Katil balina kıyıya vurdu, balıkçılar ilk defa gördü - Son Dakika

Katil balina kıyıya vurdu, balıkçılar ilk defa gördü

25.10.2021 17:59

Antalya'da katil balina ölüsü kıyıya vurdu. Barınakta görülen balinayla ilgili balıkçılar, bölgede ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını ifade etti.

Akdeniz'in incisi konumunda bulunan Antalya'da katil balina ölüsü kıyıdaki balıkçılar tarafından görüldü. İlk defa yaşanan durum karşısında balıkçılar da şaşkınlıklarını gizleyemedi. Ayrıca yapılan incelemelerde katil balinanın derisinde ağ izlerine rastlandı.

Katil köpek balığı Akdeniz kıyılarına kadar geldi! Balıkçılar bile ilk defa gördü

VATANDAŞLAR SU ÜSTÜNDE SİYAH CİSİM GÖRDÜ

Antalya Balıkçı Barınağı yakındaki Çaltıcak mesire alanındaki kayalık bölgede siyah bir cisim olduğunu gören vatandaşlar durumu yetkililere haber verdi. Yapılan incelemede cismin Pseudorca crassidens(yalancı katil balina) olduğu belirlendi. Akdeniz Üniversite Su ürünleri Fakültesi Öğretim üyeleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Yönetimi Şube Müdürlüğü personelleri işbirliğiyle balina balıkçı barınağına getirildi.

UZMANLAR İNCELEME YAPTI

AÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Korun, Araştırma Görevlisi ve Deniz Memelileri Araştırma Komisyonu Üyesi Berivan Elif Aslan, Deniz Hayvanları Hastalıkları Araştırıcısı Aycan Ulutaş tarafından yapılan incelemenin ardından, balina ekiplerce gömüldü. Balığın kıyıdaki görüntüsü ise vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.


Katil köpek balığı Akdeniz kıyılarına kadar geldi! Balıkçılar bile ilk defa gördü

ÜZERİNDE AĞ İZLERİ VAR

Akdeniz Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Jale Korun, yalancı katil balinanın Akdeniz kıyısı olan ülkelerde yoğun olarak yaşadığını ama Antalya'da ilk kez görüldüğünü kaydetti. Balinanın yaklaşık 5 metre boyunda erkek bir birey olduğunu dile getiren Korun, " Balinanın üzerinde sıyrıklar var, muhtemelen ağlardan zarar görmüş. Antalya kıyılarında ilk kez görüyoruz. Ölümü günler önce gerçekleşmiş. Antalya'nın yerli bir türü değil, Akdeniz'e kıyı olan diğer ülkelerde görülüyor. Balinayı sudan, belediye ekipleri çıkardı. Gerekli numunelerin alınmasının ardından gömme işlemi gerçekleştirildi" dedi.

Katil köpek balığı Akdeniz kıyılarına kadar geldi! Balıkçılar bile ilk defa gördü
Katil balina kıyıya vurdu, balıkçılar ilk defa gördü

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Katil balina kıyıya vurdu, balıkçılar ilk defa gördü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Roma'da efsaneleşmişti! Ola Solbakken'in menajeri, Galatasaray'la görüşmek için İstanbul'a yolcusu 23:21 Roma'da efsaneleşmişti! Ola Solbakken'in menajeri, Galatasaray'la görüşmek için İstanbul'a yolcusu Yükünü boşaltan kamyon uçuruma yuvarlandı, 2 işçi hayatını kaybetti 23:04 Yükünü boşaltan kamyon uçuruma yuvarlandı, 2 işçi hayatını kaybetti Beşiktaş'ta büyük restleşme! Vida ya imzayı atacak ya da kulübede bekleyecek 22:34 Beşiktaş'ta büyük restleşme! Vida ya imzayı atacak ya da kulübede bekleyecek
AA Washington muhabirinden 22:08 AA Washington muhabirinden "Fethullah Gülen öldü" iddiasıyla ilgili çarpıcı paylaşım: Polise henüz intikal etmemiş olabilir DEVA Partisi'nde istifa krizi! İl başkanı ile birlikte yönetimde bulunan 45 kişi görevlerinden ayrıldı 21:27 DEVA Partisi'nde istifa krizi! İl başkanı ile birlikte yönetimde bulunan 45 kişi görevlerinden ayrıldı Erdoğan'dan S400 parça üretimi iddiaları sorusuna dikkat çeken cevap 20:36 Erdoğan'dan S400 parça üretimi iddiaları sorusuna dikkat çeken cevap
Kılıçdaroğlu ve Akşener'in erken seçim çağrısına AK Parti'li Bülent Turan'dan ilk tepki 19:29 Kılıçdaroğlu ve Akşener'in erken seçim çağrısına AK Parti'li Bülent Turan'dan ilk tepki Çinli otomotiv devi aracını Türkiye'ye getiriyor! 17:10 Çinli otomotiv devi aracını Türkiye'ye getiriyor!
15:31
Advertisement