IŞİD'den İngiltere'ye Tehdit - Son Dakika

IŞİD'den İngiltere'ye Tehdit

04.01.2016 03:39
IŞİD'den İngiltere'ye Tehdit, System.String[]

Terör örgütü IŞİD, İngiliz ajanı olduğunu iddia ettiği beş kişinin infaz görüntülerini yayınladığı videoda, İngiltere'yi yeni bir terör saldırısıyla tehdit etti.

Terör örgütü IŞİD, İngiltere'ye yönelik tehditler içeren bir propangda videosu yayınladı. Videoda Başbakan David Cameron'a yönelik ağır hakaretler kullanıldı.

"İNGİLTERE'DE ŞERİAT HÜKÜM SÜRECEK"

IŞİD, yayınladığı 10 dakikalık propaganda videosunda, İngiltere'ye tehditler savurdu. İngiltere Başbakanı David Cameron'ı " Beyaz Saray'ın kölesi" ve "Yahudi Katırı" şeklinde hitap eden yüzü maskeli militan, İngiltere'nin işgal edileceğini ve İngiltere'de şeriatın hüküm süreceğini iddia etti.

ERKEK ÇOCUĞU İSTİSMAR ETTİLER

Sosyal medyada yayınlanan videoda, Batı'nın IŞİD'e karşı mücadelesinde asla başarılı olamayacağı yönünde David Cameron'ı uyararak 5-6 yaşlarındaki bir erkek çocuğununun İngiltere aksanıyla Müslüman olmayanların öldürüleceğini söylüyor.

DİKAKT DAĞITMAYA ÇALIŞIYORLAR

İngiliz Telegraph gazetesi ise, Dışişleri Bakanlığı'ndaki bazı kaynakların videonun son günlerde IŞİD'in Irak'taki askeri başarısızlıklarını gündemden düşürmek için dikkat dağıtmak amacıyla hazırlandığını düşündüğünü aktardı. Görüntülerde, turuncu renkte hapishane tulumu giydirilen beş kişinin İngiltere için ajanlık yaptığı, içlerinden birinin IŞİD'in önde gelen liderleri hakkında Batı'ya bilgi sızdırdığı iddia ediliyor.

BAŞBAKAN CAMERON'A HAKARET ETTİLER

Doğrudan İngiltere Başbakanı Cameron'a hitaben yapılan konuşmada, IŞİD'e karşı başlatılan hava saldırılarının bir etkisinin olacağını düşünen Cameron için "embesil" ifadesi kullanılıyor. Londra aksanıyla konuşan IŞİD militanı, İngiltere'nin bir gün işgal edilip şeriat ile yönetileceğini söyleyerek "bütün İngiltere hükümeti, İngiltere halkı, vatandaşlığınız bizim ayaklarımızın altında ve bir gün sınırları yıkacağız ve adanızı işgal edeceğiz ve şeriat ile yönetileceksiniz ifadelerini kullandı.

YENİ CİHATÇI JOHN ORTAYA ÇIKTI

Telegraph gazetesi, İngiltere İstihbarat Servislerinin İngiltere aksanı ile konuşan ve yeni Cihatçı John olarak tanınan IŞİD militanının kimliğini tespit etmeye çalıştığını yazdı. İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndaki kaynaklar ise İngiliz ajanı olarak gösterilen mahkumların kimliklerinin bilinmediğini ve görüntülerin tamamiyle propaganda için çekilmiş olabileceğini söyledi.

IŞİD'den İngiltere'ye Tehdit

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel IŞİD'den İngiltere'ye Tehdit - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar 23:30 Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! 22:26 Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! "Siz Amerika'nın hizmetkarısınız" deyince milletvekilleri buz kesti
Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18:11 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Barınamıyoruz" eylemlerine tepki: Hayatınız yalan Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti 16:07 Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti
10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 15:47 10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı 14:34 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı
Advertisement