SON DAKİKA DİYANET SEN HABERLERİ

Son Dakika Diyanet Sen Haberleri

 • 18 Ocak 2019 23:34 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "31 Mart Akşamında Yeni ve Güzel Bir Sayfanın Açıldığını Göreceğiz" Kurtulmuş, selaların okunmasıyla ilgili de "Özellikle Diyanet Sen'e burada da teşekkür ediyorum
 • 01 Ocak 2019 10:47 Siirt Müftüsü Ahmet Altıok'un "Sözleri" Siirt Müftüsü Ahmet Altıok'un bir internet sitesinde yer alan ifadelerinin ardından bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı.
 • 28 Aralık 2018 21:11 Samsun Memur-Sen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız Oldu Samsun Memur-Sen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız Oldu Samsun Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız Samsun Memur-Sen İl Temsilciliğine seçildi.
 • 21 Aralık 2018 17:45 Van'da Van'da "Yemen İçin El Ele" Kampanyası Diyanet-Sen Van Şubesi Kadınlar Komisyonu tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan nakdi yardımlar, Yemen gönderilmek üzere Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) teslim edildi.
 • 29 Kasım 2018 14:09 AK Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya Kimdir? AK Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya Kimdir? AK Parti'nin 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Muş Belediye Başkan adayı Feyat Asya oldu. Peki, Muş Belediye Başkan adayı olan Feyat Asya kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?
 • 26 Kasım 2018 14:41 Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar: "Devlet Eliyle Günaha Teşvik Ediliyor" Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Milli Piyangonun Devlet eliyle insanları günaha teşvik ettiğini dile getirerek, milli ifadelerle devletin kumar gibi sömürü sistemlerinin içinde yer almaması gerektiğini, ülkenin başına bela olan bu sömürü sisteminin artık son bulması...
 • 15 Kasım 2018 17:36 Diyanet-Sen Erbaş'a Sahip Çıktı Diyanet-Sen Erbaş'a Sahip Çıktı Balıkesir Diyanet-Sen, son günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında çıkan yıpratma çabalarına basın toplantısı ile tepki gösterdi.
 • 15 Kasım 2018 17:12 Diyanet-Sen'den Tepki Diyanet-Sen'den Tepki Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığına karşı yapılan eleştirilere tepki göstererek, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.” dedi.
 • 12 Kasım 2018 16:32 Başkan Sakar ve Yönetimi Güven Tazeledi Başkan Sakar ve Yönetimi Güven Tazeledi Eğitim-Bir-Sen Malatya İnönü Üniversitesi Şubesi 3. Olağan Genel Kurulunda Yaşar Sakar yeniden seçilerek güven tazeledi.
 • 12 Kasım 2018 13:39 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: "Diyanetimize Yapılan Saldırılar Kabul Edilemez" Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, bir hasta ziyareti dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanı ve onun üzerinden kurumun eleştiri yağmuruna tutulmasını sert bir dille eleştirerek, “Diyanet İşleri Başkanını geçmiş olsun ziyareti üzerinden yıpratmaya kalkmak hem Diyanetimize hem de...
 • 08 Kasım 2018 10:09 Bozdoğan'dan Bozdoğan'dan "Türkçe Ezan" Tepkisi Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kahramanmaraş Şube Başkanı Şevket Bozdoğan, CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın, ezanın Türkçe okunması yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.
 • 07 Kasım 2018 17:17 Diyanet-Sen'den Aksaray Müftüsüne Destek Açıklaması Diyanet-Sen'den Aksaray Müftüsüne Destek Açıklaması Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, fotoğraf çekme olayıyla gündem olan Aksaray Müftüsü Cemalettin Bal’ın yanlış anlaşıldığını ifade ederek, “Programda basit bir fotoğraf çekme konusu, mecrasından saptırılarak din adamlarına saldırıya dönüşmüş durumdadır” dedi.
 • 04 Kasım 2018 17:12 Diyanet-Sen Eskişehir Şubesinde Başkan Değişmedi Diyanet-Sen Eskişehir Şubesinde Başkan Değişmedi Diyanet-Sen Eskişehir Şubesinde genel kurul heyecanı yaşandı.
 • 04 Kasım 2018 16:44 Nazif Kocaçoban Güven Tazeledi Nazif Kocaçoban Güven Tazeledi Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kütahya Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Nazif Kocaçoban, tekrar seçilerek güven tazeledi.
 • 04 Kasım 2018 16:13 Dinayet-Sen'de Mehmet Akif Gerboğa Güven Tazeledi Dinayet-Sen'de Mehmet Akif Gerboğa Güven Tazeledi Dinayet-Sen Balıkesir Şubesi 6.Olağan Genel Kurulu yapıldı.
 • 04 Kasım 2018 14:59 Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Arvas Güven Tazeledi Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Arvas Güven Tazeledi Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, yapılan 5. olağan kongre sonunda güven tazeledi.
 • 03 Kasım 2018 20:55 Diyanet Sen Kütahya Şubesi Olağan Genel Kurulu Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet- Sen) Kütahya Şubesi'nin 6. Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Nazif Kocaçoban yeniden başkan seçildi.
 • 03 Kasım 2018 16:50 AK Parti Milletvekillerinden Ziyaret Daha sonra merkez Antakya ilçesinde Diyanet Sen'in Olağan Genel Kuruluna katılan grup, yeni dönemde Diyanet Sen'e başarılar diledi
 • 03 Kasım 2018 16:35 Diyanet-Sen Kırşehir Şube Başkanlığında Seçim Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kırşehir Şube Başkanlığı seçimlerinde mevcut başkan Mehmet Öztürk güven tazeledi.
 • 03 Kasım 2018 10:54 Kdk'ye Açıköğretimde İlahiyat Lisans Programı Başvurusu Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) tarafından, ilahiyat açıköğretim lisans eğitimi verilmesi için çalışmalara ivedilikle başlanılması yönünde tavsiye kararı alındı.
 • 27 Ekim 2018 16:08 Başkan Altın Güven Tazeledi Başkan Altın Güven Tazeledi Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Bem-Bir-Sen Van Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.
 • 23 Ekim 2018 12:50 Kahta Gönüllüler Platformu Krizi Bahane Eden Fırsatçıları Kınadı Kahta Gönüllüler Platformu Krizi Bahane Eden Fırsatçıları Kınadı Adıyaman’ın Kahta Gönüller Platformu kriz bahanesi ile zam yapan fırsatçıları kınadı.
 • 21 Ekim 2018 16:50 Diyanet-Sen Kastamonu Şube Başkanlığına İrfan Bakır, Yeniden Seçildi Diyanet-Sen Kastamonu Şube Başkanlığına İrfan Bakır, Yeniden Seçildi Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kastamonu Şubesi 5. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
 • 12 Ekim 2018 15:18 Gazze'ye Yardım Cuması İshakpaşa Camii önünde düzenlenen basın açıklamasında, Diyanet Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Bak, 2 milyon nüfusuyla yüzölçümüne göre dünyanın en yoğun şehirlerinden biri olan Gazze'nin yıllardır ambargo ve abluka altında nefes almaya ve yaşamaya çalıştığını söyledi
 • 10 Ekim 2018 13:12 Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor Camiler ve Din Görevleri Haftası münasebetiyle, Kula’da görev yapan cami ve din görevlileri kahvaltıda bir araya geldi.
 • 03 Ekim 2018 17:04 Başkan Asya, Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi Başkan Asya, Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla şehir merkezinde görevli ve emekli din görevleriyle kahvaltıda bir araya geldi.
 • 23 Eylül 2018 15:08 Giresun'da Denizde Kaybolan Genci Arama Çalışmaları Sürüyor Giresun'da 8 Eylül'de denizde akıntıya kapılarak kaybolan tıp fakültesi öğrencisi Hüseyin Topşir'i arama çalışmaları devam ediyor.
 • 22 Eylül 2018 18:33 Cami İmamının Darp Edilmesine Tepki Cami İmamının Darp Edilmesine Tepki Dün Malatya’da Cuma Namazı öncesi bir imamın darp edilmesine tepki gösteren Mehmet Engin, "Din görevlilerine kin güden, el kaldıran bu kişileri kınıyoruz” açıklaması yaptı.
 • 22 Eylül 2018 17:52 Bursa Camide, İmam ile Tartışan Dernek Başkanı İçin Suç Duyurusu Bursa Camide, İmam ile Tartışan Dernek Başkanı İçin Suç Duyurusu Bursa'nın İnegöl ilçesinde Halitpaşa Camii'nde görev yapan İmam Nuri Kaçan ile Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Gazi Balcı arasında iddiaya göre baskı ve lojman kirası nedeniyle camide çıkan tartışma, kavgaya dönüşmeden cemaat tarafından önlendi.
 • 22 Eylül 2018 17:48 Camide, İmam ile Tartışan Dernek Başkanı İçin Suç Duyurusu BURSA'nın İnegöl ilçesinde Halitpaşa Camii'nde görev yapan İmam Nuri Kaçan ile Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Gazi Balcı arasında iddiaya göre baskı ve lojman kirası nedeniyle camide çıkan tartışma, kavgaya dönüşmeden cemaat tarafından önlendi.
 • 22 Eylül 2018 16:08 Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar , Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşanan olayla ilgili yazılı bir açıklama yaparak;"Camiler halkımıza hizmet vermek için inşa edilmiştir.
 • 22 Eylül 2018 15:51 Camide, İmam ile Tartışan Dernek Başkanı İçin Suç Duyurusu Camide, İmam ile Tartışan Dernek Başkanı İçin Suç Duyurusu BURSA'nın İnegöl ilçesinde Halitpaşa Camii'nde görev yapan İmam Nuri Kaçan ile Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Gazi Balcı arasında iddiaya göre baskı ve lojman kirası nedeniyle camide çıkan tartışma, kavgaya dönüşmeden cemaat tarafından önlendi.
 • 22 Eylül 2018 12:14 Dernek Başkanı İmamın Üzerine Yürüdü, Araya Cemaat Girdi... O Anlar Kamerada Dernek Başkanı İmamın Üzerine Yürüdü, Araya Cemaat Girdi... O Anlar Kamerada Diyanet Sen Bursa 2 Nolu Şubesi Başkanı Tevfik Bak, bir basın açıklaması yaparak olayı kınadı
 • 22 Eylül 2018 11:49 Dernek Başkanı Camide İmamın Üzerine Yürüdü, Araya Cemaat Girdi Dernek Başkanı Camide İmamın Üzerine Yürüdü, Araya Cemaat Girdi Diyanet Sen Bursa 2 Nolu Şubesi Başkanı Tevfik Bak, bir basın açıklaması yaparak olayı kınadı
 • 10 Eylül 2018 15:54 Sağlık-Sen Ordu Delege Seçimleri İptal Edildi Ordu Sağlık-Sen Şube Başkanı Bilal İnanlı, "Genel merkezimizin suç duyurusunda bulunduğu delege seçimleri iptal etmiştir.
 • 27 Ağustos 2018 18:52 Stk'lerden Kadın Cinayetlerine Tepki Stk'lerden Kadın Cinayetlerine Tepki Batman'da, Düşünce ve İnanç Kadın Platformu üyeleri, son bir ay içerisinde iki kadının eşleri tarafından öldürülmesine, yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
 • 27 Ağustos 2018 17:09 Tercan Kaymakamlığındaki Silahlı Saldırı Tercan Kaymakamlığındaki Silahlı Saldırı Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız, Tercan Kaymakamlığında Müftülükçe düzenlenen toplantıda yaşanan silahlı saldırı ile ilgili "Henüz yaşadıklarımızın acısı hafiflemeden, başka üzücü birtakım iftiralara muhatap olan camiamız ve mensupları, şer odaklarının hedefi olmuştur.
 • 27 Ağustos 2018 16:05 Tercan Kaymakamlığındaki Silahlı Saldırı Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız, Tercan Kaymakamlığında Müftülükçe düzenlenen toplantıda yaşanan silahlı saldırı ile ilgili "Henüz yaşadıklarımızın acısı hafiflemeden, başka üzücü birtakım iftiralara muhatap olan camiamız ve mensupları, şer odaklarının hedefi olmuştur.
 • 27 Ağustos 2018 14:36 Batmanlı Kadınlar, Kadın Cinayetlerine Karşı İmamlardan Destek İstedi  Aralarında, Birlik Vakfı, İHH, Eğitim Bir-Sen, Ensar, TÜRKAB, Batman ile El Ele, Diyanet Sen, Aile Der, Özgür Der, Davet ve Kardeşlik Vakfı, BEYDER kadın komisyonları üyelerinin oluşturduğu Düşünce ve İnanç Kadın Platformu üyeleri, Atatürk Parkın'da bir araya geldi
 • 27 Ağustos 2018 14:08 Batmanlı Kadınlar, Kadın Cinayetlerine Karşı İmamlardan Destek İstedi Batmanlı Kadınlar, Kadın Cinayetlerine Karşı İmamlardan Destek İstedi Aralarında, Birlik Vakfı, İHH, Eğitim Bir-Sen, Ensar, TÜRKAB, Batman ile El Ele, Diyanet Sen, Aile Der, Özgür Der, Davet ve Kardeşlik Vakfı, BEYDER kadın komisyonları üyelerinin oluşturduğu Düşünce ve İnanç Kadın Platformu üyeleri, Atatürk Parkın'da toplanarak, kadın cinayetlerine dikkat çekti
 • 26 Ağustos 2018 22:16 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: "Bu Ülkeye Kast Edenler Çanakkale'ye Ne Niyetle Gelmişse, 15... Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Bu ülkeye kast edenler Çanakkale’ye ne niyetle gelmişse, 15 Temmuz’da ortaya çıkan satılmış hainler o niyetin devamıdır” dedi.
 • 17 Ağustos 2018 17:55 Zeki Gül: Zeki Gül: "Amerika Menşeli Hiçbir Kurum ve Kuruluşa Ruhsat Vermeyeceğiz" Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, ABD'nin Türkiye'ye yönelik uyguladığı yaptırım kararlarına tepki amacıyla ilk Belediye Meclis toplantısında, "Amerika menşeli hiçbir kurum ve kuruluşa ruhsat verilmemesi" yönünde karar alacaklarını bildirdi.
 • 17 Ağustos 2018 15:34 Amerika Menşeli Hiçbir Kurum ve Kuruluşa Ruhsat Vermeyeceğiz" Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, ABD'nin Türkiye'ye yönelik uyguladığı yaptırım kararlarına tepki amacıyla ilk Belediye Meclis toplantısında, "Amerika menşeli hiçbir kurum ve kuruluşa ruhsat verilmemesi" yönünde karar alacaklarını bildirdi.
 • 14 Ağustos 2018 12:21 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: "Boyun Eğdiremeyecekler" Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Amerika tarafından başlatılan ekonomi alanındaki saldırıların başarılı olamayacağını belirterek, "Biz bunun başarısız darbe girişiminden sonra ortaya konulan ikinci bir tuzak olduğunu biliyoruz.
 • 11 Ağustos 2018 12:22 Koşarak Geldikleri Camiden Ödüllerle Ayrıldılar Koşarak Geldikleri Camiden Ödüllerle Ayrıldılar Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kocahasanlı Yeni Cami İmam Hatibi Ali Köse, bu yıl kursa katılan 65 öğrencinin yaz tatillerini camiye gelerek değerlendirdiğini belirtti
 • 23 Temmuz 2018 18:41 Başkan Togar Din Görevlileri ile Bir Araya Geldi Başkan Togar Din Görevlileri ile Bir Araya Geldi Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, düzenlenen programda ilçenin farklı mahallelerinde görev yapan imamlar ve din görevlileri ile bir araya geldi.
 • 20 Temmuz 2018 10:01 Diyanet-Sen'den Din Görevlilerine Şiddete Tepki Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, din görevlilerine şiddete tepki göstererek, “Edebimize ve hayamıza sığınırken, insanlık dışı tavırlar sergileyenler için sabır çizgimizi korumakta zorlanıyor.
 • 17 Temmuz 2018 16:02 Din Görevlilerimiz Bu Ülkenin Temel Harcıdır Din Görevlilerimiz Bu Ülkenin Temel Harcıdır" Diyanet-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Adem Yaryıkan, Ergene ilçesinde bir imamın, sela okuduğu için darb edildiği iddiasına ilişkin, bu işin takipçisi olacaklarını ve hukuki mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.
 • 16 Temmuz 2018 21:26 15 Temmuz'da Sala Okuyan İmam Darp Edildi İddiası Üzücü olayı duyar duymaz görevli imama destek vermek amacıyla Esenler Camii'ne geldiklerini söyleyen Diyanet Sen Tekirdağ Şubesi Başkanı Adem Yaryıkan, yaşanan olayı tasvip etmelerinin mümkün olmadığını, sürecin tüm safhalarının takipçisi olacaklarını söyledi
 • 16 Temmuz 2018 19:48 Dha Yurt Bülteni 14 Üzücü olayı duyar duymaz görevli imama destek vermek amacıyla Esenler Camii'ne geldiklerini söyleyen Diyanet Sen Tekirdağ Şubesi Başkanı Adem Yaryıkan, yaşanan olayı tasvip etmelerinin mümkün olmadığını, sürecin tüm safhalarının takipçisi olacaklarını söyledi