Mudanya'da Cumhuriyete yakışan kutlama - Son Dakika

Mudanya'da Cumhuriyete yakışan kutlama

30.10.2019 08:53
Mudanya'da Cumhuriyete yakışan kutlama, System.String[]

Milli bayramların coşkuyla kutlandığı Mudanya'nın kalbi Mütareke Meydanı'nda Bursalılar Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşadı.

Sevilen sanatçı Fatma Turgut, Mütareke Meydanı'nda binlerce Cumhuriyet sevdalısı genci buluşturdu. Şarkılar hep bir ağızdan Cumhuriyet için söylendi.

Cumhuriyetin ilanının 96. yıldönümü, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Mudanya'da her zamanki coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, İskele Meydanı'ndan Mütareke Meydanı'na kadar süren "Cumhuriyet Yürüyüşü" ile başladı. Araç ve motosiklet konvoyunun ardından başlayan yürüyüşte, genç yaşlı binlerce Mudanyalı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. yaşını hep birlikte kutladı.Kutlamalara CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile Yüksel Özkan da katıldı. CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın, ilçe örgütü, Mudanyalılar ve eşi Gülbahar Türkyılmaz ile birlikte Mütareke Meydanı'na yürüyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, gençler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

FATMA TURGUT RÜZGARI ESTİ

Sevilen şarkıcı Fatma Turgut ise Mütareke Meydanı'na sığmayan hayranlarına unutulmaz bir konser yaşattı. Alanın tamamını dolduran kalabalık, ünlü sanatçının şarkılarına ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti. Havai fişek gösterilerinin renk kattığı gecede Turgut, sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Turgut, bu özel gece için Başkan Türkyılmaz'a ve Mudanyalılara teşekkür etti. Başkan Türkyılmaz ise sanatçı Fatma Turgut'a çiçek takdim ederken, "Cumhuriyet değerleri ve kazanımlarına sonsuza dek bağlı olan gençlerimiz bizim her şeyimiz. Her biriniz Cumhuriyet kokuyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyorum" diye konuştu.

Konserin sonunda bir genç sevgilisine sahnede evlenme teklifi ederken, bu anlar meydanı dolduranlar tarafından büyük alkış aldı.

Mudanya'da Cumhuriyete yakışan kutlama

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Mudanya'da Cumhuriyete yakışan kutlama - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu: Tedbirler 78 bin kamerayla takip ediliyor, vatandaşlar kısıtlamalara riayet ediyor Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanık: Bana "O çocuk senden değil" dedi 3 arkadaşın bağ evindeki feci sonu! Isınmak için yaktıkları soba canlarını aldı Iğdırlı girişimcilerin bulduğu dev tuz rezervi ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacak HES kodu olmadığı için bilet verilmeyen sarhoş vatandaş çalışanların boğazına saldırdı! O anlar kamerada CHP'li ilçe yöneticisinin dava dosyasında çarpıcı detaylar: Döverek cinsel ilişkiye zorladı Ücretli poşetin ardından bir uygulama daha! İçecek ambalajları için 'depozito' alınacak Son seçim anketinde barajı yalnızca üç parti geçebildi