Çad Encemine Üniversitesinden Rektör Taş'a Ziyaret - Son Dakika

Çad Encemine Üniversitesinden Rektör Taş'a Ziyaret

2 yıl önce

Çad Encemine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahamat Barka, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü (BŞEÜ) Prof. Dr. İbrahim Taş'ı ziyaret etti.

Çad Encemine Üniversitesinden Rektör Taş'a Ziyaret, System.String[]

Çad Encemine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahamat Barka, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü (BŞEÜ) Prof. Dr. İbrahim Taş'ı ziyaret etti.


Rektör Taş, Çad Encemine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Barka Türkiye Çad Büyükelçiliği Başkatibi Gamaleddin Adam ve Türkiye Çad Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Atteib Zakaria ile beraberindeki heyeti kabulünde, iki ülke arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimleriyle başlayan yakın ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Ziyarette, son dönemde iki ülke arasında gelişen ilişkilerin bir devamı olarak yüksek öğretim alanında kurulabilecek işbirliklerinin görüşüldüğünü bildiren Taş, "Üniversitemizle Çad Encemine Üniversitesi arasında bir protokol imzalanmasıyla gelecek yıl Çad'da BŞEÜ Yabancı Öğrenci Seçme Sınavının (BİL-YÖS) yapılmasına karar verildi. Üniversitemizde de okuma hakkı kazanan öğrencilere TÖMER'de bir yıllık Türkçe hazırlık eğitimi verilecek. Öğrenciler hazırlık sınıfının ardından kazandıkları lisans programlarına eğitimlerine başlayacaklar." diye konuştu.


Rektör Taş, Barka'ya ziyaret anısına üniversitenin anı tabağını hediye etti.

Haber Yayın Tarihi: 18.09.2018 09:12 Kaynak: AASon Dakika

Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren tayin kararı
Şırıngalı çikolata yüzünden hayatını kaybeden Mert'e ilk müdahaleyi yapan doktor: Boğazında bir cismin takılı olduğu söylenmedi Son Dakika: Libya ile askeri işbirliği anlaşması Meclis'te kabul edildi