Ot ve Samana Karakış Zammı - Son Dakika

Ot ve Samana Karakış Zammı

10.03.2012 10:42
Ot ve Samana Karakış Zammı

Son 20 yılın en çetin kış mevsiminin yaşandığı Muş'ta ot ve samanın tonu 150'den 800 TL'ye çıkması besicileri olumsuz etkiledi.

Son 20 yılın en çetin kış mevsiminin yaşandığı Muş'ta ot ve samanın tonu 150'den 800 TL'ye çıkması besicileri olumsuz etkiledi.

Besici Hasan Arslan, kar kalınlığının 2-3 metreyi bulduğu Muş'ta ot ve saman fiyatlarındaki artışlar nedeniyle perişan olduklarını söyledi. Arslan, "Kış mevsiminin uzun sürmesi en çok besicileri etkiledi. Ot ve samanın ton fiyatı birkaç ay içinde 150'den 800 liraya çıktı. Ahırlardan çıkarılamayan havyana yedirecek yem kalmadı. Bu yıl çok mağdur olduk. Neredeyse bir inek kendi değerinin yarısı kadar yem tüketti" diye konuştu.

Diyarbakır'dan yem getirip Muş'ta satan Enver Göç, kışın erken gelmesi ve uzun sürmesi nedeniyle işlerinin iyi gittiğini söyledi. Göç, "Hayvancılık yapanların stoklarındaki yem bitti. Günde ortalama 50-100 ton arası ot ve saman satıyoruz" dedi. - Muş

Kaynak: DHA
'Muş Altın Lale Ödülleri'nde Yılın En İyi Haber Sitesi ödülü Haberler.com'a verildi 'Muş Altın Lale Ödülleri'nde Yılın En İyi Haber Sitesi ödülü Haberler.com'a verildi 'Muş Altın Lale Ödülleri' sahiplerini buldu 'Muş Altın Lale Ödülleri' sahiplerini buldu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi: Muş BESK: 70 Antalya Asat: 63 Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi: Muş BESK: 70 Antalya Asat: 63

Son Dakika Güncel Ot ve Samana Karakış Zammı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement