Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan Meral Akşener için dikkat çeken sözler - Son Dakika

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan Meral Akşener için dikkat çeken sözler

18.05.2021 22:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Netanyahu'ya benzeten İYİ Parti lideri Meral Akşener'e AK Parti kanadından tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Akşener'e tepki gösterdi. Arınç, "Şahsına ve siyasî mücadelesine saygı duyduğum Sayın Akşener'in bu sözlerini kınıyor; bu üsluptan vazgeçmesini diliyor ve kendisini Sayın Cumhurbaşkanı'ndan özür dilemeye davet ediyorum" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiği sırada, "Netanyahu" benzetmesi yapması AK Parti kanadında büyük tepkiyle karşılandı.

"ŞAHSINA VE SİYASİ MÜCADELESİNE SAYGI DUYUYORUM"

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan çok sayıda AK Partili yetkili, Akşener'in sözlerini kınadı.

Konuyla ilgili son paylaşım Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan geldi. Arınç, Akşener'in şahsına ve siyasi mücadelesine saygı duyduğunu belirterek, "Şahsına ve siyasî mücadelesine saygı duyduğum Sayın Akşener'in bu sözlerini kınıyor; bu üsluptan vazgeçmesini diliyor ve kendisini Sayın Cumhurbaşkanı'ndan özür dilemeye davet ediyorum" dedi.

"KIRK YILDIR ŞAHİDİYİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistin konusunda ortaya koyduğu tavrın şahidi olduğunu söyleyen Arınç, "Sayın Erdoğan'ın Filistin'in haklı davasına ve masum Filistin halkına nasıl sahip çıktığının, bu konuyu politik olmaktan ziyade bir inanç meselesi olarak kabul ettiğinin kırk yıldır şahidiyim" sözlerini kullandı.

"BUNDAN RAHATSIZLIK DUYUYORUM"

Akşener'in bir süreden bu yana muhalefet yapmak için kullandığı sözler nedeniyle rahatsızlık duyduğunu kaydeden Arınç, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener'in bir süredir muhalefet yapmak adına Sayın Cumhurbaşkanı için kullandığı istihza dolu ifadeleri kaygılı bir şekilde takip ediyor ve bundan rahatsızlık duyuyordum" ifadelerini kullandı.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan Meral Akşener için dikkat çeken sözler
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan Meral Akşener için dikkat çeken sözler

Son Dakika Politika Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan Meral Akşener için dikkat çeken sözler - Son Dakika


Son Dakika

Ödemiş'te sağanak yağış zor anlar yaşattı! Dere ve çaylar taştı, araçlar sürüklendi 15:04 Ödemiş'te sağanak yağış zor anlar yaşattı! Dere ve çaylar taştı, araçlar sürüklendi Erken sevindi, acısı fena çıktı! Kazandığını sanan atlet, hüsrana uğradı 14:57 Erken sevindi, acısı fena çıktı! Kazandığını sanan atlet, hüsrana uğradı Tarım Kredi, 11 maaş iddialarını yalanladı: Başkan 7 firmada çalışıyor ama tek maaş alıyor 14:50 Tarım Kredi, 11 maaş iddialarını yalanladı: Başkan 7 firmada çalışıyor ama tek maaş alıyor
75 bin lirasının iş yerinden çalındı, hırsız bir aylık çalışanı çıktı 14:39 75 bin lirasının iş yerinden çalındı, hırsız bir aylık çalışanı çıktı Hande Fırat'tan, gazeteci Serdar Akinan'ın Suriye'nin yağmalanmasına ilişkin iddiaları yanıtladı: Eşimin durumu zaten iyi 14:22 Hande Fırat'tan, gazeteci Serdar Akinan'ın Suriye'nin yağmalanmasına ilişkin iddiaları yanıtladı: Eşimin durumu zaten iyi Elleri yakan ekmek parası! Isırgan otu toplayıp satarak geçimini sağlıyor 14:21 Elleri yakan ekmek parası! Isırgan otu toplayıp satarak geçimini sağlıyor
Şenol Güneş'in İsviçre maçının ardından yaptığı açıklamalara basın mensupları tepki gösterdi 13:56 Şenol Güneş'in İsviçre maçının ardından yaptığı açıklamalara basın mensupları tepki gösterdi Yargıtay üyesi Savaş Nemli, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile yemek yemesini açıkladı: Soruşturmadan haberim yoktu 13:29 Yargıtay üyesi Savaş Nemli, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile yemek yemesini açıkladı: Soruşturmadan haberim yoktu
Advertisement