Son Dakika Haberleri: Kandil'den Peşmergelere Destek İçin Gelen Teröristler, Kerkük'te Törenle Karşılandı

Kandil'den Peşmergelere Destek İçin Gelen Teröristler, Kerkük'te Törenle Karşılandı

22 gün önce

Kandil'den 500 PKK'lı terörist, Barzani'nin peşmergelerine destek için Kerkük'e geldi. Kerkük'e gelen teröristleri peşmergeler törenle karşıladı.

Irak  Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) lideri  Mesud Barzani'nin düzenlediği referandumun yükselttiği tansiyon bölgede şaşırtıcı gelişmelere yol açıyor.

Önceki gün bölgedeki  PKK yerel konseyinin aldığı kararla silahlı 500  PKK'lı teröristin Barzani peşmergelerine destek için  Kerkük'e gönderildiği iddia edildi. Dün  Kandil'den  Kerkük'e gelen teröristlerin görüntüleri ortaya çıktı.

PEŞMERGE KARŞILADI

Referandum günü ve sonrasında 'güvenliği' sağlamak için geldikleri iddia edilen  PKK'lı teröristler,  Kerkük'te Barzani'nin peşmerge gücüne destek için bölgeye geldi.  Kandil'den  Kerkük'e gelen  PKK'lı teröristler bölgedeki peşmerge komutanı tarafından törenle karşılandı. Törende  Kandil'den gelen teröristlerin eli peşmergeler tarafından tek tek sıkıldı.  Kerkük şehir merkezinin bir çok noktasında üzerinde terör örgütü  PKK'nın lideri  Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının bulunan flamalar ve  PKK bayrakları asıldı. Şehirdeki diğer etnik unsurların temsilcileri  PKK bayrakları ve silahlı teröristlerin kanlı çatışmalara neden olabileceği belirtiyor. (Kaynak: Vatan)


Barzani'nin Gizli Planı: Kerkük'ü Başkent Yapıp PKK ile Ortak Ordu Kuracak


Ebru Şallı ve Evli Sevgilisi Uğur Akkuş Aynı Otelde Yakalandı 'Yemekteyiz' Yarışmasının Aykırı Yarışmacısı Serhan Efe Diskalifiye Edildi
'Gelin Evi' Programında Ev Sahibi Gelinin Düğün Görüntüleri Konuklarını Şoke Etti