İtalyan Usulü Boşanma - Son Dakika

İtalyan Usulü Boşanma

29.03.2013 14:18
İtalyan Usulü Boşanma, System.String[]

La Gazzetta dello Sport, Neslihan Darnel - Orkun Darnel ayrılığını sayfalarına taşıdı.

İtalya'nın etkili spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport, Neslihan Darnel-Orkun Darnel ayrılığını sayfalarına taşıdı.

Filenin sultanlarından Neslihan Darnel'in, eşi Galatasaray kadın voleybol takımının idari menajeri Orkun Darnel'den tek celsede boşanması, Çizme'de de yankı buldu. La Gazzetta dello Sport gazetesi, yönetmen Pietro Germi'nin kült filminden esinlenerek "İtalyan usulü boşanma" benzetmesi yaptı.

Gazete, Türk basınından alıntı yaparak Neslihan'ın eşi Orkun Darnel'in Türkiye'de oynayan ünlü bir İtalyan voleybolcu ile ilişki yaşadığını ve bu nedenle Eczacıbaşı Vitra takımında forma giyen ünlü milli smaçörün tek celsede kocasından boşanarak tekrar Demir soyadına döndüğünü iddia etti.

Önemi rollerinde Marcello Mastroianni, Daniela Rocca, Stefania Sandrelli ve Lando Buzzanca'nın oynadıkları İtalyan Usulü Boşanma filminde Germi, hem Sicilya'nın bağnaz ataerkil toplumunu, hem de bazı çarpıklıklar içeren İtalyan adalet ve hukuk sistemini taşlar (Örneğin o tarihte İtalya'da boşanmak yasaktır!).

İTALYAN USULU BOŞANMA

Başrollerinde Marcello Mastroianni, Daniela Rocca, Stefania Sandrelli ve Lando Buzzanca'nın oynadıkları İtalyan Usulü Boşanma filminde Germi, hem Sicilya'nın bağnaz ataerkil toplumunu, hem de bazı çarpıklıklar içeren İtalyan adalet ve hukuk sistemini taşlar.

Filmdeki zengin baron Fefè Cefalù (Marcello Mastroianni) da göz koyduğu genç yeğeni Angela (Stefania Sandrelli)'yla evlebilmek için kanunen boşanmanın yasak olduğu ülkede 'İtalyan usulü bir boşanma'ya başvuracaktır, yani sevmediği karısını ortadan kaldırmaya çalışacaktır. Alacağı cezanın çok az, hattâ göstermelik olması için de onu eski sevgilisiyle zina yapmaya teşvik ederek bastırmaya çalışacaktır.

1961 yapımı "İtalyan Usulü Boşanma", Türkiye'de Nisan 2001'de 20. ve Nisan 2005'te 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde gösterilmiştir.

İtalyan Usulü Boşanma

Son Dakika Magazin İtalyan Usulü Boşanma - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

İşkenceci kocasını öldüren Melek İpek'in tutukluluğu için yapılan itiraz reddedildi İstanbul Bahçelievler'de akılalmaz olay! Belediye ekipleri bir vatandaşın yanlışlıkla çöpe attığı altınları arıyor İsrail'de haham korona aşısıyla ilgili sözleri tartışma yarattı: Yaptırırsanız eşcinsel olursunuz Yaşlı kadına terlik fırlatıp dalga geçen bakıcı kamerada Anlaşmaya vardılar, Marius Sumudica Süper Lig'e geri dönüyor Sokak köpeklerinin saldırısından kaçmak isteyen kadın çareyi denize atlamakta buldu Avladıkları yaban keçisini döner yapıp yerken yakalanan kaçak avcılara 33 bin TL ceza Stachowiak'a alacakları ödenmediği gerekçesiyle Denizlispor'a transfer yasağı geldi