Erciş'te Avcılık Defilesi ve Ozanlar Gecesi - Son Dakika

Erciş'te Avcılık Defilesi ve Ozanlar Gecesi

04.05.2012 15:50
Erciş'te Avcılık Defilesi ve Ozanlar Gecesi

Kenan AŞÇIOĞLU/ERCİŞ, (Van) - VAN'ın Erciş İlçesi'nde, belediye ve Avcılar Derneği tarafından 'Geçmişten Günümüze Avcılık' konulu defile ile ozanlar gecesi düzenlendi.

Erciş'te AVCILIK DEFİLESİ VE OZANLAR GECESİ

Kenan AŞÇIOĞLU/ERCİŞ, (Van) - VAN'ın Erciş İlçesi'nde, belediye ve Avcılar Derneği tarafından 'Geçmişten Günümüze Avcılık' konulu defile ile ozanlar gecesi düzenlendi. Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, halkın depremin yarattığı olumsuzlukları üzerlerinden atmaya gayret ettiğini belirterek, "Allah bir daha o günleri geri getirmesin" dedi.

Düzenlenen geceye Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, Vali Yardımcısı Barbaros Baran, Kocapınar Belediye Başkanı Mehmet Güney ve davetliler katıldı. Gecede, Avcılar Derneği'nin geçmişten günümüze avcılık geleneğini sembolize eden ilginç kostümleri, defile ile sergilendi. Ardından da şiirler okundu. Ozanlar Ahmet Poyrazoğlu, Erol Ergani, Aşık Aşikar ile Ozan Temel Turabi Erciş depremi ile ilgili eserlerini sergilediler.

Gecenin açışılış konuşmasını yapan Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, depremin büyük acılar yaşattığını belirterek, "Allah bir daha o günleri geri getirmesin. Bu süreçte Erciş halkı gerçekten de büyük bir özveri ile depremin yarattığı olumsuzlukları üzerlerinden atmaya gayret ediyor. Bu akşam burada da hem avcılar derneği hem de ozanlarımız, Emrah'ın vatanında Erciş için hazırladıkları parçalarını sergilediler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"dedi. - Van/ Erciş

Kaynak: DHA
Öğretmenler korosundan muhteşem konser Öğretmenler korosundan muhteşem konser

Son Dakika Güncel Erciş'te Avcılık Defilesi ve Ozanlar Gecesi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement