Suriye Çölünü DEAŞ'tan Temizleyen ÖSO'nun Yeni Hedefi: Kalamun'u Kurtarmak - Son Dakika

Suriye Çölünü DEAŞ'tan Temizleyen ÖSO'nun Yeni Hedefi: Kalamun'u Kurtarmak

01.04.2017 12:40
Suriye Çölünü DEAŞ'tan Temizleyen ÖSO'nun Yeni Hedefi: Kalamun'u Kurtarmak, System.String[]

ÖSO, Suriye'nin güneyinde başlattığı operasyonda, son 1 haftada yaklaşık 2 bin 500 kilometrekarelik çöl bölgesini DEAŞ'ın elinden aldı. Yeni hedef: Kalamun'u kurtarmak.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin güneyindeki yaklaşık 2 bin 500 kilometrekarelik çöl bölgesini DEAŞ'tan aldı. Muhaleflerin operasyonu sürüyor.

GELİŞMELERİ SOSYAL MEDYA ARACILIĞIYLA DUYURDULAR

ÖSO grupları, geçen hafta ülkenin güneyinde başkent Şam'ın Kalamun bölgesi ile Süveyda ilinin doğusunda başlattıkları operasyona devam ediyor. Operasyona Şehid Ahmed Abdu Tugayı ile öncülük eden askeri gruplardan Usud'uş Şarkiyye, sosyal medya aracılığıyla gelişmeleri duyurdu.

2 BİN 488 KİLOMETREKARE TERÖRİSTLERDEN ARINDIRILDI

Açıklamaya göre, muhalifler son bir haftada Mihsa bölgesinde birçok tepeyle Dirae Diyyase, Sakiye, Şıvan bölgesinde Bir el-Avra, Bir el-Kanyat, Recm Devle, Asfar, Rahil Okulu, Bir Kasab, Dekva ve Mekhul Dağı'nı ele geçirdi. AA'nın harita alan hesaplamasına göre, ÖSO'nun güneyde son 1 haftada teröristerden arındırdığı alan, 2 bin 488 kilometrekare büyüklüğe sahip.

HEDEF: KALAMUN'U KURTARMAK

Devrim Komandoları Ordusu, İslam Ordusu, Şehit Ahmed El Abdu, Şüheda Karyatayn Tugayı, Ahrar Aşair, Usud'uş Şarkiye gruplarının katıldığı operasyon çöl bölgesinden kuzeye doğru ilerliyor. AA muhabirine internet üzerinden ses kaydı göndererek açıklama yapan Usud'uş Şarkiyye komutanı Ebu Barazani, hedeflerinin DEAŞ'ı bölgeden uzaklaştırıp Şam kırsalında Beşşar Esed rejimi ile DEAŞ kuşatmasında bulunan Kalamun'u kurtarmak olduğunu belirtti.

TANİF SINIR KAPISINI KONTROL ALTINA ALMIŞLARDI

Suriye'nin güneyinde geçen sene operasyonlara başlayan ÖSO grupları Humus'un çöl bölgesinde, Irak'a açılan Tanif sınır kapısını kontrollerine almıştı. Muhalifler, ardından Süveyda ve Doğu Kalamun bölgesine ulaşmıştı.

AZEZ-BAB-CERABLUS ÜÇGENİ TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN TEMİZLENMİŞTİ

ÖSO gruplarının Türk Silahlı Kuvvetleri desteğiyle 24 Ağustos 2016-31 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Harekatı'nda da ülkenin kuzeyindeki 2 bin 40 kilometrekarelik Azez-Bab- Cerablus üçgeni, terör örgütleri DEAŞ ve PYD/ PKK'dan arındırılmıştı.

Suriye Çölünü DEAŞ'tan Temizleyen ÖSO'nun Yeni Hedefi: Kalamun'u Kurtarmak

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Suriye Çölünü DEAŞ'tan Temizleyen ÖSO'nun Yeni Hedefi: Kalamun'u Kurtarmak - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Marketlere yeni düzenleme geliyor: Bazı sebze ve meyveler sadece kapalı alanlarda satılacak, seçmece olmayacak Kısıtlamada kapalı olması gereken restoranda arkadaşlarıyla kaz yiyen Tanju Çolak'ın paylaşımı tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kafe ve restoranlar için destek müjdesi: 40 bin liraya kadar ödeme yapacağız Son Dakika! Siyasette "Militan" tartışması büyüyor! Erdoğan böyle seslendi: Herkes dava açsın Pompalıyla karnından vurulan genç, babasının mezarı başında ölü bulundu Grup toplantısına Akşener'in Perinçek'e taktığı isim damga vurdu: Cinping Perinçek, Erdoğan'ı da Bahçeli'yi de esir almış Kız arkadaşını cinsel ilişki sonrası spermini çalmaya çalışırken yakaladı Fenerbahçe, Porto'nun forveti Moussa Marega ile her konuda anlaştı