Mil-Diyanet Sen, Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu - Son Dakika
Politika

Mil-Diyanet Sen, Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu

Mil-Diyanet Sen, Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu

Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Mil-Diyanet Sen), İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Toptaş'ı darbettiği öne sürülen müezzine yönelik ifadelerinden dolayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu. Mil-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mücahit Çelik, Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tahiroğlu'nun da bulunduğu grup, suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığına sundu. Çelik, Akşener'in müezzine yönelik sarf ettiği sözleri kınayarak siyasilerin vatandaşa karşı daha fazla sorumluluğu olduğunu vurguladı.

28.07.2023 12:55  Güncelleme: 13:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Mil-Diyanet Sen), Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Toptaş'ı darbettiği öne sürülen müezzine yönelik ifadelerinden dolayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu.

Manevi İlkeli ve Liyakatli Sendikalar (Mil-Sen) Konfederasyonu Genel Başkanı Mücahit Çelik, Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tahiroğlu'nun da bulunduğu grup, Sivrihisar Adliyesine gelerek suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Beraberindekilerle Sivrihisar Müftülüğünün ardından müezzinin evine giderek ziyarette bulunan Çelik, gazetecilere, Akşener'in müezzine yönelik "Sıkıyorsa gel. Hadi gücün yetiyorsa gel. Benim vergimle maaşını alıyorsun, haram zıkkım olsun." gibi sözler sarf ettiğini belirtti.

Akşener'in ifadelerine tepki gösteren Çelik, "Diyanet camiamız gerekli girişimlerde bulunmuş, müfettiş buraya gelmiş. Arkadaşlarımızla ilgili konu dinlenmiş, değerlendirme aşamasına alınmış. Siyasi bir konuymuş gibi algılatılmasını, arkadaşımızın linç edilecek şekilde değerlendirilmesini asla kabul etmek mümkün değil. Bizlerin vatandaşla ilgili ne kadar sorumluluğumuz varsa siyasilerin bizden çok daha fazla sorumluluğu olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Mil-Diyanet Sen, Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı
  21:12 CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği isimler arasında yer alıyor. Yavaş, kendi adını taşıyan resmi sitesinde mal varlığını açıkladı. Ayrıca, seçim harcamalarının CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından karşılandığını belirterek diğer belediye başkan adaylarının da mal beyanlarını açıklaması gerektiğini vurguladı.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.


Advertisement