Son Dakika Haberleri: İki liderin görüşmesinde Erdoğan'ın Putin'e güvenli bölgeyi gösterdiği harita dikkat çekti

İki liderin görüşmesinde Erdoğan'ın Putin'e güvenli bölgeyi gösterdiği harita dikkat çekti

22 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda yaptığı görüşme sırasında Erdoğan'ın çantasından çıkardığı Suriye'nin kuzeyini ve 32 kilometrelik güvenli bölgeyi gösteren harita dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz kıyısındaki Soçi'de kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dosyasından çıkardığı harita dikkat çekti.

Erdoğan-Putin grüşmesinin basına kapalı kısmında Cumhurbaşkanı Erdoğan, kırmızı dosya içinde yanında götürdüğü, Suriye'de kurulması planlanan güvenli bölge haritasını masaya koydu.

TÜRKÇE KARŞILADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devlet başkanlığı rezidansının girişinde karşılayan Putin, Erdoğan'a "Merhaba" dedikten sonra "Bugün size özel olarak ne kadar güzel bir hava ayarlamışlar" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise gülümseyerek "Evet, çok güzel" yanıtını verdi.

Dünyanın gözünü çevirdiği görüşme, saat 13.28'de başladı. Basına açık bölümde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, buluşmanın gündemini " Barış Pınarı Harekatı'na bu görüşmemizin çok ciddi fırsatlar sağlayacağına inanıyorum" sözleriyle özetledi. Putin ise, "Son yıllarda ilişkilerimizin geldiği seviyenin bugün bölgemizdeki tüm sorunların çözülmesine yardımcı olacağına inanıyorum" dedi.

İki liderin görüşmesinde Erdoğan'ın Putin'e güvenli bölgeyi gösterdiği harita dikkat çekti
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sıromolotov: Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünü ihlal ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'dan bazı çatlak sesler çıkıyor

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kapıda karşıladı: Siz geldiniz hava ne güzel oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a YPG'nin silahları soruldu

Haber Yayın Tarihi: 22.10.2019 05:41 Cinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı
22 yaşındaki kızı, cinsel ilişki esnasında boğarak öldürdü İzlandalılar Türkiye'deki karşılamadan çok memnun kaldı: Şımartıldık