Enkazdan yürek burkan resim çıktı: Depremsiz bir yıl diliyorum - Son Dakika

Enkazdan yürek burkan resim çıktı: Depremsiz bir yıl diliyorum

07.02.2023 21:38

Kahramanmaraş'ta yıkılan binaların enkazlarında bir çocuk tarafından 2021 yılında çizilen resmin üzerinde "Yeni yıl kutlu olsun, depremsiz bir yıl diliyorum" notu görenlerin yüreğini burktu.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde bilanço her geçen dakika ağırlaşıyor. Deprem 10 şehirde hasara yol açarken, arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

ENKAZ ALTINDA KALAN 20 KİŞİYİ SAĞ KURTARDILAR

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı 7 araç ve 28 personeli deprem bölgesine sevk etti. Kahramanmaraş'a ulaşan ekipler yıkılan binalarda arama çalışmalarına başlarken, şu ana kadar enkaz altında kalan 20 kişiyi sağ olarak çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti.

"DEPREMSİZ BİR YIL DİLİYORUM"

Öte yandan, ekiplerin enkazda yaptığı çalışmalarda, bir çocuğun 2021 yılında resmettiği ve üzerine "Yeni yıl kutlu olsun, depremsiz bir yıl diliyorum" notu görenlerin yüreğini burktu.

İşte o resim;

Enkazdan yürek burkan resim çıktı: Depremsiz bir yıl diliyorum
Kaynak: İHA
YORUMLAR (1)
  • Ferdi dayfur: Can dayanmaz bu acıya ,Allah tüm vefat edenleri şehadet makamında yanına almasını rabbimden niyaz ederim yaralılara makamında gazilik nasip edip cennetle mukafatlandırsın inşallah Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
500
Türkoğlu'nda 6 bin kişinin barınacağı konteyner kentlerde son aşamaya gelindi Türkoğlu'nda 6 bin kişinin barınacağı konteyner kentlerde son aşamaya gelindi Depremden önce Elbistan'da nişanlanan çift Kayseri'de dünyaevine girdi Depremden önce Elbistan'da nişanlanan çift Kayseri'de dünyaevine girdi Evlerden çaldıkları malzemeleri çadırda istifleyen 3 şüpheli tutuklandı Evlerden çaldıkları malzemeleri çadırda istifleyen 3 şüpheli tutuklandı

Son Dakika 3. Sayfa Enkazdan yürek burkan resim çıktı: Depremsiz bir yıl diliyorum - Son Dakika


Advertisement