Özel Sanko Anadolu Lisesi Münazarada Birinci - Son Dakika

Özel Sanko Anadolu Lisesi Münazarada Birinci

13.02.2012 19:38
Özel Sanko Anadolu Lisesi Münazarada Birinci, System.String[]

Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından 3'üncüsü düzenlenen münazara ligi bölge elemelerinde, Özel Sanko Anadolu Lisesi öğrencileri birinci oldu.

Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından 3'üncüsü düzenlenen münazara ligi bölge elemelerinde, Özel Sanko Anadolu Lisesi öğrencileri birinci oldu.

Münazara, Adana Koleji'nde İçel Koleji, Adana Koleji, Gaziantep Kolej Vakfı, Tarsus Amerikan Koleji, Antalya Koleji ve Özel Sanko Anadolu Lisesi'nin katılımıyla ikili karşılaşmalar şeklinde yapıldı.

Öğrencilerin düşünme ve konuşma becerilerinin, konuları tez-anti tez şeklinde savunabilmelerinin geliştirilmesinin amaçlandığı münazaraya, Özel Sanko Anadolu Lisesi'nden Emre Özgüler, Halil Can Hidayet, Beyza Erdinç, Fatih Kemal Öksüzoğlu ve Ahmet Murat Hatabay'dan oluşan takımla katıldı.

Özel Sanko Anadolu Lisesi takımı, yaptığı sunumlarla jüriyi ikna etmeyi başarırken, katılımcılar arasında yapılan en iyi konuşmacı değerlendirmesinde Halil Can Hidayet ilk 5'te yer aldı. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, farklı düşüncelerin hoşgörü ve saygı sınırları içinde tartışılıp kelimenin gücünün kazandığı bir etkinlik olan münazaranın, öğrenciye aynı zamanda bilgi donanımının gerekliliğini de hatırlattığını söyledi.

Köylüoğlu, sunum teknikleri ve tartıştıkları konu başlıklarında gösterdikleri başarılı performans için öğrencilerini ve emeği geçen öğretmenleri kutladı. Ekonomi, siyaset, spor, sağlık, hukuk ve genel kültür olmak üzere 5 farklı konu başlığının tartışıldığı münazarada bölge birincisi olan Özel Sanko Anadolu Lisesi, mart ayında İstanbul'da yapılacak Türkiye Şampiyonluğu için yarışacak.

Özel Sanko Anadolu Lisesi Münazarada Birinci

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Özel Sanko Anadolu Lisesi Münazarada Birinci - Son Dakika


Son Dakika

2 hafta önce kalp krizi geçiren Mustafa Topaloğlu yeniden hastaneye kaldırıldı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı Sarıyer açıklarındaki yük gemisinde intihar! Mürettebat, korkunç manzara karşısında şoke oldu Asansörde çakmakla antifrizi test eden adam alevler içinde kaldı Galip Öztürk'ün yeğeninin yazlık evinde çıkan yangında Mustafa Terzi hayatını kaybetti Melisa Sözen, Alya karakterini oynadığı Kırmızı Oda dizisine veda etti Bir telefonla çıktı, 3 ay sonra tanınmaz halde bulundu! Acılı kardeş, 21 yıl önce öldürülen ağabeyinin katilini arıyor Korona kurallarının hiçe sayıldığı gece kulübüne polis baskını