'Okula devam' sözü veren öğrenciler, polislerle eğlendi - Son Dakika

'Okula devam' sözü veren öğrenciler, polislerle eğlendi

01.12.2022 14:02

TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesinde çeşitli nedenlerle ilkokulu bitiremeyen ancak söz verip, eğitimlerine devam eden ortaokul çağındaki öğrenciler, eğlence merkezine götürüldü.

TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesinde çeşitli nedenlerle ilkokulu bitiremeyen ancak söz verip, eğitimlerine devam eden ortaokul çağındaki öğrenciler, eğlence merkezine götürüldü. Öğrenciler burada polislerle birlikte, çarpışan arabalara binip, keyifli vakit geçirdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın 'Okullarda Güvenli Ortam' projesi kapsamında 58 okulu ziyaret edip, öğrencilerle bir araya geldi. Bu ziyaretler sırasında Süleymanpaşa ilçesi Aydoğdu Mahallesi'ndeki 13 Kasım İlkokulu'nda çeşitli nedenlerle ilkokul eğitimini tamamlayamamış, ortaokul yaşına gelmiş çocuklara ayrı bir sınıf açıldığı görüldü. Polis ekipleri, çocuklardan okula devam etmeleri yönünde söz istedi; öğrenciler de takibe alındı. Sözlerini tutan öğrenciler, daha sonra kentteki bir eğlence merkezine götürüldü. Öğrenciler burada polisler ile birlikte çarpışan arabalara binip, keyifli vakit geçirdi.İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürü Özkan Kara, "13 Kasım İlkokulu'muzda öğretmenlerimizin gayreti ile çeşitli nedenlerle ilkokul çağını tamamlayamamış, ancak ortaokul çağına gelmiş çocuklarımıza ayrı bir sınıf açıldığını ve ders verildiğini gördük. Ziyarette çocuklardan eğitimlerine devam etmeleri yönünde söz aldık. Çocuklar da sözlerini tutunca, onları eğlenmeye getirdik. Meslektaşlarımız, çocuklarla birlikte eğlenceli bir gün geçirdik" dedi.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
6 yıl önce Türkiye'ye sığınmıştı! Ülkesine maç izlemeye giden Youtuber, babası tarafından öldürüldü 6 yıl önce Türkiye'ye sığınmıştı! Ülkesine maç izlemeye giden Youtuber, babası tarafından öldürüldü Göç İdaresi Başkanlığı düzensiz göçle mücadele verilerini paylaştı Göç İdaresi Başkanlığı düzensiz göçle mücadele verilerini paylaştı Son bir haftada 2 bin 281 düzensiz göçmen yakalandı Son bir haftada 2 bin 281 düzensiz göçmen yakalandı

Son Dakika Güncel 'Okula devam' sözü veren öğrenciler, polislerle eğlendi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement