Son Dakika Haberleri: Derbiye Damga Vuran VAR Diyalogları Ortaya Çıktı

Derbiye Damga Vuran VAR Diyalogları Ortaya Çıktı

5 gün önce

Berabere biten F.Bahçe-G.Saray derbisinden Ali Palabıyık'ın kararları çok tartışılmıştı. Özellikle Eljif Elmas'ın gol attığı pozisyonda Bülent Yıldırım'ın, "Gol öncesi Feghouli'ye faul olabilir. VAR'a bakmanı tavsiye ederim" tavsiyesine; orta hakem Ali Palabıyık, "Faul yok, pozisyon temiz" karşılığını verdi.

Fenerbahçe- Galatasaray derbisinde oynanan oyundan çok, hakem Ali Palabıyık'ın verdiği ve vermediği kararlar konuşuluyor. Sarı-Kırmızlılar, F.Bahçe'nin Eljif Elmas ile bulduğu beraberlik golü öncesinde Dirar ile Feghouli arasındaki iki mücadelede faul olduğunu ve Mehmet Topal'ın da Martin Linnes'e yaptığı hareketten dolayı oyundan atılması gerektiğini savunarak hakeme tepki gösterdi. F.Bahçe cephesi ise Ali Palabıyık'ın kötü bir maç yönettiğini ve takdir haklarını hep G.Saray'dan yana kullandığını dile getirerek hakeme isyan etti.

M.TOPAL 'KÖTÜ NİYETLİ' DEĞİL!

Akşam'da yer alan habere göre; Zorlu karşılaşmada çok tartışılan 2 pozisyon vardı. Belki de bu sezonun şampiyonunu belirleyecek bu 2 pozisyon, kamuoyunun en çok tartıştığı konu oldu. Bunlardan birincisi 56. dakikada Mehmet Topal'ın, Linnes'e yaptığı müdahaleye gösterilmeyen ikinci sarı kart ve dolayısıyla kırmızı karttı. Çünkü Mehmet Topal'ın sarı kartı bulunuyordu. Palabıyık bu pozisyonda kart göstermeye gerek görmedi.

Maçtan sonra yetkililerin bu konudaki sorularına şu açıklamayla cevap verdi:Temastan sonra Mehmet Topal'ın dizini kırmasını ve rakibini sakınmasını iyi niyetli davranış olarak yorumladım ve bu nedenle kart vermedim.

VAR'IN TAVSİYESİ DİNLENMEDİ

Çok konuşulan ve üzerinde 'faul olduğuna dair' bir çok kişinin mutabık kaldığı diğer pozisyon ise 71. dakikaydı. Fenerbahçe'nin Eljif Elmas'la bulduğu gol öncesinde Feghouli'den topu kapan Dirar'ın, rakibine faullü müdahale ettiği iddiası vardı. Ancak Palabıyık VAR odasıyla uzun süre konuştuktan sonra golü geçerli saydı. VAR hakemi Bülent Yıldırım ile orta hakem Ali Palabıyık arasında geçen diyaloğa ulaşıldı. Bu pozisyonda Bülent Yıldırım'ın, "Gol öncesi Feghouli'ye faul olabilir. VAR'a bakmanı tavsiye ederim" tavsiyesine; orta hakem Ali Palabıyık, "Faul yok, pozisyon temiz" karşılığını verdi.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Abdurrahim Albayrak'a Ateş Püskürdü

Fenerbahçe'den Galatasaray'a Olay Gönderme!

Galatasaray, Semih Özsoy'u Mahkemeye Verme Kararı Aldı

Haber Yayın Tarihi : 16.04.2019 09:27 

YORUMLAR (23)
  • volkan: ali palabıyık hakemlikten alınması ve maçın tekrar adil bir şekilde oynatılması gerekiyor doğru olan bu Cevap Yaz 3 3 Yayından Kaldır
  • memet: Ali Palabıyık hataydı evet ama Ümit ÖZTÜRK Ü verseydi federasyon çok daha BÜYÜK BİR HATA olmazmıydı. Öylesine bir an düşündüm de. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Kadıköy: Suat aslanboğa bursa maçını katlederken cüneyt çakır el var derken var a bile gitmeyen hakem suata tek laf etmeyen gs taraftarı ali palabıyık denen türkiyenin en beyefendi temiz yüzlü hakemlerin gururu yüz akı yürekli adama dil uzatamassın. Ali palabıyık diye yazılır adam oğlu adam diye okunur. Kudur 6s terim albayrak Cevap Yaz 2 3 Yayından Kaldır
  • Heyhat: Sevince mutlula bakarmisiniz ... nasil yenilmedik..diye seviniyorlar..sanirsiniz Amator takim gs den puan almis ..nasil yenilmedik diye sevinen taraftar takiminin ne denli buyuk oldugunu acikliyor Cevap Yaz 13 8 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Taraftar Büyük Tepki Göstermişti, Fatih Terim Kadroya Almadı Inter, Eljif Elmas'a Karşılık Fenerbahçe'ye Miranda'yı Önerecek Kayserispor Kaptanı Umut Bulut Sezonu Kapattı Kagawa, Dortmund'da Beraber Çalıştığı 3 Kişilik Kondisyoner Ekibini İstanbul'a Getirdi!