İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Çelik'ten İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki - Son Dakika

İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Çelik'ten İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki

11.05.2021 09:03
İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Çelik'ten İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki

İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, tarih boyunca barışın ve huzurun merkezi olarak anılan Kudüs'ün bugün yine barbarca bir işgal ve vahşet ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

İsrail'in, İslam'a ve Müslümanlara düşmanlığını bir kez daha açıkça ortaya koyduğunu bildiren Nail Çelik, yaşanan zulüm karşısında artık protesto ve kınamaların yetmediğini aktardı.

Çelik, tüm dünyada adaleti ve hukuku savunan herkesi harekete geçmeye ve İsrail'in attığı bu işgal adımlarını durdurmaya davet ederek, şunları kaydetti:

"Kudüs ve çevresinde yaşayanlar, her gün baskı ve şiddete uğramakta, insanlık dışı uygulamalara maruz bırakılmaktadır. Elinde ve yüreğinde iman ve cesaretinden başka bir şey olmayan binlerce masum insan, bütün dünyanın gözü önünde acımasızca ve hunharca mübarek ramazan ayında ve Kadir Gecesi gibi bir gecede işkenceye maruz kalmıştır. Değerlerine ihanet eden Müslümanlar susarken adeta bu dava sadece Türkiye'nin davası havasında olanlar Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı zalimlerin çizmeleri altına atmışlardır. Dünyanın neresinde olursa olsun, kime karşı yapılırsa yapılsın, zulme ve haksızlığa boyun eğmeyen dünya Müslümanları artık kara bir leke olan bu hayasızca akının durdurulması için bir araya gelmeli, insanların yaşama ve inanç özgürlüğüne insafsızca müdahale edilirken sessiz kalmamalıdır."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Çelik'ten İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz 17:56 Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı 16:17 Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı F-35 uçağı havalanamadan denize düştü 15:19 F-35 uçağı havalanamadan denize düştü Burçin Birben: Ebru Gündeş'in okuduğu Saygılarımla şarkısını iblise yazdım 14:40 Burçin Birben: Ebru Gündeş'in okuduğu Saygılarımla şarkısını iblise yazdım Son Dakika! Gaziantep'te 3 aylık bebeğini öldüresiye döven baba Yunus Göç tutuklandı 14:25 Son Dakika! Gaziantep'te 3 aylık bebeğini öldüresiye döven baba Yunus Göç tutuklandı Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi 14:01 Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi
MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz 12:24 MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması! 11:13 Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması!
15:32
Advertisement