Macron ve Trump'ın açıklamalarıyla altın ve dolar yükseldi - Son Dakika

Macron ve Trump'ın açıklamalarıyla altın ve dolar yükseldi

9 gün önce

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarının ardından altın ve dolar yükselişe geçti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Donald Trump'ın kameralar karşısına çıkıp NATO, Suriye ve Türkiye gelişmelerine ilişkin açıklamalar yapmasıyla altın ve dolar yükselişe geçti. Açıklamalar öncesi 5,73 seviyesinde bulunan dolar 5,76 seviyesini, 271 lira olan gram altın ise 274 lira seviyesini gördü. Dolar şu sıralar 5,75'ten işlem görürken, gram altın ise 273 lira seviyesinden alıcı buluyor.

AÇIKLAMALAR SONRASI YÜKSELİŞE GEÇTİ

Macron, Trump'ın eleştirdiği "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" sözlerine ilişkin, "Açıklamalarımın arkasındayım. ABD onlarca yıldır çok fazla yatırım yapıyor. Bu konuda aynı fikirdeyim. Daha güçlü bir NATO'dan yanayım" ifadelerini kullandı.

Trump ise Macron'un sözlerine "Biz çok önemli bir oyuncuyuz ve biz olmadan NATO kesinlikle aynı şey olmayacaktır. ABD'nin sırtından geçiniyorlar" şeklinde yanıt verdi.

İki liderin açıklamalarıyla hem dolar hem de altın yükselişe geçti.

DOLAR GÜN İÇERİSİNDE 5,72-5,75 ARASINDA GİTTİ GELDİ

Dün günü 5,74'ten tamamlayan dolar kuru, yeni güne yükselişle başladı. Güne 5,75 seviyesinden başlayan kur, gün içerisinde 5,72-5,75 seviyeleri arasında işlem gördü.

ALTIN GÜN İÇİNDE 270-271 LİRA SEVİYELERİNDEN İŞLEM GÖRDÜ

Altın ise dün günü 270'ten tamamlamıştı. Yeni güne de 270 seviyesinde başlayan gram altın, gün içerisinde 270-271 lira seviyelerinden işlem gördü.

GÜNCEL DÖVİZ VE ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Macron ve Trump'ın açıklamalarıyla altın ve dolar yükseldi
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan NATO açıklaması: Sözlerimin arkasındayım
Haber Yayın Tarihi: 03.12.2019 06:03 Son Dakika

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan: Trump da Obama da Ağrılı
Almanya'nın 10. Cumhurbaşkanı Wulff: ABD ve Çin'le rekabet için AB şart Trump'tan "yılın kişisi" seçilen iklim aktivisti Greta'ya: Öfke yönetimi sorununu çözmeli Fransa, İtalya ve Rum Kesimi Doğu Akdeniz'de askeri tatbikat başlattı