Sudan Meclisinde "Kudüs İçin Bedel Ödemeye Hazır" Diyen Erdoğan, Ülkede Gündem Oldu - Son Dakika

Sudan Meclisinde "Kudüs İçin Bedel Ödemeye Hazır" Diyen Erdoğan, Ülkede Gündem Oldu

26.12.2017 09:39

Afrika turuna çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sudan Meclisindeki, "Kudüs'ü savunmak için bedel ödemeye hazırız." çıkışı ülke basınında gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Afrika turunun ilk durağı Sudan'daki temaslarına, uluslararası haber ajanslarının muhabirleri ve Sudanlı basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.

ERDOĞAN'IN TEMASLARINI CANLI YAYINLADILAR

Sudan televizyonları, ajanslar, haber siteleri ve gazeteleri, Erdoğan'ın Sudan ziyaretine geniş yer verdi.

Sudan TV ve Eş-Şuruk TV başta olmak üzere birçok televizyon kanalı, Erdoğan'ın temaslarını canlı yayınladı.

"ERDOĞAN'IN TARİHİ ZİYARETİ"

"Erdoğan'ın tarihi ziyareti" manşetiyle çıkan Siyasi Mikroskop gazetesi, Erdoğan'ın temaslarını okuyucularına ayrıntılı bir biçimde aktardı.

"TÜRKİYE VE SUDAN TİCARETTE 10 MİLYAR DOLARI HEDEFLİYOR"

El-Vatan gazetesi ve Sudan gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye ve Sudan ticarette 10 milyar doları hedefliyor" ifadesini öne çıkarırken, Kamuoyu gazetesi de "'Erdoğan ve Beşir'in stratejik iş birliği" manşetini kullandı.

"KUDÜS'Ü SAVUNMAK İÇİN BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ"

Et-Tayyar gazetesi ise Erdoğan'ın Sudan Meclisindeki " Kudüs'ü savunmak için bedel ödemeye hazırız." açıklamasını ön plana taşıdı.

"ERDOĞAN, TRUMP'I SUDAN'DAN UYARDI"

"Erdoğan, Trump'ı Sudan'dan uyardı" başlığını kullanan Yarın gazetesi haberinde, Erdoğan'ın "Dolarlarınızla insanlığın iradesini satın alamasınız." cümlesini vurguladı.

"TÜRKİYE, AĞIRLIĞI OLAN BÜYÜK ÜLKELERDEN BİRİDİR"

Günler, El-Vefag, Al-Ahbar gazeteleri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2 günlük Sudan ziyaretinin bütün ayrıntılarını okuyucularıyla paylaştı.

Al-intiba gazetesi ise tam sayfa "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan hoş geldiniz" başlığıyla bir yazı yayımladı. Türkiye'nin uluslararası ekonomik, askeri ve sosyal güç haline geldiği vurgulanan yazıda, "Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, ağırlığı olan büyük ülkelerden biridir. Bütün Müslümanlar bu durumu görmekten büyük gurur duyuyor." ifadeleri kullanıldı.

"ERDOĞAN, DÜNYA STANDARTLARINDA BİR LİDER"

Köşe yazarı Cemal Ali Hasan, Al-Haws Sudan internet sitesindeki yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünya standartlarında bir lider olduğunun altını çizdi. Sudan halkının, ülke idarecilerinden Türkiye ile ilişkileri geliştirmesini istediğini aktaran Hasan, Türkiye'nin tecrübelerinden faydalanılması gerektiğini vurguladı.

"TÜRKİYE'NİN TECRÜBESİNDEN YARARLANMAK ZORUNDAYIZ"

Siyasi Mikroskop gazetesi köşe yazarı Yusuf Abdülmünip de "Erdoğan'ın tarihi ziyaretinde 12 anlaşma imzalandı. Özellikle ekonomi ve altyapı alanlarında imzalanan anlaşmalar büyük önem taşıyor. Büyüyen ve gelişen Türkiye'nin tecrübesinden faydalanmak zorundayız." görüşünü ön plana çıkardı.Sudan Meclisinde Kudüs İçin Bedel Ödemeye Hazır Diyen Erdoğan, Ülkede Gündem Oldu
Sudan Meclisinde Kudüs İçin Bedel Ödemeye Hazır Diyen Erdoğan, Ülkede Gündem Oldu
Erdoğan'dan Türk vatandaşlığına geçen Larkin'e uyarı! Tüm takım kahkahaya boğuldu Erdoğan'dan Türk vatandaşlığına geçen Larkin'e uyarı! Tüm takım kahkahaya boğuldu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 Mayıs Afrika Günü'nü kutladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 Mayıs Afrika Günü'nü kutladı Sudan'da Maarif Okulları Temsilcisi Aslan, Eğitim Bakanı Huri ile görüştü Sudan'da Maarif Okulları Temsilcisi Aslan, Eğitim Bakanı Huri ile görüştü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sudan Meclisinde 'Kudüs İçin Bedel Ödemeye Hazır' Diyen Erdoğan, Ülkede Gündem Oldu - Son Dakika


Advertisement