Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk vekilin tepkisi üzerine düzeltildi - Son Dakika

Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk vekilin tepkisi üzerine düzeltildi

13.11.2020 22:35

Hollanda'nın Rotterdam kentinde bir okulun müfredatında kullanılan Türkiye'nin yarısını Kürdistan ve Ermenistan olarak gösteren harita, Türk milletvekili Tunahan Kuzu'nun tepkisinin ardından düzeltildi.

Hollanda'da bir okulun müfredatında Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk milletvekili Tunahan Kuzu'nun tepkisi üzerine düzeltildi.

Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu, sosyal medya hesabından, Rotterdam'da bulunan STC meslek okulunun müfredatında kullanılan Türkiye'nin yarısını Kürdistan ve Ermenistan olarak gösteren haritanın bulunduğu sayfayı paylaştı.

"RÜYANIZDA GÖRÜRSÜNÜZ"

Kuzu yaptığı paylaşımda tepkisini Hollandaca ve Türkçe şu şekilde dile getirdi: "Rüyanızda görürsünüz! Türk ve Türkiye düşmanlığı Hollanda okullarında bakın nasıl bir boyut aldı."

Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk milletvekilin tepkisi üzerine düzeltildi
Tunahan Kuzu

HARİTAYI MÜFREDATTAN KALDIRDILAR

Kuzu'nun tepkisi üzerine yazılı açıklama yapan okul, hatanın düzeltilmesi için söz konusu müfredatın kaldırıldığını ve Türkiye'yi parçalanmış gösteren haritanın değiştirileceğini belirtti. Açıklamada, müfredatı hazırlayan öğretmenin haritayı yeterince iyi değerlendirmediği ifade edilerek, bu durumun can sıkıcı olduğu fakat bilerek yapılmadığı savunuldu.

İşte o skandal harita:

Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk milletvekilin tepkisi üzerine düzeltildi
Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk vekilin tepkisi üzerine düzeltildi

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk vekilin tepkisi üzerine düzeltildi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Zamalek, Mostafa Mohamed için resmi teklif almadıklarını söyledi Çin aşısı parti parti Türkiye'ye geliyor! Peki, ülkemizde aşılama süreci nasıl olacak? Telefonuna gelen mesajdaki linke tıkladı, hesabındaki 9 bin lirasından oldu Ankara kulislerini hareketlendiren iddia: Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı değil Başbakan olmak istiyor Rıdvan Dilmen, G.Saray'ın İrfan Can teklifini duyurdu: 6 milyon euro ve bir oyuncu önerdiler Gizli kamera görüntüleri, yatalak kadına şiddet uygulayan bakıcıyı ele verdi Hangi ilde ne kadar aşı yapıldı? Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı Süper Lig tarihine geçecek olay! Kendi kalesine gol atınca maç sonu vedalaşıp takımdan ayrıldı