Son Dakika Haberleri: Batman'da Fetih Gecesi Programı

Batman'da Fetih Gecesi Programı

7 ay önce

Yedi Hilal Derneği Batman Şubesince, Mekke’nin fethinin yıldönümü nedeniyle “Fetih Gecesi” programı düzenledi.

Batman'da Fetih Gecesi Programı, System.String[]
Yedi Hilal Derneği Batman Şubesince, Mekke'nin fethinin yıldönümü nedeniyle "Fetih Gecesi" programı düzenledi.

Batman Kapalı Spor Salonunda yapılan program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Yedi Hilal Derneği Batman Şube Başkanı Ahmet Başaran, Allah'a kulluğun bilincinde olacak bir nesil yetiştirmek için faaliyet yaptıklarını belirterek, İslam ümmeti için geçmiş olan diriliş çağlarından sonra önümüzdeki çağların Fetih çağları olacağını söyledi.

Yazar Ramazan Kayan ise, fethin bir hak ediş olduğunu, fethi hak etmek için çeşitli çile ve ıstıraplara katlanmak gerektiğini kaydetti. Mescid-i Haramın, Kabe'nin ve Mescid-i Aksa'nın hüznünü taşıdıklarını anlatan Kayan, kansız bir şekilde gerçekleşen Mekke'nin fethinden sonra Müslümanların zafer sarhoşluğuna kapılmadığını, büyümenin büyüsüne kapılmadığını, zafer kutlamaları yapmadıklarını ve Mekke'de şükür secdesine kapandıklarını kaydetti.

Konuşmalardan sonra sahneye çıkan ilahi sanatçıları Yusuf Can ve Muzaffer Gürler, Türkçe, Kürtçe ve Arapça eserler seslendirdi.

Program duaların okunmasıyla sona erdi. - BATMANMustafa Ceceli ve İntizar'ın Birlikte Şarkı Söyledikleri Görüntü Ortaya Çıktı Oyuncu Serel Yereli, Bu Sefer de Çıplak Fotoğrafını Paylaştı

Leyla'nın Katil Zanlısı Kuzenden Tutuklanma Öncesi Dikkat Çeken Sözler: Katilini Beraber Asalım