seferihisar, 23. Mandalina Şenliği'ne Hazırlanıyor Seferihisar, 23. Mandalina Şenliği'ne Hazırlanıyor

  Seferihisar Belediyesi, her yıl düzenlediği Mandalina Şenliği'nin 23. yılı için hazırlıklara başladı. 10 Aralık'ta gerçekleşecek etkinlikte dans gösterileri, yarışmalar ve ikramlar yer alacak. Şenlikte narenciye üretiminin geçmişi, bugünü ve geleceği de tartışılacak. Şenlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da bir kral ve kraliçe seçilecek. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, tüm halkı şenliğe davet etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 20:42 İzmir'de Muhtarın Kullandığı Otomobil Motosiklete Çarptı: 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı İzmir'de Muhtarın Kullandığı Otomobil Motosiklete Çarptı: 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı

  İzmir'in Menderes ilçesinde muhtarın kullandığı otomobil, motosiklete arkadan çarptı. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı. Kazanın ardından kayıplara karışan ve alkollü olduğu ileri sürülen muhtar jandarmaya teslim oldu, ardından tutuklandı.

 • 19.11.2023 19 Kas 02:21 İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 48 düzensiz göçmen yakalandı İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 48 düzensiz göçmen yakalandı

  Seferihisar ilçesi açıklarında lastik botta bir grup düzensiz göçmen yakalandı. Sahil Güvenlik botu tarafından durdurulan göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 18.11.2023 18 Kas 17:07 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Emeklilerle Buluştu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Emeklilerle Buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, DİSK Emekli-Sen temsilcileri ve emeklilerle bir araya gelerek emek ve demokrasi mücadelesinin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Toplantıda emeklilerin sorunları ele alındı.

 • 17.11.2023 17 Kas 21:50 Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve İş Kadını İlay Kaymakçıoğlu Dünyaevine Girdi Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve İş Kadını İlay Kaymakçıoğlu Dünyaevine Girdi

  Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve iş kadını İlay Kaymakçıoğlu'nun nikah töreni İzmir Arena'da gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, nikah şahitliğini yaparak 'Adeta Türkiye ittifakı' yorumunu yaptı.

 • 17.11.2023 17 Kas 10:49 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayraklı Masal Evi'ni Ziyaret Etti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayraklı Masal Evi'ni Ziyaret Etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çocukların sosyal gelişimine katkı sunarken kadınlara da mesleki beceri kazandıran Masal Evi projesinin önemli halkalarından biri olan Bayraklı Masal Evi'ni ziyaret etti. Başkan Soyer, çocukların kendisi için hazırladığı hediyeler karşısında duygulandı.

 • 17.11.2023 17 Kas 10:25 İzmir'de hafif ticari araçtaki saldırıya ilişkin 5 şüpheli tutuklandı İzmir'de hafif ticari araçtaki saldırıya ilişkin 5 şüpheli tutuklandı

  İzmir'in Buca ilçesinde motosikletle yapılan takip sonucu hafif ticari araçtaki 1 kişinin öldürülmesi, 2 kişinin de yaralanması olayına ilişkin gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklandı. Şüphelilerin suç örgütü elebaşılığı yaptığı ve çeşitli suçlara karıştıkları tespit edildi.

 • 16.11.2023 16 Kas 15:06 İzmir Seferihisar'da 23. Mandalina Şenliği Düzenleniyor İzmir Seferihisar'da 23. Mandalina Şenliği Düzenleniyor

  Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 23. Mandalina Şenliği, birbirinden eğlenceli etkinliklere, dans gösterilerine, ikramlara ve yarışmalara ev sahipliği yapacak.

 • 15.11.2023 15 Kas 05:04 İzmir'de Yunanistan unsurları tarafından geri itilen göçmenler kurtarıldı İzmir'de Yunanistan unsurları tarafından geri itilen göçmenler kurtarıldı

  İzmir'in Seferihisar ve Çeşme ilçelerinde, Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen ve adada mahsur kalan toplam 59 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Sahil Güvenlik ekipleri, Seferihisar ilçesi açıklarında lastik bot içerisindeki 22 düzensiz göçmeni kurtardı. Aynı gün Çeşme ilçesi Küçük Ada üzerinde tespit edilen 37 düzensiz göçmen de Sahil Güvenlik botları tarafından kurtarıldı. Kurtarılan göçmenler, sağlık kontrolleri ve işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 19:47 Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına itilen 59 düzensiz göçmen kurtarıldı Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına itilen 59 düzensiz göçmen kurtarıldı

  İzmir'in Çeşme ve Seferihisar ilçeleri açıklarında, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 59 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Çeşme ilçesindeki Küçük Ada'da bulunan 37 göçmen ve Seferihisar ilçesi açıklarında geri itilen lastik bot içerisindeki 22 göçmen, güvenli bir şekilde karaya çıkarıldı. Kurtarılan göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 16:31 İzmir'de Motosikletli Şüpheli Yakalandı İzmir'de Motosikletli Şüpheli Yakalandı

  İzmir'in Buca ilçesinde, motosikletle takip ettiği hafif ticari araçtaki 1 kişiyi öldürdüğü, 2 kişiyi yaraladığı öne sürülen şüpheli, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek saldırganın kimliğini tespit etti. Şüpheli, Seferihisar ilçesinde yakalandı. Dün yaşanan olayda, hafif ticari araca motosikletten ateş açılmış, bir kişi hayatını kaybetmiş, iki kişi yaralanmıştı.

 • 14.11.2023 14 Kas 15:07 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklu kalan Emekli Korgeneral Kamuran Orhon İzmir'de toprağa verildi 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklu kalan Emekli Korgeneral Kamuran Orhon İzmir'de toprağa verildi

  Diyaliz hastası olan Emekli Korgeneral Kamuran Orhon, 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklu kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Orhon için Seferihisar Hıdırlık Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi ve ardından Seferihisar Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 14:27 İzmir'de Motosikletli Saldırgan Yakalandı İzmir'de Motosikletli Saldırgan Yakalandı

  İzmir'in Buca ilçesinde tabancayla hafif ticari araçtaki bir kişiyi öldüren ve diğerlerini yaralayan motosikletli saldırgan, Seferihisar'da saklandığı evde yakalanarak gözaltına alındı. Saldırganın, kurbanlarla arasında henüz belirlenemeyen bir anlaşmazlık nedeniyle olayı gerçekleştirdiği öğrenildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 10:04 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İzmirli Gençlere 'İzmirli Kahve' İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İzmirli Gençlere "İzmirli Kahve"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi derinleşen ekonomik krizden etkilenen gençler için “İzmirli” adıyla hizmet verecek kahve büfelerinin ilkini Konak’ta açtı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hayat pahalılığı en çok gençleri vuruyor. O nedenle kahve büfeleri açmaya karar verdik. Yakında üniversitelerin etrafında çoğalacağız. Fiyatlarımız zincir kahve markalarından yüzde 50 daha uygun” dedi.

 • 11.11.2023 11 Kas 19:23 Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik bottaki 31 düzensiz göçmen kurtarıldı Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik bottaki 31 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik bottaki 31 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarıldı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • 10.11.2023 10 Kas 23:17 İzmir'de Yunanistan unsurlarınca geri itilen 57 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir'de Yunanistan unsurlarınca geri itilen 57 düzensiz göçmen kurtarıldı

  İzmir'in Seferihisar ve Dikili ilçelerinde Yunanistan unsurlarınca geri itilen lastik botlardaki 57 düzensiz göçmen kurtarıldı. Urla ilçesinde ise 29 göçmen yakalandı. Kurtarılan ve yakalanan göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 10.11.2023 10 Kas 13:21 Buca'da Atatürk'ü Anma Törenleri Düzenlendi Buca'da Atatürk'ü Anma Törenleri Düzenlendi

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85'inci yıl dönümünde Buca'da anma törenleri düzenlendi. Buca Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşen resmi törene birçok katılımcı, Atatürk Anıtı önündeki anma törenine ise belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde Buca'da hayat durdu ve tüm Bucalılar Ata'ya saygı duruşunda bulundu.

 • 08.11.2023 08 Kas 21:33 İzmir açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına itilen 81 düzensiz göçmen kurtarıldı, 33 göçmen yakalandı İzmir açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına itilen 81 düzensiz göçmen kurtarıldı, 33 göçmen yakalandı

  İzmir'in Seferihisar ve Çeşme ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına itilen 81 düzensiz göçmen kurtarıldı. Ayrıca, Seferihisar açıklarında durdurulan bir lastik botta ise 33 düzensiz göçmen yakalandı. Kurtarılan ve yakalanan göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 08.11.2023 08 Kas 13:00 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: 'Kuraklığa ve Yoksulluğa Karşı Tarım Devrimi Başlattık' İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: "Kuraklığa ve Yoksulluğa Karşı Tarım Devrimi Başlattık"

  İklim kriziyle mücadelenin yanı sıra tarlalarda ürün çeşitliliğini ve verimi artırarak gıda güvenliğini de teminat altına alacak Dikili Yahşibey Sulama Göleti İletim Hattı’nın ilk etabı açıldı. Hattın vanasını çevirerek suyu toprakla buluşturan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de bir tarım devrimi başlattıklarını ifade ederek, “Bu devrimi kuraklığa karşı, yoksulluğa karşı başlattık ve hep birlikte başarıyoruz” dedi.

 • 04.11.2023 04 Kas 00:58 Seferihisar Belediyesi Okullarda Sıfır Atık Eğitimleri Veriyor Seferihisar Belediyesi Okullarda Sıfır Atık Eğitimleri Veriyor

  Seferihisar Belediyesi, ilçedeki okullarda sıfır atık eğitimleri düzenliyor. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından başlatılan seferberlik kapsamında, atıkların kaynağında ayrıştırılması, israfın önlenmesi ve geri dönüşüme kazandırılması konularında eğitimler veriliyor. Eğitimler, Bağımsız Anaokulu'nda başladı ve hedef tüm okullarda gerçekleştirilmek.

 • 03.11.2023 03 Kas 19:37 Seferihisar'da Eşi Tarafından Bıçaklanan Kadının Cenazesi Defnedildi Seferihisar'da Eşi Tarafından Bıçaklanan Kadının Cenazesi Defnedildi

  İzmir'in Seferihisar ilçesinde adliye binası önünde eşi tarafından bıçaklanan ve hastanede hayatını kaybeden Neşe Keçkin'in cenazesi defnedildi. Cenaze, ailesi tarafından İzmir Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak ilçeye getirildi. Seferihisar Ulu Cami'de kılınan cenaze namazının ardından Seferihisar Tepecik Mezarlığı'nda toprağa verildi. Şüpheli A.K. ise tutuklandı.

 • 03.11.2023 03 Kas 18:54 Seferihisar Belediyesi Okullarda Sıfır Atık Eğitimleri Veriyor Seferihisar Belediyesi Okullarda Sıfır Atık Eğitimleri Veriyor

  Seferihisar Belediyesi, ilçedeki okullarda sıfır atık eğitimleri düzenliyor. Belediye, atıkların kaynağında ayrıştırılması, israfın önlenmesi ve geri dönüşüme kazandırılması konularında uzman eğitmenlerle çalışmalar yapıyor.

 • 03.11.2023 03 Kas 15:30 İzmir'de Boşanma Davası Öncesi Karısını Bıçaklayan Koca Tutuklandı İzmir'de Boşanma Davası Öncesi Karısını Bıçaklayan Koca Tutuklandı

  Seferihisar ilçesinde boşanma davası öncesi adliye bahçesinde karısını bıçaklayarak öldüren koca, tutuklandı. Zanlı, olay tatbikatında cinayeti gözyaşlarıyla anlattı ve pişman olduğunu söyledi.

 • 03.11.2023 03 Kas 14:45 İzmir Barosu'ndan Seferihisar Adliyesi Önündeki Kadın Cinayetine Tepki: Devlet, Dışarıda Olduğu Gibi Adaleti Dağıttığı Yerde de Kadını Koruyamadı İzmir Barosu'ndan Seferihisar Adliyesi Önündeki Kadın Cinayetine Tepki: Devlet, Dışarıda Olduğu Gibi Adaleti Dağıttığı Yerde de Kadını Koruyamadı

  İzmir Barosu, boşanmak istediği erkek tarafından dün Seferihisar Adliyesi önünde öldürülen Neşe Keçkin için Seferihisar Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Devlet, tıpkı dışarıda olduğu gibi adaleti dağıttığı yerde de kadını koruyamamıştır. Kadının insan haklarının sağlanması hususunda sorumluluklarını yerine getirmeyenler, kanunların gerektiği gibi uygulanmasını konuşmak yerine kanunların varlığını tartışmaya açanlar yaşanan/yaşanacak her bir olayın sorumlusu, iştirakçisi ve dahi failidir. Aile Hukuku’na ilişkin uyuşmazlıklarda arabuluculuğun zorunlu hale getirilmesi, kadınları daha fazla şiddetle baş başa bırakmak anlamına gelecektir. Boşanmanın önlenmesinin üzerine düştüğü kadar kadınların can güvenliğini önemsemeyen bu zihniyet tarihin tozlu sayfalarına karışana kadar mücadele etmeye ve bu davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz” denildi.

 • 03.11.2023 03 Kas 14:24 İzmir'de Boşanma Davası İçin Gittiği Adliye Bahçesinde Eşini Bıçaklayarak Öldüren Şahıs Tutuklandı İzmir'de Boşanma Davası İçin Gittiği Adliye Bahçesinde Eşini Bıçaklayarak Öldüren Şahıs Tutuklandı

  İzmir'de boşanma davası açmak için adliye bahçesine giden Neşe Keçkin, eşi Alaattin Keçkin tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olayın ardından yakalanan şüpheli tutuklandı.

 • 02.11.2023 02 Kas 22:47 İzmir'de bir kadın boşanma davasına dakikalar kala adliye bahçesinde katledildi İzmir'de bir kadın boşanma davasına dakikalar kala adliye bahçesinde katledildi

  İzmir'in Seferihisar ilçesinde 2 çocuk annesi Neşe Keçkin, boşanma davasına dakikalar kala eşi Alaattin Keçkin tarafından adliye bahçesinde bıçaklanarak öldürüldü.

 • 02.11.2023 02 Kas 19:45 İzmir'de Boşanmak İsteyen Kadın, Adliyede Kocası Tarafından Bıçaklandı İzmir'de Boşanmak İsteyen Kadın, Adliyede Kocası Tarafından Bıçaklandı

  Seferihisar ilçesinde boşanmak isteyen bir kadın, adliyede kocası tarafından bıçaklanarak ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 02.11.2023 02 Kas 14:33 Seferihisar'da Kadın Adliye Önünde Eşi Tarafından Bıçaklandı Seferihisar'da Kadın Adliye Önünde Eşi Tarafından Bıçaklandı

  İzmir'in Seferihisar ilçesinde bir kadın, adliye binası önünde tartıştığı eşi tarafından bıçaklanarak ağır yaralandı. İki çocuk annesi N.K ile boşanma aşamasındaki eşi A.K arasında çıkan tartışma sonucunda A.K'nın yanındaki bıçakla saldırdığı N.K, göğsünden yaralandı. Olayın ardından N.K, ambulansla hastaneye kaldırıldı ve hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Polis ekipleri tarafından yakalanan A.K ise gözaltına alındı.

 • 02.11.2023 02 Kas 11:40 Gözü dönmüş koca, boşanmak isteyen eşini adliyede bıçakladı Gözü dönmüş koca, boşanmak isteyen eşini adliyede bıçakladı

  İzmir'de bir kişi, boşanmak isteyen eşini dava öncesi adliyede bıçakladı. Ağır yaralanan kadın hastaneye kaldırıldı. Şüpheli ise suç aletiyle birlikte gözaltına alındı.

 • 01.11.2023 01 Kas 22:39 İzmir'de 41 düzensiz göçmen kurtarıldı, 62 göçmen yakalandı İzmir'de 41 düzensiz göçmen kurtarıldı, 62 göçmen yakalandı

  İzmir'in Seferihisar, Karaburun, Dikili ve Çeşme ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 41 düzensiz göçmen kurtarıldı, 62 göçmen ise yakalandı. Lastik botlar içerisinde bulunan göçmenler, Türk kara sularına itildikleri tespit edildi. Kurtarılan ve yakalanan göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 01.11.2023 01 Kas 11:22 Kuşadası Körfezi'ndeki Faylar Hakkında TÜBİTAK'tan Açıklama Kuşadası Körfezi'ndeki Faylar Hakkında TÜBİTAK'tan Açıklama

  TÜBİTAK tarafından yapılan araştırma sonucunda, Kuşadası Körfezi içindeki fay zonu üzerinde aktif faylar tespit edildiği belirtildi. Ancak, bölgede 7'nin üzerinde büyüklükte deprem ihtimalinin sınırlı olduğu ifade edildi. Bununla birlikte, 5-6 büyüklüğünde depremler üretebilecek başka aktif faylar bulunduğu belirtildi. Uzmanlar, tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

 • 30.10.2023 30 Eki 20:11 İzmir'de 30 Ekim Anması: 'Depremzedelere Verilen Sözler Tutulmadı, Yıkılan Evler Yerine Konulmadı' İzmir'de 30 Ekim Anması: "Depremzedelere Verilen Sözler Tutulmadı, Yıkılan Evler Yerine Konulmadı"

  İzmir Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, 30 Ekim İzmir Depremi’nin 3’üncü yılında Bayraklı Deprem Anıtı’nda basın açıklaması yaptı. Depremzedelerin mağduriyetlerinin sürdüğü vurgulanan Açıklamada, “Verilen özler tutulmadı, yıkılan evler yerlerine konulmadı. Çok sayıda yurttaş yıkılan evini ya da işyerini geri alamadı. Depremde evlerin yıkılmasından sorumlu olanlar tam olarak ortaya çıkarılmadığı gibi, özellikle kamu görevlisi olan birçok sorumlu da hâlâ aramızda” denildi.

 • 30.10.2023 30 Eki 18:11 İZMİR DEPREMİNİN 3'ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE TATBİKATINI YAPTILAR İZMİR DEPREMİNİN 3'ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE TATBİKATINI YAPTILAR

  İZMİR depreminin 3'ncü yıldönümünde, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri tarafından tatbikat yapıldı.

 • 30.10.2023 30 Eki 17:54 30 Ekim İzmir Depremi'nde Hayatını Kaybedenler 3'üncü Yılda da Unutulmadı. 30 Ekim İzmir Depremi'nde Hayatını Kaybedenler 3'üncü Yılda da Unutulmadı.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Ekim İzmir Depremi’nde hayatını kaybedenler için anma töreni düzenledi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Türkiye’deki afetlere yönelik devlet müdahalesinde biz üvey evlat gibiyiz. Biz çığlığımızı duyuramadık” dedi. İktidara seslenen Sandal, 2 yıl ödemesiz, 18 yıl 0 faizle depremzedelere kredi verilerek barınma sorunun çözülmesini talep etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “Sesimizi duyun. Bizi cezalandırmak için bu halkı cezalandırmayın” diye konuştu. Törenin ardından Bayraklı’daki Deprem Anıtı önünde dua okunurken, hayatını kaybedenlerin yakınları gözyaşlarını tutamadı.

 • 30.10.2023 30 Eki 16:58 İzmir Depremi 3. Yıl Dönümünde Anma Programı ve Tatbikat Gerçekleştirildi İzmir Depremi 3. Yıl Dönümünde Anma Programı ve Tatbikat Gerçekleştirildi

  İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen ve 117 kişinin hayatını kaybettiği depremin 3. yıl dönümü dolayısıyla anma programı ve tatbikat düzenlendi. Programda İstiklal Marşı okundu, Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Vali Süleyman Elban, deprem sonrası yapı stoğunun güvensiz olduğunu ve kentsel dönüşüm çalışmalarının önemini vurguladı. AFAD İl Müdürü Kartal Muhcı ise İzmir'de arama kurtarma eğitimi alan kişi sayısının 100 bine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Anma etkinliği sırasında Deprem Anıtı'na karanfil bırakıldı.

Advertisement