İstanbul'da 1 Mayıs - Son Dakika

İstanbul'da 1 Mayıs

01.05.2017 14:57
İstanbul'da 1 Mayıs

Nakliyat-İş, "Antikapitalist Müslümanlar" grubu ve Eğitim İlke-Sen üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı Saraçhane Parkı'nda kutladı.

Nakliyat-İş, "Antikapitalist Müslümanlar" grubu ve Eğitim İlke-Sen üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı Saraçhane Parkı'nda kutladı.

DİSK'e bağlı Nakliyat-İş üyeleri, Aksaray'daki genel merkezde toplandı. Katılımcılar, çeşitli sloganlar eşliğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünden Saraçhane Parkı'na yürüdü.

Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, konuşmasında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

"Antikapitalist Müslümanlar" grubu üyeleri, Fatih Camisi avlusunda bir araya geldi. Burada yazar İhsan Eliaçık, katılımcılara ölen işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldırdı. Grup, daha sonra ellerinde 1 Mayıs ile ilgili dövizler taşıyarak, Saraçhane Parkı'na yürüdü.

Parktaki konuşmaların ardından katılımcılar, kutlamalara katılmak üzere Bakırköy Halk Pazarı'na gitti.

İlkeli Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası (Eğitim İlke-Sen) üyeleri de Edirnekapı'daki Mihrimah Sultan Camisi'nden Saraçhane Parkı'na sloganlar atarak yürüdü.

Sendika Genel Başkanı Ahmet Örs, burada yaptığı konuşmada, mevcut sistemin bin 500 lirayı geçen açlık sınırına rağmen emekçilere bin 404 liralık asgari ücreti reva gördüğünü, bunun bir sefalet dayatması olduğunu söyledi.

TMMOB ORMAN MÜHENDİSLER ODASI '112 ÇINAR RAPORU'NU AÇIKLADI TMMOB ORMAN MÜHENDİSLER ODASI '112 ÇINAR RAPORU'NU AÇIKLADI Orman Mühendisleri Odasından İBB tarafından Çırağan'da kesilen ağaçlarla ilgili açıklama Orman Mühendisleri Odasından İBB tarafından Çırağan'da kesilen ağaçlarla ilgili açıklama Başkan Altınsoy: 'Seçimden seçime vatandaşını hatırlayan parti olmadık' Başkan Altınsoy: 'Seçimden seçime vatandaşını hatırlayan parti olmadık'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbul'da 1 Mayıs - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş