Gümüşhane'de kurulan "112 Acil Çağrı Merkezi" hizmete alındı - Son Dakika

Gümüşhane'de kurulan "112 Acil Çağrı Merkezi" hizmete alındı

27.01.2021 12:17
Gümüşhane'de kurulan

Gümüşhane'de acil çağrıların tek merkezden yönetileceği "112 Acil Çağrı Merkezi" hizmete alındı.

Gümüşhane'de acil çağrıların tek merkezden yönetileceği "112 Acil Çağrı Merkezi" hizmete alındı.

İçişleri Bakanlığınca tüm acil çağrıların tek numara ve merkezden karşılanarak sevk ve koordine edilmesi kapsamında 81 ilde "112 Acil Çağrı Merkezi" adı altında hayata geçirilen çalışmalardan biri olan Gümüşhane'deki "112 Acil Çağrı Merkezi" hizmete girdi.

İlk etapta jandarma, itfaiye ve sağlık birimlerinin görev yapacağı merkezde, AFAD ve emniyet personeli de vatandaşların çağrılarına yanıt verecek.

İl Emniyet Müdürü Celal Taşçi, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökçek ve beraberindekilerle merkezi inceleyen ve burada gazetecilere açıklama yapan Vali Kamuran Taşbilek, Gümüşhane'de 112 Acil Çağrı Merkezi'nin devreye alındığını bildirdi.

Merkezin ülkeye ve Gümüşhane'ye hayırlı olmasını dileyen Taşbilek, projenin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları ve sahiplenmeleriyle yürütülen ülkenin önemli projelerinden biri olduğunu vurguladı.

Taşbilek, proje sayesinde bütün çağrıların 112 numarası altında toplandığını kaydederek, "Yaşanabilecek her türlü sıkıntıda devletimizin yanlarında olabilecekleri, acil müdahale edebileceği yegane numara 112'dir. Bu merkezin ilimize kazandırılmasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ilimiz adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı arz ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gümüşhane'de kurulan '112 Acil Çağrı Merkezi' hizmete alındı - Son Dakika


Son Dakika

Eski Survivor yarışmacısı Serkay Tütüncü'den Acun Ilıcalı'yı kızdıracak itiraf Eski Survivor yarışmacısı Serkay Tütüncü'den Acun Ilıcalı'yı kızdıracak itiraf Ünlü oyuncu Hazal Kaya, yaptığı radikal değişimi Instagram'dan paylaştı Ünlü oyuncu Hazal Kaya, yaptığı radikal değişimi Instagram'dan paylaştı 9 milyar dolarlık dev satın almada son pürüzler kaldı 9 milyar dolarlık dev satın almada son pürüzler kaldı İş arkadaşlarının ulaşamadığı vatandaş evinde ölü bulundu İş arkadaşlarının ulaşamadığı vatandaş evinde ölü bulundu Soba yakmak için benzin döken şahıs, evi küle çevirdi Soba yakmak için benzin döken şahıs, evi küle çevirdi Son anket sonuçları yayınlandı! İşte Türkiye'de en beğenilen siyasi parti lideri Son anket sonuçları yayınlandı! İşte Türkiye'de en beğenilen siyasi parti lideri Belirtisiz korona geçirdiğini düşünenlerle ilgili yeni araştırma! Anlaması çok basit Belirtisiz korona geçirdiğini düşünenlerle ilgili yeni araştırma! Anlaması çok basit Son Dakika: 40 yaş üzerindeki tüm branş öğretmenler aşılanmaya başlıyor Son Dakika: 40 yaş üzerindeki tüm branş öğretmenler aşılanmaya başlıyor
Advertisement