Koronavirüse karşı verdiği savaşı kazanan Çin, hortum ve kasırgalara teslim oldu: 10 ölü, 367 yaralı - Son Dakika

Koronavirüse karşı verdiği savaşı kazanan Çin, hortum ve kasırgalara teslim oldu: 10 ölü, 367 yaralı

15.05.2021 10:58

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı ve aylarca tüm dünyanın yakından takip ettiği Çin'in Vuhan kentini, salgının ardından bu kez de hortum vurdu. Ülkenin orta ve doğu bölgelerinde etkili olan hortum nedeniyle 10 kişi hayatını kaybetti, 367 yaralı kişi ise yaralandı.

Koronovirüsün ilk görüldüğü yer olarak bilinen ve kısa sürede salgına karşı verdiği mücadelede başarıyı yakalayan Çin'i bu kez de hortum vurdu. Yetkililer, dün yerel saatle 19.00'da Ciangsu eyaletine bağlı Şıngzı'da, 20.40'ta ise Hubei eyaletinin başkenti Vuhan'da kasırga meydana geldiğini açıkladı.

Koronavirüse karşı verdiği savaşı kazanan Çin, hortum ve kasırgalara teslim oldu: 10 ölü, 367 yaralı

VUHAN KARANLIĞI GÖMÜLDÜ

Vuhan'da hızı saatte 86 kilometreye çıkan kasırga nedeniyle 6 kişi öldü, 218 kişi yaralandı. Kasırga nedeniyle Vuhan'da 27 ev yıkılırken 130 evde büyük çaplı hasar meydana geldi. Kasırganın vurduğu Vuhan'da elektrik şebekelerinde hasar oluşurken yaklaşık 26 bin 600 haneye elektrik hizmeti verilemiyor.

Koronavirüse karşı verdiği savaşı kazanan Çin, hortum ve kasırgalara teslim oldu: 10 ölü, 367 yaralı

FABRİKALAR HASAR GÖRDÜ

Yetkililer, Şıngzı'yı vuran kasırganın burada 4 kişinin ölümüne, 149 kişinin yaralanmasına yol açtığını duyurdu. Şıngzı'da çok sayıda fabrika hasar görürken büyük çaplı elektrik kesintileri meydana geldi. Kasırganın vurduğu her iki bölgede de acil durum ekipleri arama kurtarma, enkaz kaldırma, yol açma ve acil yardım çalışmalarına başladı.

YORUMLAR (1)
500
Çin'in Wuhan Şehri ile İstanbul Arasında Yolcu Uçuşları Yeniden Başladı Çin'in Wuhan Şehri ile İstanbul Arasında Yolcu Uçuşları Yeniden Başladı İki buçuk yılın ardından Wuhan'dan kalkan ilk uçak Türkiye'ye geldi İki buçuk yılın ardından Wuhan'dan kalkan ilk uçak Türkiye'ye geldi Wuhan'dan İstanbul'a iki buçuk yıl aradan sonra ilk yolcu uçağı indi Wuhan'dan İstanbul'a iki buçuk yıl aradan sonra ilk yolcu uçağı indi
Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Koronavirüse karşı verdiği savaşı kazanan Çin, hortum ve kasırgalara teslim oldu: 10 ölü, 367 yaralı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement