Son dakika Tunç Soyer haberleri, Tunç Soyer son dakika, son dakika Tunç Soyer

Son Dakika Tunç Soyer Haberleri

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlerle buluştu
  16:36 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlerle buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ekonomi Üniversitesi'nde düzenlenen Kampüs İzmir Sohbetleri buluşmasında gençlerle bir araya geldi. Başkan Soyer, gençler arasında siyaset bilincini artırma ve toplumda olumlu değişiklikler yaratma amacını taşıyan etkinlikte konuştu. Başkan Soyer, İzmir'in gelişimi hakkında bilgi verirken, yerel siyaset hakkında gözlemlerini paylaştı. Ayrıca, gençlerin fikir ve önerileri de gündeme geldi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Muhtarlarla Veda Buluşmasında Konuştu
  14:46 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Muhtarlarla Veda Buluşmasında Konuştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, veda buluşmaları kapsamında kentteki muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Soyer, memleket sevdasının makama ihtiyaç duymadığını belirterek, siyaseti bırakmayacağını söyledi. Muhtarlar da Başkan Soyer'e teşekkür etti.

 • İzmir'de düzenlenen Tarım Teknoloji Etki Zirvesi başladı
  10:53 İzmir'de düzenlenen Tarım Teknoloji Etki Zirvesi başladı

  Tarım 4.0 Teknoloji ve Etki Derneği tarafından düzenlenen '2. Tarım Teknoloji Etki Zirvesi' İzmir'de başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, açılış konuşmasında iklim krizi ve kuraklığın tarımın geleceğini tehdit ettiğini belirtti. Zirve, 'canlandırıcı tarım' ana temasıyla gerçekleştirilecek ve tanınmış akademisyenler, uzmanlar ve paydaşlar katılımcı olarak yer alacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kadifekale'de Mahalle Bostanları Üreticileriyle Buluştu
  20 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kadifekale'de Mahalle Bostanları Üreticileriyle Buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kadifekale'de mahalle bostanlarının üreticileriyle buluştu. Sukulent kaktüs üretecek ve satacak kadınlarla da bir araya gelen Başkan Soyer, 'Uzun zamandır hayalini kurduğumuz bir gündü. Bayram gibi buluştuk. Sizlerin yüreğinin ne kadar zengin olduğunu gördüm. Halil İbrahim Sofraları kurdunuz. Çok kıymetlisiniz' dedi.

 • Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e su ücretlerinde indirim çağrısında bulundu
  17 Şub Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e su ücretlerinde indirim çağrısında bulundu

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, toplu ulaşımda 120 dakika uygulamasının mart ayında faaliyete geçeceğini duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e su ücretlerinde yüzde 50 indirim çağrısında bulunarak, "Bir vaadimiz 1 Nisan gelmeden gerçekleşmiş oldu.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Medeni Kanun'un 98. yıl dönümü programına katıldı
  17 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Medeni Kanun'un 98. yıl dönümü programına katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türk Medeni Kanunu'nun kabulünün 98'inci yıl dönümü için düzenlenen programa katıldı. Soyer, kadın istihdamını büyüttüklerini belirterek, İzmir'de kadınların özgürlük ve eşitlik talebinin üzerine titrediklerini söyledi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarından Ücretsiz Aktarma Uygulaması Değerlendirmesi
  17 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarından Ücretsiz Aktarma Uygulaması Değerlendirmesi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları Hamza Dağ ve Cemil Tugay, Tunç Soyer'in toplu ulaşımda 120 dakika ücretsiz aktarma uygulamasına geçileceği açıklamasıyla ilgili değerlendirme yaptı. Hamza Dağ, uygulamanın geri getirileceğini belirtirken, Cemil Tugay ise Tunç Soyer'e teşekkür etti.

 • Cemil Tugay, Tunç Soyer'e Teşekkür Etti
  17 Şub Cemil Tugay, Tunç Soyer'e Teşekkür Etti

  Karşıyaka Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür etti. Tugay, sosyal medya hesabında 'Sayın Tunç Soyer başkanımıza görevinin son günlerinde bile İzmir halkının taleplerine cevap vermek için canla başla çalıştığı için teşekkür ediyorum' paylaşımını yaptı.

 • İzmir'de ulaşımda 120 dakika ücretsiz aktarma uygulaması başlıyor
  17 Şub İzmir'de ulaşımda 120 dakika ücretsiz aktarma uygulaması başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, ulaşımda 120 dakika ücretsiz aktarma uygulamasına geçileceğini duyurdu. Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, raylı sistem yatırımları ve yeni otobüslerle birlikte 120 dakika ücretsiz aktarma için çalışmaların tamamlandığını belirtti. Uygulamanın mart ayından itibaren başlayacağı bildirildi.

 • İzmir'de toplu taşıma aktarma süresi 120 dakika ve ücretsiz olacak
  17 Şub İzmir'de toplu taşıma aktarma süresi 120 dakika ve ücretsiz olacak

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla toplu taşımalarda mart ayı itibariyle aktarma süresinin 120 dakika ve ücretsiz olacağını duyurdu.

 • İzmir'de ücretsiz aktarma süresi 120 dakikaya çıkarılıyor
  17 Şub İzmir'de ücretsiz aktarma süresi 120 dakikaya çıkarılıyor

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kent ulaşımında devam eden 90 dakika ücretsiz aktarma sisteminin 120 dakikaya çıkarılacağını duyurdu. Yeni uygulama Mart ayında başlayacak.

 • İzmir'de Seyrek Sahipsiz Hayvan Hastanesi Hizmete Alındı
  17 Şub İzmir'de Seyrek Sahipsiz Hayvan Hastanesi Hizmete Alındı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in gayretleri ile Türkiye'de ilk defa İzmir'de hizmete alınan Seyrek Sahipsiz Hayvan Hastanesi hasta sokak hayvanlarına modern tedavi imkanı sunuyor. Kısa süre önce açılmasına rağmen 118 hasta hayvanın tedavi edildiği hastanede 'yaşamaz' denilen canlar sağlığına kavuşuyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yönetim Kadrolarıyla Bir Araya Geldi
  16 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yönetim Kadrolarıyla Bir Araya Geldi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediyenin yönetim kadrolarıyla bir araya gelerek, 15 sene önce Seferihisar Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu gün toktu, 1 ay sonra koltuğu bırakırken de tok olduğunu söyledi. Soyer, günümüz siyasetçilerinin aç ve doymak bilmediğini belirtti.

 • Özgür Özel'den Tunç Soyer açıklaması: 'İzmir seçmeninin beklentileri yüksek, notu kıttır'
  15 Şub Özgür Özel'den Tunç Soyer açıklaması: 'İzmir seçmeninin beklentileri yüksek, notu kıttır'

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP'nin İzmir adayları tanıtım toplantısının ardından Tunç Soyer ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özel, İzmir seçmeninin beklentilerinin yüksek olduğunu ve notunun kıt olduğunu belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ESHOT Genel Müdürlüğü yöneticileriyle buluştu
  15 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ESHOT Genel Müdürlüğü yöneticileriyle buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ESHOT Genel Müdürlüğü yöneticileriyle bir araya gelerek, yapılan projeler ve çalışmalar için teşekkür etti. Başkan Soyer, ESHOT'un Türkiye için önemli bir kurum olduğunu vurguladı ve başarılarının tesadüf olmadığını belirtti.

 • Özgür Özel'in Tunç Soyer'e CHP'nin yurtdışı danışmanlığı görevini önerdiği ortaya çıktı
  12 Şub Özgür Özel'in Tunç Soyer'e CHP'nin yurtdışı danışmanlığı görevini önerdiği ortaya çıktı

  CHP'den aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldığı canlı yayında Genel Başkan Özgür Özel'in kendisine başka bir teklif yaptığını ancak bunu kabul etmediğini ifade etmişti. Özel'in Soyer'e sürpriz görüşmede "CHP'nin yurtdışı danışmanlığı" görevini önerdiği ortaya çıktı.

 • İzmir'de Tunç Soyer'e destek protestosu
  11 Şub İzmir'de Tunç Soyer'e destek protestosu

  CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i aday göstermemesi üzerine bir grup vatandaş, CHP Genel Merkezi'ne tepki gösterdi ve Soyer'e destek verdi.

 • Tunç Soyer, İzmir'in ve Türkiye'nin aydınlık geleceği için çalışmaya devam edeceğini söyledi
  10 Şub Tunç Soyer, İzmir'in ve Türkiye'nin aydınlık geleceği için çalışmaya devam edeceğini söyledi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Merkezi'nde yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Soyer, İzmir'in ve Türkiye'nin aydınlık geleceği için doğru olanı söylemeye, bu memleket için canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğini belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Ankara'da açıklamalarda bulundu
  10 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Ankara'da açıklamalarda bulundu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmelerinin ardından İzmir ve yerel seçimlerle ilgili endişelerini ve önerilerini ilettiğini açıkladı. Soyer, gelecekte farklı alanlarda birlikte çalışma teklifi için talebi olmadığını belirtti.

 • Tunç Soyer, CHP lideri Özel'le bir araya geldi: İzmir'deki seçim için endişeliyim
  10 Şub Tunç Soyer, CHP lideri Özel'le bir araya geldi: İzmir'deki seçim için endişeliyim

  Yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP lideri Özgür Özel'le bir görüşme gerçekleştirdi. Soyer, konuyla ilgili açıklamasında "İzmir ve İzmir'deki yerel seçim ile ilgili endişelerimi, görüş ve önerilerimi ilettim. Kendisinin gelecekte farklı alanlarda birlikte çalışmamız ile ilgili teklifleri için teşekkür ettiğimi, ancak şu an böyle bir talebim olmadığını dile getirdim" dedi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Osmaniye'de depremzedelerle buluştu
  07 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Osmaniye'de depremzedelerle buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümü anmaları için Osmaniye'ye ziyarette bulundu. Soyer, Yaşar Kemal Kültür Evi, Yarbaşı Belediyesi, Düziçi esnafı ve Osmaniye Barosu'nu ziyaret etti. Depremzedelere desteklerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedeleri yalnız bırakmıyor.

 • DEM Parti'den İzmir adaylığı konuşulan Soyer sessizliğini bozdu
  06 Şub DEM Parti'den İzmir adaylığı konuşulan Soyer sessizliğini bozdu

  31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde CHP'den yeniden aday gösterilmeyen ve duruma tepki gösteren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP'den ayrılıp DEM Parti'den aday olacağı iddialarına açıklık getirdi. Soyer yaptığı açıklamada, ''Benim gündemimde DEM'den aday olmak yok.'' dedi.

 • DEM Parti'den İzmir adaylığı konuşulan Tunç Soyer sessizliğini bozdu
  01 Şub DEM Parti'den İzmir adaylığı konuşulan Tunç Soyer sessizliğini bozdu

  Yerel seçimlerde CHP'den yeniden aday gösterilmeyen ve duruma tepki gösteren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, DEM Parti'den aday olacağı iddialarına açıklık getirdi. Soyer'in basın danışmanı iddialara ilişkin ''Adaylıkla ilgili herhangi bir görüşme yok.'' ifadelerini kullandı.

 • CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisini eleştirdi
  30 Oca CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisini eleştirdi

  Yerel seçimler için İzmir'den yeniden aday gösterilmeyen CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisini eleştirdi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, aday gösterilmeme haberini siyasi nezaketsizlik olarak değerlendirdi
  30 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, aday gösterilmeme haberini siyasi nezaketsizlik olarak değerlendirdi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP'nin MYK toplantısından 5 dakika önce aday gösterilmeyeceği haberini aldığını belirterek, bunu siyasi nezaketsizlik olarak değerlendirdi. Soyer, yaptığı açıklamada, görev yaptığı dönemle ilgili alnının ak, vicdanının rahat olduğunu ifade etti ve CHP'nin aday belirleme süreçlerindeki eksiklikleri ve hataları olduğunu düşündüğünü belirtti. Adayların açıklanmasında yaşanan gecikmenin İzmir halkına saygısızlık olduğunu savunan Soyer, adaylığı açıklanan tüm büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını kutladı.

 • Yeniden aday gösterilmeyen Tunç Soyer, CHP'yi topa tuttu
  30 Oca Yeniden aday gösterilmeyen Tunç Soyer, CHP'yi topa tuttu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yeniden aday gösterilmemesinin ardından zehir zemberek bir açıklama yaptı. CHP Genel Merkezi'ni suçlayan Soyer, "Yeniden aday gösterilmeyeceğimi MYK toplantısından 5 dakika önce öğrenmemi, en hafif deyimle siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiriyorum. Daha da vahimi, aday belirleme sürecinde eksikler ve hata olduğunu düşünüyorum." dedi.

 • CHP, İzmir adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı düşünüyor
  29 Oca CHP, İzmir adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı düşünüyor

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'a İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığını teklif ettiği ortaya çıktı. Tugay'ın adaylığı MYK tarafından onaylanırsa Parti Meclisi'nde karara bağlanacak.

 • Tunç Soyer mi Cemil Tugay mı? CHP'de İzmir düğümü bugün çözülüyor
  29 Oca Tunç Soyer mi Cemil Tugay mı? CHP'de İzmir düğümü bugün çözülüyor

  CHP'nin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İzmir adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı göstereceği iddiası kulisleri hareketlendirdi. CHP'nin bugün düzenleyeceği PM toplantısında da "Uçuk fikirlere sahibim" çıkışıyla büyük ses getiren Tugay'ın isminin sıkça geçmesi bekleniyor. Son anketlerde oyunun yükseldiği gözlenen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de yeniden aday yapılabileceği parti içinde dillendiriliyor.

 • CHP'de yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği belli olmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sessizliğini bozdu
  28 Oca CHP'de yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği belli olmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sessizliğini bozdu

  CHP'de İzmir adayının açıklanması için gözler yarınki MYK toplantısına çevrilirken, yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sessizliğini bozdu. Soyer, ''İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin asıl maksadı, Türkiye'de güçlü muhalefeti bölmek, zayıflatmaktır. Tabanda mümkün olan en güçlü işbirliklerini yaratmak ve tabanın sesine kulak vermek mecburiyetindeyiz. Toplumsal muhalefeti büyütmek için mücadeleye devam edeceğim.'' dedi.

 • İzmir Çiğli Tramvayı Hizmete Girdi
  27 Oca İzmir Çiğli Tramvayı Hizmete Girdi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Çiğli Tramvayı, törenle hizmete açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, açılış töreninde yaptığı konuşmada, İzmir'i demir ağlarla örme sözlerini tutmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Tramvayın deneme seferleri 19 Şubat'a kadar ücretsiz olacak.

 • Çiğli Tramvayı Hizmete Girdi
  27 Oca Çiğli Tramvayı Hizmete Girdi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi temeli üç yıl önce atılan Çiğli Tramvayı’nı on binlerce İzmirlinin katıldığı törenle hizmete açtı. Sefere çıkan Çiğli Tramvayı'nın ilk yolcusu Başkan Soyer oldu. İzmir’in gurur gününde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Bugün İzmir’den 40 alıp, 1 verenlerin utanç; kırka bire rağmen dev yatırımlar yapmayı başaranlarınsa gurur duyacağı gündür” dedi. Başkan Soyer, 19 Şubat'a kadar Çiğli Tramvayı seferlerinin ücretsiz olacağını duyurdu.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Oteller Projesi ile tarihi yapıları restore ediyor
  27 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Oteller Projesi ile tarihi yapıları restore ediyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Basmane'de Oteller Sokağı’nda bulunan tarihi 6 yapının restorasyonunu yüzde 55 oranında tamamladı. Bölgedeki tarihi dokuyu ortaya çıkaracak, bölgenin cazibesini artıracak ve turizmi canlandıracak “Oteller Projesi”ni yerinde inceleyen Başkan Tunç Soyer, “Proje tamamlandığında hem İzmirliler çok kıymetli yapılara kavuşmuş olacak, hem kent turistik anlamda zenginleşecek. İzmir’in gözden kaybolmuş tarihini gün yüzüne çıkarıyoruz” dedi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Yeni Hizmet Binasını Tamamlıyor
  24 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Yeni Hizmet Binasını Tamamlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karabağlar'daki Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı'nda yapımı süren belediye hizmet binasının yüzde 90'ını tamamladıklarını açıkladı. Binanın mart ayında hizmete açılması planlanıyor. Uzundere'deki kentsel dönüşüm çalışmaları ise hız kesmeden devam ediyor.

 • İzmir Akdeniz Bienali Açıldı: Aynı Suya Bakmak Temasıyla 17 Ülkeden 32 Sanatçı Sergileniyor
  23 Oca İzmir Akdeniz Bienali Açıldı: Aynı Suya Bakmak Temasıyla 17 Ülkeden 32 Sanatçı Sergileniyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin K2 Güncel Sanat Merkezi işbirliğiyle bu yıl ilk kez “Aynı Suya Bakmak” temasıyla düzenlediği İzmir Akdeniz Bienali açıldı. 17 ülkeden 32 katılımcının yer aldığı bienalde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Akdeniz Bienal’i, dünyaya ses getiren bir barış mesajının yayılması için bir platform rolü üstleniyor. Bu, Filistin halkının ağır insan hakları ihlallerine maruz kaldığı bu zor dönemde özellikle önemli. Gençlere, barışın gelişmesi için, uyum ve demokrasi için her türlü çabayı göstereceğime söz veriyorum” dedi.

 • İzmir Roman Dernekleri Platformu, Tunç Soyer'in yeniden aday gösterilmesini talep etti
  23 Oca İzmir Roman Dernekleri Platformu, Tunç Soyer'in yeniden aday gösterilmesini talep etti

  İzmir Roman Dernekleri Platformu, CHP İzmir İl Başkanlığı önünde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yeniden aday gösterilmesi talebiyle eylem yaptı. Romanlar, Tunç Soyer'in Roman mahallelerinde gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projelerinin devam etmesini istediklerini belirtti. Eski CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ise CHP Genel Merkezi'ne seslenerek, yerel seçimlerde halkın istediği adayların seçilmesi gerektiğini vurguladı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 5 yıllık icraatlarını içeren rapor yayınlandı
  23 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 5 yıllık icraatlarını içeren rapor yayınlandı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Söz verdik yaptık” sloganıyla duyurduğu 5 yıllık icraatlarını içeren rapor tuncsoyer.com.tr internet sitesinde İzmirlilerin erişimine açıldı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Meriç Yaşayan Parkı'nı hizmete açtı
  23 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Meriç Yaşayan Parkı'nı hizmete açtı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yaşayan Parkların 6.'sı olan Meriç Yaşayan Parkı'nı törenle hizmete açtı. Törende konuşan Soyer, “Bugün her yerinden yaşam fışkıran bu yemyeşil alan, 2000 yılına kadar moloz döküm alanı olarak kullanılıyordu. İzmir'in efsane başkanı Ahmet Piriştina bu alanın temizlenmesini sağladı. Çok sayıda zeytin ve çam ağacı diktirdi. Fakat ne yazık ki bu park onun zamanından bu yana atıl bir vaziyette kaldı. Meriç Yaşayan Parkımız, işte bu yüzden İzmir'in ahde vefasının da en güzel örneklerinden biri. 20 yılı aşkın bir süredir atıl bir vaziyette bekleyen parkımıza yeniden hayat verdik” dedi.

 • İzmir'de Elektrik Destekli Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi Hizmete Girdi
  22 Oca İzmir'de Elektrik Destekli Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi Hizmete Girdi

  İzmir’de “Elektrik Destekli Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi” hizmete girdi. Başkan Tunç Soyer, “Kent içi günlük ulaşımda bir devrim niteliğindeki bu sistemle İzmir'in bugününe ve yarınına iz bırakıyoruz” diye konuştu.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Rumeli'den Göç' temalı resim sergisinin açılışına katıldı
  22 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Rumeli'den Göç' temalı resim sergisinin açılışına katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odası'nın desteği ile Kosova Rumeli Kültür Sanat ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen 'Rumeli'den Göç' temalı resim sergisinin açılışına katıldı. Soyer, Balkan Türklerinden birisi olduğunu hatırlatarak, siyasi görüşlerin ötesinde birleştirici bir bağ olduğunu vurguladı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koku sorununu çözdüklerini açıkladı
  22 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koku sorununu çözdüklerini açıkladı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen altyapı yatırımlarının toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, İzmir'in koku sorununun artık tarihe karıştığını belirtti. Soyer, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını birbirinden ayırarak körfezdeki kirliliği ve koku sorununu çözdüklerini ifade etti. Ayrıca, yapılan 7 milyar liralık yatırımla İzmir'in 50 yılını garanti altına aldıklarını ve körfezde yüzecekleri günlerin çok yakın olduğunu söyledi.

 • Başkan Soyer, yeni yatırım ve projelerin açılışını yaptı
  22 Oca Başkan Soyer, yeni yatırım ve projelerin açılışını yaptı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU tarafından İzmir'e kazandırılan 14 milyar liralık yatırım ve projelerin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Soyer, burada yaptığı konuşmada altyapı yatırımının önemine vurgu yaparak, İzmir'in geleceğini güvence altına almak için altyapıya yatırım yapmanın gerekliliğini belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Prof. Dr. Ali Barutçu'nun sergi ve kitap tanıtımına katıldı
  21 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Prof. Dr. Ali Barutçu'nun sergi ve kitap tanıtımına katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Prof. Dr. Ali Barutçu'nun Mitoloji ve Efsaneler adını taşıyan resim sergisi ile Aşk ve Tıbbiyeliler kitabının tanıtım etkinliğine katıldı. Soyer, konuşmasında memleket için yüreği çarpan insanlarla birlikte daha güzel bir memleket kuracaklarını vurguladı. Barutçu ise Soyer'e destekleri için teşekkür ederek İzmir'in daha da yaşanabilir bir şehir haline geldiğini belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Bornova'da Meriç Yaşayan Parkı'nın açılışını yapacak
  21 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Bornova'da Meriç Yaşayan Parkı'nın açılışını yapacak

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmirlilerin doğa ve ormanlarla bütünleşeceği 'Yaşayan Parklar' oluşturma hedefi doğrultusunda Bornova'da yapım çalışmaları tamamlanan Meriç Yaşayan Parkı 23 Ocak'ta İzmirlilerle buluşuyor. Parkta futbol sahası, mini basketbol sahası, mahalle bostanı, kafeterya, taziye evi, kütüphane, spor aletleri ve geniş bir çayır alanı bulunuyor. Ayrıca, çocuklar için renkli etkinlikler düzenlenecek.

 • Staj ve çıraklık sigortası mağdurları miting düzenleyecek
  21 Oca Staj ve çıraklık sigortası mağdurları miting düzenleyecek

  Staj ve çıraklık sigortası mağdurları Ankara Anıtpark'ta miting düzenleyecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seyrek Sahipsiz Hayvan Hastanesi'nin açılışına katılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katılacak. Emeklilikte Adalet Derneği, İstanbul Kartal'da miting düzenleyecek. ANKA Haber Ajansı, iyi çalışmalar diler...

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun Nergis Festivali'nde binlerce İzmirliyi buluşturdu
  20 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun Nergis Festivali'nde binlerce İzmirliyi buluşturdu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karaburun Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Karaburun Nergis Festivali, binlerce İzmirliyi bir araya getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, festivalde yaptığı konuşmada Karaburun'un Akdeniz'in en büyük koku bahçesi olduğunu belirtti ve festivalin uluslararası bir etkinlik haline getirileceğini söyledi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı'nı 27 Ocak'ta açıyor
  20 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı'nı 27 Ocak'ta açıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı'nın açılış tarihini öne çekerek 27 Ocak olarak duyurdu. 183 milyon euro yatırım bedeline sahip olan tramvay hattı, 11 km uzunluğunda ve 14 durağa sahip olacak. Proje kapsamında yapılan viyadük, trafo binaları ve ray montajı tamamlandı. Çiğli Tramvayı, bölgedeki hastane, üniversite ve sanayiye ulaşımı kolaylaştırarak trafiği rahatlatacak.

 • Kosova Rumeli Kültür Sanat ve Turizm Derneği, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e Destek Ziyaretinde Bulundu
  19 Oca Kosova Rumeli Kültür Sanat ve Turizm Derneği, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e Destek Ziyaretinde Bulundu

  Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve meslek örgütlerinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e yönelik destek mesajları sürüyor. Kosova Rumeli Kültür Sanat ve Turizm Derneği, Soyer'in yeniden aday gösterilmesi için destek ziyaretinde bulundu. Başkan Soyer, dernek üyelerini ağırlayarak çalışmalarının önemine değindi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Konak'taki ek hizmet binası tamamlandı
  19 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Konak'taki ek hizmet binası tamamlandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak'ın Güney Mahallesi'nde inşa edilen ek hizmet binasının büyük oranda tamamlandığını duyurdu. 30 Ekim İzmir depreminin ardından farklı noktalarda hizmet vermek zorunda kalan bazı müdürlüklerin tek çatı altında toplanacağı bina, yurttaşların belediye hizmetlerine ulaşımını kolaylaştıracak. Başkan Tunç Soyer, binanın Mart ayı başında tamamlanmasını öngördüklerini belirtti ve binanın maliyetinin günümüzde 400-500 milyon lira olacağını söyledi. Bina içerisinde çevre koruma, veterinerlik, mezarlıklar, mezbaha, sağlıklı kentler proje koordinasyon birimi gibi birimler yer alacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Otogarı'nın durumuyla ilgili açıklama yaptı
  18 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Otogarı'nın durumuyla ilgili açıklama yaptı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından İzmir Otogarı'nın durumuyla ilgili açıklama yaparak, otogarı geri almak ve İzmir halkına iade etmek için işletmeci firmayı tahliye etmenin tek çare olduğunu belirtti.

 • Atatürk fotoğrafları koleksiyoncusu Hanri Benazus son yolculuğuna uğurlandı
  16 Oca Atatürk fotoğrafları koleksiyoncusu Hanri Benazus son yolculuğuna uğurlandı

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazdığı kitaplar ve binlerce fotoğraftan oluşan Atatürk fotoğrafları koleksiyonuyla tanınan Hanri Benazus bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer de katıldı.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 0-5 yaş arası çocuğu olan ailelere ücretsiz ulaşım
  14 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 0-5 yaş arası çocuğu olan ailelere ücretsiz ulaşım

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak Çocuk İzmirim Kart projesi kapsamında 0-5 yaş arası çocuğu olan ailelere ayda 10 kez ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyor. Bu destekten bugüne kadar 24 bin aile faydalandı.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı'nda Ücretsiz İnternet Hizmeti Sunuyor
  14 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı'nda Ücretsiz İnternet Hizmeti Sunuyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarihi Kemeraltı çarşısında baştan sona yenileme çalışmalarının ardından ücretsiz internet hizmeti WizmirNet'i hayata geçirdi. Kemeraltı'nda 17 noktada hizmet veren WizmirNet, kullanıcıların memnuniyetini kazandı.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları 2 Yılda 16 Bin Seyirciye Ulaştı
  13 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları 2 Yılda 16 Bin Seyirciye Ulaştı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları, 2 yılda 11 noktada 110 gösteriyle 16 bin seyirciye ulaştı. Köy halkı, tiyatro sayesinde eğlenirken birbirlerine destek oluyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kurduğu tiyatrolarda kadınlar okuma yazma bilmese de sahneden kopamıyor. Köy tiyatroları, kırsalda sanat üretimi yapmak ve köylülerin kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla kuruldu.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Portakal Vadisi projesinin açılışına hazırlanıyor
  13 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Portakal Vadisi projesinin açılışına hazırlanıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, sürdürülebilir çevre alanında uluslararası ödül kazandığı Portakal Vadisi projesinin açılışı için gün sayıyor. Buca'nın Tınaztepe Mahallesi'nde kurulan ve günde yaklaşık 6 bin kişinin oksijen ihtiyacını karşılayacak olan Portakal Vadisi, ekolojik kent parkı olarak hizmet verecek. Proje kapsamında 19 ton karbon tutulumu sağlanacak ve çeşitli spor, sağlık ve kültür etkinliklerine olanak sağlanacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başka Bir Tarım Sertifikası'nı Fide ve Fidandan Üretilen Bitki Grubu İçin Vermeye Başladı
  13 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başka Bir Tarım Sertifikası'nı Fide ve Fidandan Üretilen Bitki Grubu İçin Vermeye Başladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tunç Soyer'in Başka Bir Tarım Mümkün vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Mera hayvancılığı ve karakılçık buğdayı alanında başlatılan Başka Bir Tarım Sertifikası programı, artık fide ve fidandan üretilen bitki gruplarını da kapsıyor. İzDoğa ve İZTAM tarafından denetlenen üreticiler, doğayla uyumlu üretim yaparak uluslararası akreditasyona sahip sertifikayı alabilecekler.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den şehit askerler için başsağlığı mesajı
  13 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den şehit askerler için başsağlığı mesajı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin sızma girişimi sonucu şehit olan 6 asker için başsağlığı mesajı yayınladı. Soyer, yaptığı açıklamada, 'Yine yüreğimiz yandı... Şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, yakınları ve sevenlerine sabır; yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Bu acı artık bitsin! Başımız sağ olsun' dedi.

 • İZDENİZ Filosuyla İzmir'de Deniz Ulaşımı Arttı
  11 Oca İZDENİZ Filosuyla İzmir'de Deniz Ulaşımı Arttı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in göreve geldiği günden bu yana güçlenen İZDENİZ filosu sayesinde, kentte deniz ulaşımına olan talep arttı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği arabalı yolcu gemileri 2019 yılından bu güne kadar 5 milyon 717 bin araç taşıdı. Bir önceki 5 yıllık döneme oranla körfezde taşınan araç sayısı yüzde 55 artarken, bu sayede 32 bin ton karbon salımı engellenmiş oldu.

 • İzmir Skal Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i Ziyaret Etti
  11 Oca İzmir Skal Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i Ziyaret Etti

  İzmir Skal Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret ederek İzmir'in ev sahipliğinde yapılacak 83. Uluslararası Skal Dünya Kongresi ve turizme katkıları için teşekkür etti. Başkan Soyer, kente gelen turist sayısını artırmak için çalıştıklarını belirtti.

 • İzmir Kemeraltı'nda asırlık su boruları bulundu
  10 Oca İzmir Kemeraltı'nda asırlık su boruları bulundu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yüzyılın yatırımı olarak nitelediği Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki altyapı çalışmalarında asırlık su borularına rastlandı. Borular, 19. yüzyılda İzmir'in su şebekesini işletme imtiyazını alan Belçika firması tarafından döşenmişti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu
  10 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri törenle sahiplerini buldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, törende yaptığı konuşmada basın özgürlüğünün önemine vurgu yaparak, gazetecilerin harami düzenin karşısında durmaya devam edeceğini söyledi. Ödül törenine birçok gazeteci ve jüri üyesi katıldı.

 • Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e destek
  10 Oca Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e destek

  Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e destek mesajları göndermeye devam ediyor. İzmir Çorum Dernekleri Federasyonu, Soyer'in yeniden aday gösterilmesi için desteğini açıkladı. İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası da yeni dönem için anahtarlık hediye ederek, desteklerini gösterdi.

 • İzmir Tarihinin En Büyük Raylı Sistem Yatırımı Buca Metrosu'nda Kazı Çalışmaları Başladı
  10 Oca İzmir Tarihinin En Büyük Raylı Sistem Yatırımı Buca Metrosu'nda Kazı Çalışmaları Başladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Buca Metrosu'nda kazı çalışmalarına başladı. Başkan Tunç Soyer, General Asım Gündüz İstasyonu'nda tünel açma makinesinin (TBM) startını verdi. Soyer, 2025 yılında metronun tamamlanacağını ve İzmir tarihinin en büyük yatırımını kimsenin cebinden 1 kuruş çıkmadan gerçekleştireceklerini belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları İçin Modern Hastane Açıyor
  09 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları İçin Modern Hastane Açıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının daha gelişmiş imkanlarla tedavi edilmesini sağlayacak Seyrek Hayvan Hastanesi'ni bu ay içinde hizmete alıyor. Türkiye'nin en modern ve kapsamlı sokak hayvanları hastanesinin İzmir'de kurulduğunu söyleyen Başkan Tunç Soyer, 'İzmirlilerin içi rahat etsin, sokak hayvanlarımıza 7/24 hizmet verecek olağanüstü donanımlı teknik ekibimiz, son derece yüksek standartta hastanemiz var' dedi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti
  07 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçen ay yaşanan deniz taşmasından etkilenen Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti. Balıkçılar, Körfez temizliği sayesinde yeni türlerin ve tonajların arttığını söyleyerek Başkan Soyer'e teşekkür etti.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti
  07 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçen ay yaşanan deniz taşmasından etkilenen Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti. Balıkçılar, Körfez temizliği sayesinde yeni türlerin ve tonajların arttığını söyleyerek Başkan Soyer'e teşekkür etti.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Mahallede Dayanışma Var' projesinin gönüllüleri ve minikleriyle buluştu
  06 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Mahallede Dayanışma Var' projesinin gönüllüleri ve minikleriyle buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Mahallede Dayanışma Var' projesinin gönüllüleri ve minikleriyle buluştu. 5 dezavantajlı mahalleden 144 çocuğun hayatına dokunan projedeki 200 gönüllüyü tebrik eden Başkan Soyer, 'Sizlere minnettarım; bu küçücük yürekleri mutlu ediyorsunuz. Unutulmaz izler bırakıyorsunuz' dedi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Öğrencilere Bot ve Mont Desteği İçin 20 Milyon TL Ödeme Yaptı
  04 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Öğrencilere Bot ve Mont Desteği İçin 20 Milyon TL Ödeme Yaptı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk ve ortaöğretimde eğitim gören çocuklara sağladığı bot ve mont desteği için 20 milyon liralık ödemeyi İzmir Şehir Kartlarına yatırdı. Destekten 20 bin çocuk yararlanacak. İzmir Şehir Kartı sayesinde destekler şehirdeki esnaf üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı için kent ekonomisine de ciddi katkı sağlayacak. Toplam destek 45 milyon TL'yi aştı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AA'nın 2023 fotoğraf oylamasına katıldı
  04 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AA'nın 2023 fotoğraf oylamasına katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Anadolu Ajansı'nın 2023 yılında servis ettiği fotoğraflar arasında öne çıkan kareleri oyladı. Soyer, AA foto muhabirlerinin çektiği fotoğrafları inceleyerek bilgi aldı ve 5 farklı kategorideki fotoğraflara oy verdi. Soyer, AA'nın köklü bir kurum olduğunu belirterek, emek veren herkese teşekkür etti ve çalışmanın devamını diledi.

 • İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nin korusuna yapılan inşaat hatalı ve eksik çıktı
  04 Oca İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nin korusuna yapılan inşaat hatalı ve eksik çıktı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nin korusuna Suriyeliler için anaokulu yapılacağı iddiaları sonrası yapılan inşaatın imar mevzuatı açısından eksik ve hatalı olduğunu tespit ettiklerini, inşaatın mühürlenmesi için tüm işlemleri başlattıklarını duyurdu.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Can Atalay'ın yanında olduğunu açıkladı
  03 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Can Atalay'ın yanında olduğunu açıkladı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yargıtay'ın Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay kararını uygulamamasını yargıya yapılan bir darbe olarak nitelendirdi ve Can Atalay'ın yanında olduklarını belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Göl Gazinosu'nu Balmumu Heykel Müzesi olarak yeniden inşa ediyor
  01 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Göl Gazinosu'nu Balmumu Heykel Müzesi olarak yeniden inşa ediyor

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ada ve Göl gazinolarında yürütülen çalışmaları inceledi. Göl Gazinosu'nun aslına uygun şekilde yeniden inşa edildiğini belirten Başkan Soyer, binayı Balmumu Heykel Müzesi olarak kullanmayı planladıklarını söyledi. Mart ayında tamamlanması planlanan yapıda, İzmir Enternasyonal Fuarı'nda iz bırakmış sanatçıların bal mumu heykelleri sergilenecek.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Halkapınar Aktarma Merkezi'nde Atıl Alanları Yeşil Parka Dönüştürdü
  30 Ara İzmir Büyükşehir Belediyesi, Halkapınar Aktarma Merkezi'nde Atıl Alanları Yeşil Parka Dönüştürdü

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Halkapınar Aktarma Merkezi'nde yer alan atıl alanları doğayla uyumlu bir şekilde dönüştürerek yeni yeşil alanlar oluşturdu. Viyadük altında yer alan alanda yağmur bahçesi uygulaması yapılarak suyun tasarruflu kullanılması sağlandı. Ayrıca viyadük altı oturma alanları ve açık sahne ile yurttaşların vakit geçirebileceği bir park haline getirildi. Başkan Tunç Soyer, yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getirdi.

 • 2023'te en çok haber olan büyükşehir belediye başkanları! İlk 5'te AK Parti'den iki isim var
  27 Ara 2023'te en çok haber olan büyükşehir belediye başkanları! İlk 5'te AK Parti'den iki isim var

  Haber analiz ve raporlama şirketi Habermetre, 2023 yılında en çok haber konusu olan büyükşehir belediye başkanlarını açıkladı. Listenin zirvesinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yer alıyor. Onu sırasıyla Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş takip ediyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Bostanlı İskelesi'ni Yeniledi
  26 Ara İzmir Büyükşehir Belediyesi Bostanlı İskelesi'ni Yeniledi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bostanlı İskelesi'nde yaptığı yenileme çalışmalarını tamamlayarak iskeleye yeni bekleme salonu ve mikromobilite park alanı kazandırdı. Ayrıca araç bekleme alanı da 4 katına çıkarıldı. Başkan Soyer, yenilenen iskeleyi ziyaret ettikten sonra vapurla Konak'a geçti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Küçük Üreticilere 72 Küçükbaş Hayvan Dağıttı
  26 Ara İzmir Büyükşehir Belediyesi Küçük Üreticilere 72 Küçükbaş Hayvan Dağıttı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in küçük üreticiyi kalkındırma hedefi doğrultusunda Seferihisar'daki 19 üreticiye 72 küçükbaş hayvan dağıtıldı. İzmir'de dağıtılan küçükbaş hayvan sayısı ise yavrularla beraber 10 bini aştı.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, kadınlara okuma-yazma eğitimi başlattı
  26 Ara İzmir Büyükşehir Belediyesi, kadınlara okuma-yazma eğitimi başlattı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı mahallelerde yaşayan kadınlara yönelik okuma-yazma eğitimi başlattı. Eğitimler ücretsiz olarak verilecek ve farklı dayanışma noktalarında devam edecek. Ayrıca dayanışma noktaları, ihtiyaç sahibi yurttaşlara çeşitli destekler sağlamaya devam ediyor.

 • İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e Destek Ziyaretinde Bulundu
  25 Ara İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e Destek Ziyaretinde Bulundu

  İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Selim Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e destek ziyaretinde bulundu. Özkan, Türkiye'ye örnek projelere imza attıkları Başkan Soyer'i yeniden başkan olarak görmek istediklerini belirtti. Başkan Soyer ise biriktirdikleri deneyimlerle tüm Türkiye'ye örnek olacak daha birçok çalışma yapabileceklerine inandığını ifade etti.

 • Başkan Soyer Basmane Sakinleriyle Buluştu: 'İkinci Dönem Bu Yaptıklarımızla ve Yapacaklarımızla Bambaşka Olacak'
  25 Ara Başkan Soyer Basmane Sakinleriyle Buluştu: "İkinci Dönem Bu Yaptıklarımızla ve Yapacaklarımızla Bambaşka Olacak"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentin tarihi kimliğinin en önemli parçaları arasında yer alan ve son dönem hayata geçirilen projelerle yeniden yıldızı parlayan Basmane semtine misafir oldu. Semt sakinleri Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede ağırlık verdiği kamulaştırma ve restorasyon projeleriyle, çocuklara yönelik sportif faaliyetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. İzmir’in Lonely Planet’in “Best in Travel 2024” listesine girmesine değinen Başkan Soyer ise, “Göreceksiniz ikinci dönem bu yaptıklarımızla ve yapacaklarımızla bambaşka olacak” dedi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Barınma İmkanı Sunuyor
  25 Ara İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Barınma İmkanı Sunuyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin barınma sorununa çözüm üretmek için Torbalı'da 300 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu inşa ediyor. Ayrıca Evka-3 ve Evka-4'te yapılacak projelerle birlikte toplamda 1300 öğrenciye barınma imkanı sağlanacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Belediye Meclis Üyeleri Birliği Lokali'nin açılışını yaptı
  24 Ara İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Belediye Meclis Üyeleri Birliği Lokali'nin açılışını yaptı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Belediye Meclis Üyeleri Birliği Lokali'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde birlik üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının ve odaların temsilcileriyle bir araya gelerek Başkan Soyer'e destek verdi.

Advertisement