Dünyaca Ünlü Otele Hırsızlık Şoku - Son Dakika

Dünyaca Ünlü Otele Hırsızlık Şoku

08.11.2017 15:10

Dünyaca ünlü otele hırsızlık şoku Demir korkuluklar yerinden sökülüp götürüldü Demirlerin çalındığı 3-4 gün sonra fark ettilerANTALYA - Antalya'nın Kundu bölgesinde 2010 yılında 'Dünyanın En Lüks Oteli' seçilen otelin altın sarısına boyanmış korkulukları çalındı.

Dünyaca ünlü otele hırsızlık şoku

Demir korkuluklar yerinden sökülüp götürüldü

Demirlerin çalındığı 3-4 gün sonra fark ettiler

ANTALYA - Antalya'nın Kundu bölgesinde 2010 yılında 'Dünyanın En Lüks Oteli' seçilen otelin altın sarısına boyanmış korkulukları çalındı. Otelin genel müdürü olduğu iddia edilen ve güvenlik görevlisi, otelden görüntü almak isteyen basın mensuplarına hakaret ederek saldırmaya çalıştı.

Antalya'nın Kundu bölgesinde Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 2009 yılında 1.4 milyar dolara mal edilen ve 'Turizmin Oscarları' olarak da adlandırılan World Travel Awards 2010'da 'Dünyanın En Lüks Oteli' seçilen Mardan Palace Hotel, uzun süredir borçları yüzünden zor günler yaşıyordu. Geçtiğimiz günlerde futbol sahası açık arttırma ile satışa çıkartılan, ardından çalışanlarını çıkaran ve elektrikleri kesilen otelde bu kez hırsızlık olayı yaşandı. Otelin dışında bulunan altın sarısına boyanmış korkuluklar, gece bilinmeyen saatte hırsızlar tarafından çalındı. 2 metre uzunluğunda 7 korkuluğu çalan hırsızları bulmak için çalışma başlatıldı.

"Basın mensuplarına saldırmaya çalıştılar"

Bugün sabah saatlerinde demir korkulukların çalınmasıyla ilgili haber çalışması yapmak isteyen basın mensuplarına otelin genel müdürü olduğu iddia edilen ve kapıda görevli güvenlik görevlisi hakaret ederek saldırmaya çalıştı. Basın mensuplarının dışarıdan görüntü çektiklerini ifade etmesine rağmen 2 kişi basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı.

"Bahçe korkuluklarını birer birer çaldıkları belirlendi

Son zamanlarda otelin önünden geçen vatandaşlar, Mardan Palace'ın bahçe korkuluklarının birer birer eksildiğini fark etti. İşletme sorunları nedeniyle otelin güvenliğinin aksamasını fırsat bilen hırsızların, özellikle gece geç saatlerde gelerek bahçe korkuluklarını birer birer çaldıkları belirlendi. Korkulukların çalınmasıyla otelin hırsızlıklara karşı daha da korumasız kaldığının altını çizen vatandaşlar, otel yönetiminin mali imkansızlıklar nedeniyle bu hırsızlıklara karşı çaresiz kalmış olabileceğini ve otelin güvenliğini sağlayamadığını ileri sürdü.

"Demirlerin çalındığını 3-4 gün sonra fark ettik"

Otelin yakınında bir iş yerinde kocasıyla bekçilik yaptığını ifade eden Ayten Savaş, "Gece çocuğumuzu doktora götürmüştük. Bizim de trafomuz çalındı. Demirler çalınmış ama biz de 3-4 gün sonra fark ettik. Bu otel çok güzeldi, çalışıyordu ama şimdi bakımsız durumda. Hırsızlar meydana çıkıyor ve ortada bir şey bırakmıyorlar. Hırsızlar bu kadar büyük demirleri kesip arabaya koymuş olabilirler, başka türlü de götüremezler" dedi.

"Kimse olmadığı için hırsızlara ekmek kapısı oluyor"

Kundu bölgesinde yaşayan Fehmi Çoban, "1-2 ay önce hırsızlık olayı gibi bir durum yaşandı. Buradaki hırsızlık olayının kameralar tarafından tespit edildiğini çalışanlar söyledi ama yakalanıp yakalanmadıklarını bilmiyorum. Böyle bir durumun yaşanması üzücü. 2010-2011 yıllarında dünyanın bir numaralı oteliydi. Açılışı muhteşem oldu. Otelde şuan elektrik yok, su yok. Kapkara bir şehir gibi otel. Otele isteyen girebiliyor, çünkü bir güvenlik var sadece kapılarda duruyor. Onun dışında kimse yok. Çalışanların çoğu ayrıldı, fazla da ilgilenmiyorlar. Kimse de olmadığı için hırsızlara ekmek kapısı oluyor" diye konuştu.

Rezervasyonlar durduruldu

Daha önce banka borçları yüzünden icralık olan otel yönetimi bir süredir rezervasyon alımlarının yeniden durdurulduğu açıkladı. Açılışında Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton, Mariah Carey ve Monica Bellucci gibi yıldızları ağırlayan Mardan Palace Hotel'in, rezervasyon numaralarını arayan müşterilere, otelin kapalı olduğu ve rezervasyon alımı yapılamadığı belirtildi.

Dünyaca Ünlü Otele Hırsızlık Şoku
Dünyaca Ünlü Otele Hırsızlık Şoku
Dünyaca Ünlü Otele Hırsızlık Şoku
Dünyaca Ünlü Otele Hırsızlık Şoku

YORUMLAR
500
Antalya'da nostaljik araçların sergilendiği 'Araç Müzesi' açıldı Antalya'da nostaljik araçların sergilendiği 'Araç Müzesi' açıldı En eskisi 65 yaşında 70 aracın yer aldığı müze ziyaretçilerine kapılarını açtı En eskisi 65 yaşında 70 aracın yer aldığı müze ziyaretçilerine kapılarını açtı Antalya'ya hafta sonu günde yaklaşık 45 bin yabancı turist geliyor Antalya'ya hafta sonu günde yaklaşık 45 bin yabancı turist geliyor
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Dünyaca Ünlü Otele Hırsızlık Şoku - Son Dakika


Advertisement