Dünyanın En Ucuz Otomobili Bir Adet Sipariş Aldı ve Bu Sonu Oldu! - Son Dakika

Dünyanın En Ucuz Otomobili Bir Adet Sipariş Aldı ve Bu Sonu Oldu!

25.07.2018 03:05
Dünyanın En Ucuz Otomobili Bir Adet Sipariş Aldı ve Bu Sonu Oldu!, System.String[]

Tata dünyanın en ucuz otomobilini satmayı durduruyor Dünyanın En Ucuz Otomobili, 1 Adet Sipariş Alınca Üretimine Son Veriliyor.

Tata dünyanın en ucuz otomobilini satmayı durduruyor

Dünyanın En Ucuz Otomobili, 1 Adet Sipariş Alınca Üretimine Son Veriliyor.

TATA Nano, Dünyanın en ucuz otomobili satışına son veriyor. Sadece maliyet odaklı model fazla odaklanınca kalite ve özellikle güvenlik ikinci planda kaldı ve sonuç kaçınılmaz son…

TATA'nın 2008 yılında dünyanın en ucuz otomobili olarak piyasaya sürdüğü Nano; otomotiv tasarımında bir devrim yaratması bekleniyordu. Teorik olarak özellikle iki tekerlekli taşımacılık oldukça kullanışlı ve fırsatlar yaratması bekleniyordu. Ancak aradan geçen 10 yıl sonrasında gerçekler hiç te beklendiği gibi gelişmedi.

Hintli otomobil üreticisi üretimi tamamlanan mevcut Nono modellerinin bitiminden sonra 2019 yılında üretime son verme kararını her an açıklaması bekleniyor. Elbette son üretim rakamları ve düşük talep bu kararın alınmasına yardımcı oldu. Haziran ayında sadece bir araç üretildi. Geçen yılki aynı dönemdeki rakamlar ise 275 adetti.

Şirket resmi açıklamasını henüz yapmış değil. Ancak Nano konusunda şirket başından beri ciddi sorunlar ile karşılaştı. Özellikle aracın çok çabuk alev alması beraberinde ciddi güvenlik şikayetlerini getirdi.

Ancak başarının önündeki en büyük engel bu tasarım sorunu olabilir. Hindistan'daki orta sınıf özellikle sahip olabilecekleri ve mutlu olabilecekleri arabalar için daha fazla ilgi duyuyorlardı.

Nano bu konuda onlara kolay ulaşmayı sunmuş olsa da, mutluluğu getirmemiş gibi görünüyor. Ancak bu gelecekte yeni ve biraz daha güvenliğe önem verilecek yeni Dünyanın En Ucuz Otomobili ama güvenli olabilecek Nano modelleri sunmasının belki de önünü açacak bir gelişme.

Economic Times

https://www.teknotalk.com/tata-nano-dunyanin-en-ucuz-otomobili-64644/

Dünyanın En Ucuz Otomobili Bir Adet Sipariş Aldı ve Bu Sonu Oldu!

- Kaynak: Teknotalk.com

Son Dakika Teknoloji Dünyanın En Ucuz Otomobili Bir Adet Sipariş Aldı ve Bu Sonu Oldu! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı